hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Moderátor: Klíma Király

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Még valami: figyelmedbe ajánlom a Carnot-féle körfolyamatot!
A kétkomponensű gáz bizonyos hőmérséklethatáárok között tökéletesen aklalmas erre a funkcióra, ez a hőmérséklet igen magas lehet ahogy utánanéztem 180 C fok körül adódnak problémák vele ekkor a kompresszor tekercse 300C fok felett kellene legyen, azaz leég.
Egyébként ha egy készülék hőszivattyús a megadott értékhatárok között minden üzemmódban műküdnie kell,Ha inverteres akkor -15C gfokos kűlő hőm-ig nyaugaodtan használhatod, ha nem az akkor is -7C-ig használható. Ezalatt is menni fog, csak a hatásfoka rossz lesz.

bandita
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.11.27. 20:46

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: bandita »

Végül is 10e Ft fizettem ki.Mert tavaly a sógoromnak annyiért csinálta de már ezt is bánom.
Időközben el telt 2 hét és érezhető hogy "fárad a gáz".
Ismét itt állok fűtés nélkül, és itt a karácsony!
Egyébként Ceglédi vagyok (Pest megye)

bandita
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008.11.27. 20:46

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: bandita »

pa@flash-net.hu Cimre küldenél egy telefont amin el tudlak érni,felhívnálak hogy tudunk-e egyeztetni!

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

elment az email!

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Kicsit megharcoltunk a dologgal, de reméljük sikerült!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Már megérte létrehoznom ezt a fórumot, remélem lesz még ilyenre példa ezer ...
Cikkezni sajnos nincs kedvem, mások meg nem akarnak? ;-)
Na majd ha jön a meleg ...

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Igen ebben egyetértük, ezért érdemes a fórumot megcsinálni. Privátot is írtam, de várom ide is az LG tulajdonos visszajelzését, sikerült-e maradéktalanul megoldanunk a problémát?

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

És okulásul feltesezm ide a levél egy r észletét, hogy milyen szakmai tudás áll sok esetben a klímát telepítők részéről:
Ezt a segítséget kérő ügyfél írta akinél mint látható dec 24-én megoldottuk a problémát.
Idézem:
XXXXXúr nem veszi fel nekem a telefont. De nem is ez a baj, hanem hogy nem is hiszem hogy be kellene engednem a portára hogy valami nagy kárt okozzon nekem.

Sajnos számomra kiderült hogy hozzáértése nem 0 hanem minuszban van!
Lehet hogy téged el tudott bűvölni telefonon mert beszélni azt tud, de mást nem.
Óra hosszákig azon vitatkoztam vele hogy ezzel lehet-e fűteni vagy nem!
Állítása szerint nem alkalmas a klíma fűtésre csak ha kint +5 fok felett van.
És azért nem fűti be a lakást. De én hiába mondom hogy tavaj egész télen ezzel fűtöttem nem hiszi el!
És hogy mivel ezzel fűtőttem (amit nem hisz) ezért tönkre ment benne a gáz és a rossz gázzal nem tud fűteni!!!!!!!!!!!!!!!
És a külsőt azért borította 2 cm. jég mert tető alatt van és nem tud a nap rásütni,és nem tudja leolvasztani!!!!!!!!!!!!!!!
Ez egyébbként 6-7 fokos kinti hőmérséklet mellet volt. Tavaly minusz 10 ben sem volt rajta, max deresedés jég sose,és ez mellett 20 fokot se birt tartani idebent.
Nagy unszolásra rábeszáltem hogy szerintem kevés a gáz, erre rátöltött amitől alig bírt elindulni.
Rázkódott bent meg zörgött nyekergett az egész.
Akkor kimegt és mint a bicigli belsőből engedett ki a szelepen egy csavarhúzóval.Akkor már nem zőrgött csak még annyit se fűtött min előtte.
Másnap telefonon irányította valaki hogy mit csináljon és akkor egy üres palackba kiengedte a gázt és feltöltötte újra(azt már nem láttam) csak szólt hogy kész. Állítása szerint 1,1 kg gázt tett bele gőzőm sincs hogy miért nem a gyári értéket?
Talán azért hogy ha kicsit veszt nem jelentkezik a probléma rögtön? Ki tudja?
Ekkor indítottunk és jó volt. (2 hétig)
Most újra gyengül a teljesítmény.
Arról nem tudtam meggyőzni, hogy elment a gáz valahol és újból kellene kötni a csőveket, bármeddig jártattama szám.(szerinte rossz volt benne a gáz majd most jó lesz.)
Jó is volt 2 hétig ,de most megint kifáradt a gáz!
Én ehhez az egészhez nem értek csak amit az inerneten találtam és egyáltalán megértettem belőle, de szerintem ez gázvesztés és újra kőtés lett volna az alap.
De ez határozott kérésemre se történt meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!
És én a laikus eszemmel arra gondoltam hogy ez az állapot átmeneti lesz, ezért nem tartottam jogosnak az általa kért 17 e Ft.
Mert a gányoláson kívül nem csinált semmit!!!
Nem takarított, nem kötöt csatlakozást újra csak a gázt engedte ki-be ki-be össze vissza, azt se tudva hogy mit csál.
Ezért nem gondolom ennyit kellene fizetnem.
Végül is 10 e. fizettem ki amit nagyon bánok mert mit végzet? Szerintem csak kárt okozott!

Kérdezem én te a saját lakásodba a saját klímádat kokányolni be engednéd-e?

Hát én nem hiszem hogy itt a helye!

Ugyan ez a gányolás van a sógoromnál ahol elment a gáz rátöltött majd megint elment és akkor találta azt a híbát hogy a szelepnél szivárog. Ezért újból rátöltött és a szelep takaró kupak alá teflon szelegot tekert most az tömit!
De hogy milyen gáz és mennyi van benne azt még a jóisten se tudja.
ezért szeretné ő is ha rendbe rakná valaki. De ő se gondolja hogy a XXXX.

Tehát az én egyszerű paraszti laikus eszemmel arra gondoltam hogy újból kellene kötni a cső két végét feltölteni a gyár által előírt mennyiségű gázzal és próba, ha nem jó akkor kellene a készülékben keresni a hibát.

A karbantartásra nem tudom fogni mert rendszeressen ki szoktam takarítani.
A kültérit 1-2 havonta kifúvatom levegővel a rátapadt kosz miatt(most is tiszta)
A beltérit kb. 2-3 hetente szűrőt takarítok 2 havonta leporszívozom a hőcserálőt és évente kifújom klíma tisztitóval.
Nem hinném hogy az a baj.

Köszönöm hogy végig olvastad és kinlódtál velem ennyit, de én az XXXX-t nem szeretném a portán látni, mert rossz hatással van a vérnyomásomra és még a végén agyvérzést kapok.

Ha megcsinálod a forrasztást és a szakszerű feltöltést szívesen várlak csak mivel ezzel fűtők és jön a hideg meg stb.
Mihamarabb meg kell ejteni ezt az akciót, max két ünnep között. Ha nem megy akkor keresnem kell valakit aki megcsinálja.Ezért
kérem hogy mihamarabb válaszolj mert itt vannak az ünnepek és nem egyszerű most megszervezni.

Idézet vége.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Tovább szívunk azArt Coollal. Elment megint a gáz. Szivárgásvizsgáló stb. P&T-s tehát a garral nem lesz gond. Gond viszont az, hogy Webklimás értékesítés, a forgalmazó és a telepítő egymásr mutogat, sajnos a régi nóta.

Válasz küldése