Milyen mobilklímát vegyek?

Moderátor: Klíma Király

abagabor
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.05.22. 18:29

Milyen mobilklímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: abagabor »

Kedves Hozzáértők!
Belvárosi társasházban lakom, és szeretnék sürgős segítséget kérni. Stabil klímát több okból nem tudok beszereltetni, ugyanakkor 3 helyiséget hűtenem kell, mert nyugatra néznek az ablakaik, és nyáron totál napot kapnak déltől estig, nagyon felmelegednek. Három kisebb munkaszobáról van szó, 15, 10, 10 nm-esek. Szomszédosak, de külön nyílók. A belmagasság 3 m. Az ablakok 115 cm szélesek, 160 cm magasak. Mindegyik szobában egy-egy termo-üveges új ablak van. A lakás belső része (udvar és lichthof felé esik) viszonylag hűvösnek mondható.
Milyen mobilklímát/klímákat vegyek? (Külső egységes nem lehet, mert a homlokzatra nem tehető.) Kénytelen vagyok-e mindhárom szobába tenni, vagy esetleg a középsőbe ne?
Csak hűtőfunkció kell (persze nem baj, ha fűteni is tud). Legfontosabb, hogy relatíve olcsó legyen, minél kisebb zajszintje legyen, ne fogyasszon sokat és megbízhatóan működjön. Mindössze ennyi... :-)
Tanácsot, javaslatot várok az abagabor@gmail.com email címemre, mert ide ritkán tévedek, csak ezért a kérésért regisztráltam be.
Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!
Üdvözlettel:
Dr. Aba Gábor

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen mobilklímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

abagabor írta:Kedves Hozzáértők!
Belvárosi társasházban lakom, és szeretnék sürgős segítséget kérni. Stabil klímát több okból nem tudok beszereltetni, ugyanakkor 3 helyiséget hűtenem kell, mert nyugatra néznek az ablakaik, és nyáron totál napot kapnak déltől estig, nagyon felmelegednek. Három kisebb munkaszobáról van szó, 15, 10, 10 nm-esek. Szomszédosak, de külön nyílók. A belmagasság 3 m. Az ablakok 115 cm szélesek, 160 cm magasak. Mindegyik szobában egy-egy termo-üveges új ablak van. A lakás belső része (udvar és lichthof felé esik) viszonylag hűvösnek mondható.
Milyen mobilklímát/klímákat vegyek? (Külső egységes nem lehet, mert a homlokzatra nem tehető.) Kénytelen vagyok-e mindhárom szobába tenni, vagy esetleg a középsőbe ne?
Csak hűtőfunkció kell (persze nem baj, ha fűteni is tud). Legfontosabb, hogy relatíve olcsó legyen, minél kisebb zajszintje legyen, ne fogyasszon sokat és megbízhatóan működjön. Mindössze ennyi... :-)
Tanácsot, javaslatot várok az abagabor@gmail.com email címemre, mert ide ritkán tévedek, csak ezért a kérésért regisztráltam be.
Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!
Üdvözlettel:
Dr. Aba Gábor
Szervusz!

Az Én véleményem, hogy mobil klímát ne! http://www.szegedklima.hu/mobil-klima/

Üdv.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Gergő
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.08.23. 11:09
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Mobil klima jo,vagy nem jo?

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Sziasztok.

Van valamennyi tapasztalatom mobil klimaval kapcsolatban.

3 evig hasznaltam egy alaska tiposu 2,6 Kw os klimat.

Sok gond van vele.

Draga,hangos,sokat fogyaszt,nem kepes nagy kanikulaban lehuteni egy helyiseget sem!

A mobilklima tele van hatranyal.

En mar tudok annyit rola, amit a fentiekben irtam.
A lenyeg az,hogy megallas nekul megy a kompresszor,es 35 fokban eselytelen a lehutes.

Lyukat kell furNi,mert maskepp nem megy a dolog.
A kondez vizet is el kell vezetni,az egy ujjabb lyuka falon.

Igaz a komolyabb mobil klimak kepesek jol huteni,de az meregdraga.

En ugy gondolim veszmegoldaskent jo csak.

En lecsereltem egy splitre, ugyan ez a teljesitmeny de fogyasztasban sokkal kevesebb.

Mig a mobil klima havonta 8000 forintott tett a villamosenergiaba,addiga split. 3000 forintott vissz bele,de ez a max amit fogyaszt.

Nem ajjalomsenkinek sem a mobil klimat.

Ha nincs remeny ott van a mobil split,de az annyira draga hogy abbol mar split klimat lehet venni,felszereltettni.

Ennyit szerettem volna irni.

Szep napot mindenkinek.

