Terasz hűtése

Moderátor: Klíma Király

papy
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.06.30. 11:59

Terasz hűtése

Hozzászólás Szerző: papy »

Tanácsot szeretnék kérni terasz hűtésével kapcsolatban.
Mivel eddig nem volt jó idő a nyáron, úgy gondolom, hogy még semmiről sem késtem le. A fiamék tavaly költöztek be új építésű kertes házukba. Nyáron kiderült, hogy a teraszon és a kis kertjükben szinte elviselhetetlen a meleg, mert még egyelőre nincsenek olyan környező házak, amik megfognák a napfényt.Szeretnék a valamilyen klímaberendezést vásárolni nekik. A legmegfelelőbb valami olyan megoldás lenne, ami nem fixen telepített, nagy meleg esetén a kertben is ki lehet tenni, ha ott játszanak a gyerekek, vagy valamilyen családi rendezvényt tartunk.
Erre szeretnék kérni ötleteket, tapasztalatokat, megoldásokat: hátha többen is vannak, akik hasonló cipőben jártak.
Köszönettel:
papy

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Terasz hűtése

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Ha jól értelmezem a nyitott teraszt és a kertet szeretnéd valamilyen módon hűteni?
Ismert ez a rendszer, úgy hívják FÖLD. Globálisan ez zajlik. de ez Neked nem hiszem, hogy megoldás.
Ezen belül kisebb rendszerekben kellene gondolkodni, a terasz és a kert hűtése szerintem nem reális alternatíva.
Ilyen esetben az evaporatív hűtés lehetne mint megoldás de az egy kicsit nagyobb beruházás, vagy az egészen mikroszemcsés (akár ultrahanggal vagy egyéb módon porított víz, melynek párolgási hője valamelyest hűthetné a környezetet. Cserébe a páratartalom meg nő. Meg árnyékolni: Napernyő. olcsón vehető kerti sátor stb

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Terasz hűtése

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Teraszokat vízpárával szokás hűteni, sok cég foglalkozik ilyen rendszerekkel. És tapasztalatom szerint jól működnek, kellemes pár fokot csökkentenek a hőmérsékleten

Emlékeim szerin a Budapest Plázson is volt... Egy íves "párakapu" alatt áthaladva a porlasztott vízfüggöny felfrissíti majd a látogatókat...http://www.origo.hu/itthon/20040806iden.html

Bezzeg a nagyon-nagyon drága Forma 1-en ott nem ... ég el az emberfia.

http://www.szorofej.hu/szorofej/szerel/mist_cool.htm
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

vízöntő
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009.06.30. 11:57

Re: Terasz hűtése

Hozzászólás Szerző: vízöntő »

Üdv Mindenkinek!

Olvastam a problémát és a hozzászólásokat. Feltételezem, hogy a topik indító azért ezen a fórumon tette fel a kérdést, mert a napernyőn, ventilátoron már túl van :)
Nekem is a ködhűtés jutott eszembe a kérdés olvasta után. A kapus megoldás, ami azt hiszem a plázson is volt, otthoni használatra szerintem kicsit bonyolult. Vendéglátóhelyek kültéri teraszain látni néha mobil berendezéseket, amik nagy ventilátorokra hasonlítanak és porlasztott vízzel hűtik a teret. (Tehát ez is környezetbarát, mint a Föld, amit az egyik hozzászóló javasolt :)) Az alábbi honlapon lehet mobil klímákat találni: http://www.teraszklima.hu.

Válasz küldése