LG ThermaV hőszivattyú

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

LG ThermaV hőszivattyú

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

LG ThermaV hőszivattyú a közép osztály hőszivattyúja. Az LG cég meghatározó a lakossági klíma piacon és most a hőszivattyú piacra is belépett. A két piac sokban hasonlít egymásra a működési elv ugyanaz minden a tapasztalaton múlik, és ez kétségtelenül az LG rendelkezésére áll.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: LG ThermaV hőszivattyú

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

MOst jött meg nekünk is az anyag a JARN szaklapból beteszek egy angol nyelvű idézetet:

Japanese companies also presented various air-to-water heat pump wa­ter heaters at Chillventa ’08, which included Daikin’s Atherma, Hitachi’s Yutaki, and Sanyo’s Eco heating sys­tems. Fujitsu displayed its air-to-water heat pump with a DC inverter. Korean companies also demonstrated products during the exposition, such as LG and its Therma V heat pump water heater.
Heat pumps with Copeland EVI-cycle (enhanced vapor injection) tech­nologies were showcased during the exposition as well.
Ebben a lényeg a Copeland EVI , ami egységes a többi nagy cég is ugyanezt használja.
Csak érdekességként említem, hogy tudomásom szerint ez a Copeland kompresszor(Pedig a Sanyo is ezt használja és sok cég még) a MIDEA terméke.
Igaz MIDEA gépben 10 kw-os teljesítményben meg a SANYO scrollokat találtuk.
Ez a világ már csak ilyen.
De szerintem az LG úgyis maga fogja gyártani a kompresszort is egy idő múlva.
A magyar anyag:
A berendezés egy levegő-víz hőszivattyú, mely kültéri és beltéri egységből áll. A kültéri egység
olyan, mint egy inverteres kompresszorral szerelt MultiV (Változó Hűtőközeg Áramú) kültéri. Az
elpárologtató viszont a Multi V-től eltérően nem az egyes helyiségek beltéri egységeiben, hanem
egyetlen hydrokit nevű beltéri egységben van. A kültéri és a beltéri között egy pár hűtőközeg
vezetéket kell kiépíteni. A berendezés hűtő és fűtő üzemmódban is működőképes, radiátoros, fancoil-
os és felületfűtéses rendszerre egyaránt kapcsolható.
Igény szerint HMV (használati meleg víz) termelésre is tudjuk használni. Ebben az esetben egy
váltószelepet és HMV tartályt kell beépíteni a hidraulikus rendszerbe. Opcionálisan napkollektor is
csatlakoztatható a készülékhez.
A palettán megtalálható berendezések fűtő üzemben 9, 12, 14, 16 kW, hűtési üzemben
maximálisan 8,6 és 14 kW hűtőteljesítményt képesek leadni. A beltéri egység (hydrokit)
mindegyik kültéri egységnél azonos. A HMV tartályok 200 és 300 liter űrtartalom közül
választhatók.
2009 első hónapjaiban rendelkezésünkre állnak a 12 és 14 kW-os fűtőteljesítményű berendezések,
amelyeket a magyar piacon tesztelünk.
Sikeres tesztek esetén 2009. II. félévében kerülhet a termék kereskedelmi forgalomba.


Emellett ez sem elvetendő megoldás adott esetben a töredékéért ami a 2 képen van.
Ugyanis a3,5- 7 KW-os lényegesen olcsóbb mint az egyéb megoldások, a másik topicban már leírtam (igaz nagyobb nincs).

Igaz hasonló megoldást napkollektorral is egybeépítve láttam mát, csak az nincs M.o-n forgalomban.
Csatolmányok
LG Therma V levegő víz hőszivattyú nyitó (565 x 563).jpg
LG Therma V levegő víz hőszivattyú nyitó (565 x 563).jpg (76.52 KiB) Megtekintve 5197 alkalommal
színes előlappal.jpg
színes előlappal.jpg (12.55 KiB) Megtekintve 5201 alkalommal
LG THERMA V levegő-víz hőszivattyú (414 x 220).jpg
LG THERMA V levegő-víz hőszivattyú (414 x 220).jpg (31.14 KiB) Megtekintve 5196 alkalommal

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG ThermaV hőszivattyú

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Mindig elfelejtettem feltenni. LG ThermaV grafikonok

LG ThermaV választék
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése