hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

gyuris007 írta:sziasztok
érdeklődnék, hogy hallotatok-e már az osztrák ANTEK cégről. interneten szörfözve jutottam el hozzájuk.
én most építkezem és sokat hallva a megújuló energiákról elgondolkoztam rajta, hogy egy levegős hőszivattyút építek be.
találtam is a honlapjukon (magyarul is elérhető!) AIR MAGNA néven.
van-e valakinek tapasztalata ezzel a hőszivattyúval, illetve mit érdemes figyelembe venni ha össze akarom hasonlítani más gyártók termékével?
válaszotokat várva gyuris
Helló!
Ha jól veszem észre ez egy reklám hozzászólás. :-) Nyugodtan tedd ide a linket ahol az érdeklődő meg is találja a terméket, nekem nem sikerült.

Klíma Király
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Remélem Bandita gépe működik!

kutyafile
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.12.03. 20:19

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: kutyafile »

Azt szeretném kérdezni,hogy a SAMSUNG JUNGFRAU (a telefonról vezérelhető típus) van e tapasztalat? Megbízható a SAMSUNG? Vagy más típust javasolnál inkább? Köszönöm.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

kutyafile írta:Azt szeretném kérdezni,hogy a SAMSUNG JUNGFRAU (a telefonról vezérelhető típus) van e tapasztalat? Megbízható a SAMSUNG? Vagy más típust javasolnál inkább? Köszönöm.
Szia!

Ha hűteni és átmeneti időben fűteni szeretnél hibátlan választás.

Üdv. klimakiraly
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

kutyafile
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.12.03. 20:19

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: kutyafile »

Szia KlímaKirály!
Köszönöm a választ. Baj van...:-(. A SAMSUNG Jungfrau AQV12KBBN mellett döntöttem. Decemberben beszerelték. Amikor kinn plussz 1-2-3-5-6 fok volt, párszor fűtöttem vele. Szuper, tökéletes volt. Egyszer nem akart fűteni. Párszor váltottam a fűtés, hűtés között és észhez tért. Most viszont 4 nap óta semmi, se hűt,se fűt. Hibajelzés , hiba kód nincs. A kültéri megy, zúg (a hang alapján szabályozza a fordulatszámát) . A beltéri kb azt a hőmérsékletű levegőt fújja magán keresztül ami éppen a lakásban van. Se fűti,se hűti. Fűtés beállítás alatt felnyomtam 30 fokra, semmi. Hűtés üzemben le 16-ra semmi, csak a szoba aktuális hőmérsékletű levegője jön át a beltéri ventillátorán. Próbáltam WiFi-n vezérelni, ugyanez a helyzet. Mintha nem lenen benne gáz. Laikusként. De gondolom az valami hibaüzenettel csak járna. Ha váltok a hűtés és fűtés üzemmód között néha fortyog a beltériben a hűtőközeg, néha nem. De ugyanazt a hőmérsékletű levegőt nyomja ami a szobában van éppen. A kültérinél van egy majdnem egész kör a csövekből. Kicsit hosszabbra szabták és gondolom nem akarták elvágni mégegyszer, így kunkorítottak egy kört belőle. Én nem tudom ez jó e vagy nem, de így van. Ez lehet a baj, vagy elment a gáz (bár csodálkoznék ha azt nem jelezné hibakóddal ) vagy a vezérlése bolondult meg? Vagy kódolás? Olvastam itt, pár embernek segítettél ebben. kutyafile2@freemail.hu az email címem ha esetleg ilyet kellene nekem is megpróbálni. Nagyon köszönöm a segítségedet előre is !!!

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Azt még próbáld ki fűtés 30 fok és ha nem indul be a beltéri nagy valószínűséggel gázhiány ha megy a kültéri kompresszor és venti.Sürgősen kapcsold le, az elmondottak alapján nincs benne hűtőközeg. Ha szabályozgat a kompresszor dolgozik akkor ez a legvalószínűbb.Mivel a benne lévő szintetikus olaj is szereti a nedvességet a környezeti levegőből és nem is vákuumolható ki állítsd le amíg a hiubát nem javítja meg a telepítő. Nagyobb valószínűséggel telepítési hiba, valamelyik csőperemezés vagy hollander adta fel. Kisebb de nem kizárható, hogy valahol repedés van a hűtőkörön.
Konkrét hibaüzenet nincs ennél a gépnél gázhiányra , igaz fűtési üzemben a megfelelő beltéri hőm eléréséig el sem indulhatna a beltéri venti.
Hosszabb üzemnél ami igen káros lehet ezt kaphatod:
E554 GAS Leak error
de ez csak az érzékelőket nézi abból következtet nyomástávadó szenzor, vagy mechanikus nyomáskapcsoló nincs benne.
Új perem ,vákuum, újratölt.

Esetleg a 4 utas szelep tréfál meg olyan már előfordult.
Ez nem kódhiba szerintem.

Keresd meg a telepítőt szvsz az kijavítja a hibát. Tipikus garancia eset.

