Fisher klíma jegesedés

Moderátor: Klíma Király

biro67zoltán
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.12.20. 22:20

Fisher klíma jegesedés

Hozzászólás Szerző: biro67zoltán »

Üdv!

Lenne egy problémám, Fisher Fsaif-Pro 125AE2 klíma kültéri egysége fűtéskor annyira jegesedik, hogy jégcsapok lógnak róla. A kültéri bordáinak alsó 10 cm-es sávja és középen egy hasonló méretű sáv abszolút nem deresedik, a többi része homogén deres . A szerelő megnézte a nyomást, működés közben 32 bar-t mért. Külső hőmérséklet ekkor +4-5 fok volt. Azt mondta ez jó érték. A kifújt levegő hőmérséklete 44 fok. Mi lehet a probléma?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Fisher klíma jegesedés

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

biro67zoltán írta:Üdv!

Lenne egy problémám, Fisher Fsaif-Pro 125AE2 klíma kültéri egysége fűtéskor annyira jegesedik, hogy jégcsapok lógnak róla. A kültéri bordáinak alsó 10 cm-es sávja és középen egy hasonló méretű sáv abszolút nem deresedik, a többi része homogén deres . A szerelő megnézte a nyomást, működés közben 32 bar-t mért. Külső hőmérséklet ekkor +4-5 fok volt. Azt mondta ez jó érték. A kifújt levegő hőmérséklete 44 fok. Mi lehet a probléma?
Hát ... jó a kérdés.
Nyomást mérni majdnem felesleges ... de ugye hirtelen mást tud az emberfia.

Ha nem levegős a rendszer, vákuumolva volt telepítéskor ...
Akkor lehet gáz mennyiséggel van gond ... persze szép lassan ha gázhiányos is végig kellene fagynia ... de lehet a érzékelő úgy van elhelyezve hogy hamarabb érzékeli lefagyásnak mint gázhiánynak.

Én kerülöm a Fishereket, amennyire csak lehet. Vagy Midea vagy Gree, vagy valaki Kínai dzsunka gyártotta. Manualja alapján talán Midea. https://www.fisherklima.hu/letoltesek/s ... 202017.pdf

A hűtőközeg lefejtése és pontos lemérése lenne az igazi. Ha nincs meg a töltete akkor szivárgást megkeresni, majd vadonatúj hűtőközeggel feltölteni. ... 30-50ezer... szerelője válogatja.

Én megszoktam mérni a kültéri hőcserélő végén és az elején a hőmérsékletet. Ha több mint 5°C különbség akkor ott valami nem kerek.

No ahogy látom ez kitudja jelezni ezen értékeket ... 32.oldal. Abból lehet okosodni
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése