Elektrolux vagy Fuji Electric...

Moderátor: Klíma Király

udvzso
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.01.21. 19:35
Tartózkodási hely: Szeged

Elektrolux vagy Fuji Electric...

Hozzászólás Szerző: udvzso »

Kérdezhetek ilyen általános dolgot, hogy ha választani kellene a fenti, két hasonló kategóriájú multi klímából, akkor melyik lehetne a jobb választás?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Elektrolux vagy Fuji Electric...

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

udvzso írta:Kérdezhetek ilyen általános dolgot, hogy ha választani kellene a fenti, két hasonló kategóriájú multi klímából, akkor melyik lehetne a jobb választás?
Mivel pontosan nem tudom hogy a Fuji az Fujitsu -General termék-e, de azt hiszem nem az így. Szerintem mindkettő Kínai OEM termék. A most futó Electrolux az Gree.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

udvzso
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.01.21. 19:35
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Elektrolux vagy Fuji Electric...

Hozzászólás Szerző: udvzso »

Kedves Klíma Király
Nagyon köszönöm a választ. Hálás lennék ha véleményezne két berendezést és segítene dönteni. Előre bocsátom tudom, hogy elavultak és valószínűleg raktáron maradtak a fellelt klímák de nekem egyrészt két kicsi, mindössze 10- 10 m2- es hálószobákat kell hűtenem és azt is csak 2- 3 hetet évente. Épp ezért szóba sem jöhet 300 000 forintnál kezdődő inverteres megoldás. Egyszerűen soha nem térülne meg. Régebbi technológiájú, ezért lényegesen olcsóbb ON/OFF multi slip-klímát kerestem, max. 200 000 forintig. Persze ez nem könnyű feladat, mivel a gyártók már nem nagyon készítenek ilyen rosszabb hatásfokú rendszereket. Amennyire sikerült tájékozódnom, még megvásárolható lenne egy Fuji Electric, ROM-19FA2 kültéri egységgel és 2db RSM9FA beltérivel vagy egy MIDEA-ELECTROLUX EXM18HC7W típusú szett. A biztonság kedvéért azért készültem egy harmadik verzióval is, arra az esetre ha egy hozzáértő, mint ön esetleg le akarna beszélni az előbbi két választásomról. Szóba jöhet még Midea M20A-18HRN1 kültéri és MSR1I-09HRN1 beltérik, bár ez a konfiguráció picit túllóg a pénzügyi kereten. Előre is köszönöm a válaszát.
Üdvözlettel udvzso

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Elektrolux vagy Fuji Electric...

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Gyártani gyártanak ilyen gépeket, de az unió kitiltotta őket a piacáról az energia pazarló működésük miatt.
Úgy mint a kétütemű Trabantokat és a harmat gyenge IFA-kat.

ha Ön visszaszeretne lépni ebbe a korba Én nem beszélem le róla.

De azt tudnia kell egy inverteres (=komputeres injektoros autó) és egy On-Off (=karburátoros) nem hasonlítható össze. Az egyik indul hidegben melegben és gyorsul is. Míg a másiknál játszani kellet hideg időben a szívatóval és akkor se volt biztos az indulás. Ha behúzva maradt a szívató akkor minimum kétszer annyit fogyasztott.

Még egy inverteres klíma tudja szabályozni a hűtés erősségét (=gázpedál) addig egy On-Off-ba se váltó se gázpedál nincs csak slusz kulcs vagy megy vagy nem. Ha ezeket azt mondja egy nagy légterű nappali galériás helységbe szeretné ott talán nem lenne zavaró az állandó ki-be kapcsolgatás, de egy 10nm szoba még egy inverteres klímának is nagy kihívás. És pont akkor fog ezen idegeskedni amikor amúgy a meleg miatt még gondolkodni se tud az emberfia normálisan nem hogy pihenni. A vagy +5-6°C -os levegő kifújó vagy a 26°C-t kergető beltéri mellett.