Hibakódok:
E101/E102 Communication Error (Indoor <-> Outdoor)
E121 Indoor Room Temp Sensor Error
E122 Eva-In Temp Sensor Error
E154 Fan Error (Indoor)
E162 EEPROM Error (indoor)
E163 Option Error
E203 1min. Time out Comm. (Inv <-> Main)
E221 Outdoor temp sensor error
E231 Coil temp sensor error(Dual/Single)
E251 Discharge temp sensor error
E416 Discharge over temperature
E440/E441 Operation condition secession
E458 Fan error (outdoor)
E461 Comp Starting error
E462 I_Trip error / PFC Over current
E464 IPM Over Current(O.C)
E465
E500
Comp Vlimit error
Heatsink over heat error
E466
E484
E483
DC-Link voltage under/over error
PFC OVER LOAD
H/W DC LINK OVER
E467 Comp rotation error
E468
E474
E485
Current sensor error
Heatsink sensor error
Input current sensor error
E469 DC-Link valtage sensor error
E470 EEPROM error (outdoor)
E471 OTP error
E472 AC Line Zero Cross signal error
E474 HEATSINK SENSOR
E483 H/W DC LINK OVER
E484 PFC OVER LOAD
E485 INPUT CURRENT SENSOR
E500 HEATSINK OVER
E554 GAS Leak error
E556 Capacity miss match error

kutyafile
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.12.03. 20:19

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: kutyafile »

asha07lcc írta:Azt még próbáld ki fűtés 30 fok és ha nem indul be a beltéri nagy valószínűséggel gázhiány ha megy a kültéri kompresszor és venti.Sürgősen kapcsold le, az elmondottak alapján nincs benne hűtőközeg. Ha szabályozgat a kompresszor dolgozik akkor ez a legvalószínűbb.Mivel a benne lévő szintetikus olaj is szereti a nedvességet a környezeti levegőből és nem is vákuumolható ki állítsd le amíg a hiubát nem javítja meg a telepítő. Nagyobb valószínűséggel telepítési hiba, valamelyik csőperemezés vagy hollander adta fel. Kisebb de nem kizárható, hogy valahol repedés van a hűtőkörön.
Konkrét hibaüzenet nincs ennél a gépnél gázhiányra , igaz fűtési üzemben a megfelelő beltéri hőm eléréséig el sem indulhatna a beltéri venti.
Hosszabb üzemnél ami igen káros lehet ezt kaphatod:
E554 GAS Leak error
de ez csak az érzékelőket nézi abból következtet nyomástávadó szenzor, vagy mechanikus nyomáskapcsoló nincs benne.
Új perem ,vákuum, újratölt.

Esetleg a 4 utas szelep tréfál meg olyan már előfordult.
Ez nem kódhiba szerintem.

Keresd meg a telepítőt szvsz az kijavítja a hibát. Tipikus garancia eset.

Hibakódok:
E101/E102 Communication Error (Indoor <-> Outdoor)
E121 Indoor Room Temp Sensor Error
E122 Eva-In Temp Sensor Error
E154 Fan Error (Indoor)
E162 EEPROM Error (indoor)
E163 Option Error
E203 1min. Time out Comm. (Inv <-> Main)
E221 Outdoor temp sensor error
E231 Coil temp sensor error(Dual/Single)
E251 Discharge temp sensor error
E416 Discharge over temperature
E440/E441 Operation condition secession
E458 Fan error (outdoor)
E461 Comp Starting error
E462 I_Trip error / PFC Over current
E464 IPM Over Current(O.C)
E465
E500
Comp Vlimit error
Heatsink over heat error
E466
E484
E483
DC-Link voltage under/over error
PFC OVER LOAD
H/W DC LINK OVER
E467 Comp rotation error
E468
E474
E485
Current sensor error
Heatsink sensor error
Input current sensor error
E469 DC-Link valtage sensor error
E470 EEPROM error (outdoor)
E471 OTP error
E472 AC Line Zero Cross signal error
E474 HEATSINK SENSOR
E483 H/W DC LINK OVER
E484 PFC OVER LOAD
E485 INPUT CURRENT SENSOR
E500 HEATSINK OVER
E554 GAS Leak error
E556 Capacity miss match error

Nagyon köszönöm!
Ma reggel elindult , úgy fűtött mind a bolond. Lehet,hogy a 4 utas szelep tréfálkozik. Holnap jön a telepítő és megnézik. Eddig korrektek voltak. Meglátjuk. Mégegyszer köszönök mindent!!!

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Vagy az EEV adagoló szivat..... ugyanaz a jelenség szinte.

kutyafile
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.12.03. 20:19

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: kutyafile »

asha07lcc írta:Vagy az EEV adagoló szivat..... ugyanaz a jelenség szinte.
Kijöttek,méregettek. Azt mondták minden rendben. Ha megint lesz ilyen újra telefonáljak. Persze ettől nem oldódott meg semmi.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: hőszivattyú megtérülés és üzemelési költség

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

A mééregetés nem ér semmit ha most a gép megy- a leírt hibákból kellene következztetni. sajnos ha meg kiszálláskor a hiba nem áll fenn akkor nem nagyon van mit tenni.

őHa mnegismétlődne asmikor hűl az idő akkor valami a hűtőközeg töltettel összefüggő dolog lesz. Ha hőmérséklettől független akkor olyan jellegű hiba ami véletlenszerűen jelentkezik, minden szercvízzel foglalkozó réme az ilyen. Remélem a szervízanyagot m,egkaptad tőlem.
Ha végig akarod az egészet olvasni írj, küldöm, de nem voltam abban biztos, hoogy ez izgalmas lenne.

Válasz küldése