Gergő
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.08.23. 11:09
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Milyen mobilklímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Gergő »

abagabor írta:Kedves Hozzáértők!
Belvárosi társasházban lakom, és szeretnék sürgős segítséget kérni. Stabil klímát több okból nem tudok beszereltetni, ugyanakkor 3 helyiséget hűtenem kell, mert nyugatra néznek az ablakaik, és nyáron totál napot kapnak déltől estig, nagyon felmelegednek. Három kisebb munkaszobáról van szó, 15, 10, 10 nm-esek. Szomszédosak, de külön nyílók. A belmagasság 3 m. Az ablakok 115 cm szélesek, 160 cm magasak. Mindegyik szobában egy-egy termo-üveges új ablak van. A lakás belső része (udvar és lichthof felé esik) viszonylag hűvösnek mondható.
Milyen mobilklímát/klímákat vegyek? (Külső egységes nem lehet, mert a homlokzatra nem tehető.) Kénytelen vagyok-e mindhárom szobába tenni, vagy esetleg a középsőbe ne?
Csak hűtőfunkció kell (persze nem baj, ha fűteni is tud). Legfontosabb, hogy relatíve olcsó legyen, minél kisebb zajszintje legyen, ne fogyasszon sokat és megbízhatóan működjön. Mindössze ennyi... :-)
Tanácsot, javaslatot várok az abagabor@gmail.com email címemre, mert ide ritkán tévedek, csak ezért a kérésért regisztráltam be.
Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!
Üdvözlettel:
Dr. Aba Gábor
Szia.
Nem ajallom a mobil klimat,meg a mobil split klimatsem.
Csak is split klimat ajallom,mert gondolni kell a 40 fokos kanikulara is!
Ha nem megoldhato a kulteri,csak is abban az esetben vegyel mobilt!!!
A mobil klima soha nem tud igazi konfortott teremteni, nagyon sokat esznek,es csak penzkidobas.
Nekem split van nem bantam meg.

Valamelyik nyaron 30 ezret rugott be a volt mobil klima a villamosenergiaba,es csak estte volt kepes nemi hutesre,de a zaj,az szornyu volt.

Na mindegy. Split vagy semmi.
:)

nandi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.05.17. 22:47

Re: Milyen mobilklímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: nandi »

Udvozlok mindenkit !
Mi a kulonbség egy 2,6 Kw - os mobil és egy ugyanekkora teljesítményu telepített klíma kozott ?
Olcsón tervezem a mifelénk eloforduló évente 3 hét kánikulai idoszakát kellemesebbé tenni .
Egy 20 m2 -es szobáról van szó.
Itt rengeteg rosszt olvastam a mobil klímákról úgy általaban...
Igaz , hogy csak 2 szakérto nyolatkozott elítéloen .
Zajosabb ? Be van kalkulálva , hangosabbra veszem a TV -t...
Sokat fogyaszt ? 3 hétig kibírom...
A kérdésem változatlanul az : mi a kulonbség a kétfajta , de azonos teljesítményu klíma kozott , a leírtak tukrében ?
( Most vettem egy használt , de jól mukodo General Line GL-09 CE nevu szornyeteget... házhoz szállítva 20 ezerért, de még kánikula hiányában nem tudtam kipróbálni .)

nandi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.05.17. 22:47

Re: Milyen mobilklímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: nandi »

Udvozlok mindenkit !
Mi a kulonbség egy 2,6 Kw - os mobil és egy ugyanekkora teljesítményu telepített klíma kozott ?
Olcsón tervezem a mifelénk eloforduló évente 3 hét kánikulai idoszakát kellemesebbé tenni .
Egy 20 m2 -es szobáról van szó.
Itt rengeteg rosszt olvastam a mobil klímákról úgy általaban...
Zajosabb ? Be van kalkulálva , hangosabbra veszem a TV -t...
Sokat fogyaszt ? 3 hétig kibírom...
A kérdésem változatlanul az : mi a kulonbség a kétfajta , de azonos teljesítményu klíma kozott , a leírtak tukrében ?
( Most vettem egy használt , de jól mukodo General Line GL-09 CE nevu szornyeteget... házhoz szállítva 20 ezerért, de még kánikula hiányában nem tudtam kipróbálni .)

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen mobilklímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

nandi írta:Udvozlok mindenkit !
Mi a kulonbség egy 2,6 Kw - os mobil és egy ugyanekkora teljesítményu telepített klíma kozott ?
Olcsón tervezem a mifelénk eloforduló évente 3 hét kánikulai idoszakát kellemesebbé tenni .
Egy 20 m2 -es szobáról van szó.
Itt rengeteg rosszt olvastam a mobil klímákról úgy általaban...
Zajosabb ? Be van kalkulálva , hangosabbra veszem a TV -t...
Sokat fogyaszt ? 3 hétig kibírom...
A kérdésem változatlanul az : mi a kulonbség a kétfajta , de azonos teljesítményu klíma kozott , a leírtak tukrében ?
( Most vettem egy használt , de jól mukodo General Line GL-09 CE nevu szornyeteget... házhoz szállítva 20 ezerért, de még kánikula hiányában nem tudtam kipróbálni .)
Szia!