Ha ki-be kapcsolós klímában gondolkodik akkor az legyen a nappaliban szemben a hűtendő szobákkal és nyíljanak ki az ajtók arra a 2-3 hétre sokkal jobb lesz mint 2,6kW On-oFF a 10nm-re.

Ezek a legújabb On-Off klímák amik egy frissen belépett uniós ország területén voltak és a belépés időpontjában az unió területére kerültek ... a törvényes kiskapu révén.
http://www.szegedklima.hu/klima/midea/o ... /fairwind/
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

udvzso
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.01.21. 19:35
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Elektrolux vagy Fuji Electric...

Hozzászólás Szerző: udvzso »

Kedves Klíma Király
Köszönöm a gyors választ. Ami a műszaki indokokat illeti nyílván igaza van. Nem is gondolkodnék "olcsóbb" megoldásban ha lehetne két darab kültéri egységet felszerelnem, hiszen két darab kisebb teljesítményű mono klíma olcsób mint az egy multi, de csak egyett engedélyez a társasház közgyülése. Így lényegesen leszűkült a mozgásterem. Persze azért köszönöm és megfontolom a véleményét.
Üdvözlettel udvzso.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Elektrolux vagy Fuji Electric...

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Így van, kérdezz mást. És azzal kezd hogy társasház. Így már a Midea ajánlatom stronó. Zaj! Kint.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Elektrolux vagy Fuji Electric...

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

200 br körül van Haier all dc inverteres dual. Nem egy nagy ász de az onoffnál sokkal jobb,. Csendes a kültérije.

udvzso
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.01.21. 19:35
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Elektrolux vagy Fuji Electric...

Hozzászólás Szerző: udvzso »

Kedves Klíma Király

Köszönöm a tippet, de végül is megfogadtam a tanácsát és felhagytam az ON/OFF klímával, inkább egy szobát klímatizálok egyelőre, de azt inverteres berendezéssel.

Ellenben miközben azt tervezem, hogy a klíma csatornába a csövezésnek merre legyen a nyomvonala hogy jó is legyen meg szép is, rájöttem hogy nem értek valamit. Ha a piros nyíl felől lenne a beállás a beltéribe a réz csövekkel (lásd a csatolt képet) akkor hogy fogja a klímaszerelő azokat csatlakoztatni a beltériből kiálló csőcsonkokhoz? Hogy fér hozzá ha már felakasztotta a falra? Vagy csak a kék nyíl felöl lehet csövezni, a csőcsonkokat a beltérin kívülre kihajtva (és persze a fali csatornába elrejtve)? Megköszönném ha felvilágosítana, szeretném tudni hogy hogyan fog állni ha kész lesz…

Üdvözlettel: U. Zsolt
Csatolmányok
A beltéri hátulja...
A beltéri hátulja...

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Elektrolux vagy Fuji Electric...

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Piros nyíl felé egyszerű. Ha fel akasztja a felső kapóra és kiemeli a faltól az alját pont annyi hely van ami kell a kötéshez. Minden magas oldalfali klíma ilyen kialakítású. De van benne szerelési útmutató abban is benne van asszem.

A kék nyíl felé ennél a Midea klímánál megoldható ... de hogy én annyira utálom pláne ezt a modellt . Még másolni se tudnak Kínában. Meghajt csőhajlító géppel olyan kis ívben hogy orosz rulett kihajtani. Egy LG Samsung és Japánok egy pillanat alatt kihajthatóak.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

udvzso
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.01.21. 19:35
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Elektrolux vagy Fuji Electric...

Hozzászólás Szerző: udvzso »

Ó, remek. Akkor maradhat az eredeti elképzelés. :-)
Köszönöm szépen...

Üdvözlettel U. Zsolt

Van kifutó all dc inverteres Haier dual kb 230000 FT bruttó....

Válasz küldése