Hát ha már meg van akkor megfogod tudni mi a különbség, már ha voltál olyan helységben amiben fixen telepített split van. Sajnos már már az EER érték megadása nem kötelező így nem tudod összehasonlítani a hatékonyságát. Ha mindenki így gondolkodna akkor Paks II már fellenne építve. A mobil klíma szerintem dupláját fogyasztja. A komforja meg kb. mint egy Lada 2101 130-al no klíma no tempomat Budapest oda-vissza és az Én Astra 1.9 CDTI-m között nyáron. Az Astra-val Győr oda-vissza is megy kényelmesen kirándulásnak, a Ladaval kínszenvedés volt a pest is.

Én senkinek nem ajánlom a mobil-klímát, be is szüntettem a forgalmazását. És mindenkit a Vatera-ra irányítok. :-) http://www.szegedklima.hu/mobil-klima/
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

versatile
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2012.12.31. 15:25

Re: Milyen mobilklímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: versatile »

Üdv.

Hőtükör fólia az ablakok külső felületére?
Elég sok fényt beenged viszont a hősugarakat 90%-ban visszaveri, vagy esetleg zsaluzia?
http://www.llumar.hu/ablakfolia/energia ... tvany.html

Mobil klímából nem létezik olyan ami a meleget nem a levegőbe viszi hanem mondjuk csapvízbe?
1m3 víz 15 fokról 45 fokra melegítése 126000kJ energiát igényel, 1m3 levegő hőmérsékletének 10 fokkal csökkentése 12kJ kivonását igényli.
1m3 vízzel 10500m3 levegőt lehetne hűteni 10 fokkal. 1m3 víz ára nálunk most kb 1000ft, 3-as COP hőszivattyút feltételezve 42000kJ elektromos energiát emésztene fel, ami 11,6 kWh, forintban 470ft. Óránként 60m3 légcserével 1 hetet üzemelhetne, 1500ft költséggel. 10nm szoba 28m3 térfogatát óránként 2x kicserélhetné.
Nem lenne ablak és falfúrás csak egy vízbekötés.
Vélemények?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen mobilklímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

versatile írta:Üdv.

Hőtükör fólia az ablakok külső felületére?
Elég sok fényt beenged viszont a hősugarakat 90%-ban visszaveri, vagy esetleg zsaluzia?
http://www.llumar.hu/ablakfolia/energia ... tvany.html

Mobil klímából nem létezik olyan ami a meleget nem a levegőbe viszi hanem mondjuk csapvízbe?
1m3 víz 15 fokról 45 fokra melegítése 126000kJ energiát igényel, 1m3 levegő hőmérsékletének 10 fokkal csökkentése 12kJ kivonását igényli.
1m3 vízzel 10500m3 levegőt lehetne hűteni 10 fokkal. 1m3 víz ára nálunk most kb 1000ft, 3-as COP hőszivattyút feltételezve 42000kJ elektromos energiát emésztene fel, ami 11,6 kWh, forintban 470ft. Óránként 60m3 légcserével 1 hetet üzemelhetne, 1500ft költséggel. 10nm szoba 28m3 térfogatát óránként 2x kicserélhetné.
Nem lenne ablak és falfúrás csak egy vízbekötés.
Vélemények?
Szia!

Csak hogy ha 45 fok Celsiusra melegíted a vizet akkor ott olyan rossz lesz a ERR hogy csak na. Ezért nem szeretik a hőszivattyúk a HMV Használati meleg víz gyártást. Ilyen hőfokra már majdnem két lépcsős hőszivattyúkat alkalmaznak.

Volt belvárosi projektünk ahol tényleg drága lett volna a kültéri elhelyezése, na legyen csapvizes hűtés. 20 évvel ezelőtt egy 100négyzetméteres pince vendéglátó helység 500.000HUF evett meg. Az első vízszámla után pihenőre került, csak akkor kapcsolták be ha valaki fizette a bulit. És nem tudom ebben benne volt-e a csatorna díj.

Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

gyorgy78
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.05.25. 19:23

Re: Milyen mobilklímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: gyorgy78 »

Sziasztok.
Segítséget. Véleményt szeretnék kérni erről a mobil klíma típusról.
Szerintetek érdemes lenne megvenni?
Ebben szeretnék segítséget vagy véleményt kérni. Előre is köszönöm a segítséget.
25nm-es tégla építésű II.em szóba hűtésére használnám.
Ravanson KR 2011

Típus: mobil klíma, Energia osztály: A, Távirányító, Programozható: 24 óra, Funkcionális fűtés, hűtés, szárítás, Hűtőteljesítmény: 9000 Btu / h, Hűtő teljesítmény: 2600 W, Légáram: 400 m3/h,
Újonnan: 16 590 Ft

Válasz küldése