Samsung AQV12 hibák

Moderátor: Klíma Király

ivibandi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.07.05. 13:48

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: ivibandi »

Tisztelt Klíma Király!
Nem találtam az én klímámnak megfelelő típust, de hasonló, azért írok ide. A készülékem Samsung AQV 18Y MAN/WAX, a hibaüzenete E101, ahogy már itt kitanultam kommunikációs hiba a két egység között. Áramszünet után jött elő. Olvastam, hogy kód beírással esetleg orvosolható, azt még megpróbálnám még a panelcsere előtt, de ennek a kódját nem találtam meg, tudna ebben segíteni?
Köszönettel
Iványi András

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

ivibandi írta:Tisztelt Klíma Király!
Nem találtam az én klímámnak megfelelő típust, de hasonló, azért írok ide. A készülékem Samsung AQV 18Y MAN/WAX, a hibaüzenete E101, ahogy már itt kitanultam kommunikációs hiba a két egység között. Áramszünet után jött elő. Olvastam, hogy kód beírással esetleg orvosolható, azt még megpróbálnám még a panelcsere előtt, de ennek a kódját nem találtam meg, tudna ebben segíteni?
Köszönettel
Iványi András

Szia,

Ha jól értem akkor egy AQV18YWAN az áldozat.
010245-15C24A-27323C-374500

Ezen pdf szerint http://www.climamarket.bg/wp-content/up ... M-2012.pdf
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

ivibandi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.07.05. 13:48

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: ivibandi »

Klíma Király írta:
ivibandi írta:Tisztelt Klíma Király!
Nem találtam az én klímámnak megfelelő típust, de hasonló, azért írok ide. A készülékem Samsung AQV 18Y MAN/WAX, a hibaüzenete E101, ahogy már itt kitanultam kommunikációs hiba a két egység között. Áramszünet után jött elő. Olvastam, hogy kód beírással esetleg orvosolható, azt még megpróbálnám még a panelcsere előtt, de ennek a kódját nem találtam meg, tudna ebben segíteni?
Köszönettel
Iványi András

Szia,

Ha jól értem akkor egy AQV18YWAN az áldozat.
010245-15C24A-27323C-374500

Ezen pdf szerint http://www.climamarket.bg/wp-content/up ... M-2012.pdf
Szia!
Az áldozat stimmel, de a kóddal megfogtál. Eddig csak kétszer 6 jegyű kódok beírási segédletét láttam, ez itt egy új helyzetnek tűnik. Azért fellétrázok a kültérihez és leolvasom a ledeket is, ha tudom. Próbálkoztam az áramtalanítással is, első blikkre úgy tűnt, mintha megoldaná. Bekapcsoltam, elindítottam fújt, két perc pittyent, E101. Reggelig megint áram nélkül volt visszakapcsoltam, de nem indítottam el, magától kilépett hibára. Gondolom a háromszori próbálkozás után letiltott.
Ha a kód beírásra van recept valahol azt megköszönném.
András

GABX
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.07.06. 17:56

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: GABX »

Van egy samsung inverteres klímám valaki javított már kültéri vezérlő panelt ?
Hiba:
-nincs semmilyen törpe fesz sem 5v sem 8v sem 12v sem 15v
kondik elvileg nem zárlatosak diódákat végig mértem
kéne egy kis segítség merre nézelődjek
Előre is köszi
Üdv Gábor

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

GABX írta:Van egy samsung inverteres klímám valaki javított már kültéri vezérlő panelt ?
Hiba:
-nincs semmilyen törpe fesz sem 5v sem 8v sem 12v sem 15v
kondik elvileg nem zárlatosak diódákat végig mértem
kéne egy kis segítség merre nézelődjek
Előre is köszi
Üdv Gábor
Tudomáson szerint nem sikerült még senkinek ... igen ez a bajuk elmegy a törpe feszültség és megkukul.

Ha találsz valakit kérlek jelezd itt is.

Köszönöm
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

ivibandi írta:
Klíma Király írta:
ivibandi írta:Tisztelt Klíma Király!
Nem találtam az én klímámnak megfelelő típust, de hasonló, azért írok ide. A készülékem Samsung AQV 18Y MAN/WAX, a hibaüzenete E101, ahogy már itt kitanultam kommunikációs hiba a két egység között. Áramszünet után jött elő. Olvastam, hogy kód beírással esetleg orvosolható, azt még megpróbálnám még a panelcsere előtt, de ennek a kódját nem találtam meg, tudna ebben segíteni?
Köszönettel
Iványi András

Szia,

Ha jól értem akkor egy AQV18YWAN az áldozat.
010245-15C24A-27323C-374500

Ezen pdf szerint http://www.climamarket.bg/wp-content/up ... M-2012.pdf
Szia!
Az áldozat stimmel, de a kóddal megfogtál. Eddig csak kétszer 6 jegyű kódok beírási segédletét láttam, ez itt egy új helyzetnek tűnik. Azért fellétrázok a kültérihez és leolvasom a ledeket is, ha tudom. Próbálkoztam az áramtalanítással is, első blikkre úgy tűnt, mintha megoldaná. Bekapcsoltam, elindítottam fújt, két perc pittyent, E101. Reggelig megint áram nélkül volt visszakapcsoltam, de nem indítottam el, magától kilépett hibára. Gondolom a háromszori próbálkozás után letiltott.
Ha a kód beírásra van recept valahol azt megköszönném.
András
Igen 3x próbál kapcsolatba lépni a kültéri meg a beltéri ha nem sikerül akkor dobja az üzenetet. A régi gépeknél ez a késleltetések miatt akár 10 perc is lehet.

És igen engem is megfogott a hosszú kód, most kellene panelt cserélnem a kódokat megkaptam csak Én sem tudom bevinni. Kértem ma leírást ha megkapom küldöm.

Persze nem jó option code-nak is van hiba üzenete ... csak nem jut eszembe mi is az, de nem 101-102 az tuti.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Ilyen találtam, ez nekem már jó neked nem tudom segít-e

ftp://samsungehs.pl/Samsung%20Manuals/R ... Manual.pdf
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

GABX
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.07.06. 17:56

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: GABX »

A távirányítóból elem ki + - gomb nyomva tartani kell közben elem vissza, ekkor megjelenik 6db. nulla a távon és típustól függően be kell pötyögni először az első számsort kikapcs gombbal elküldeni a klímára majd a mellette lévő betű és számsort bepötyögni a távszabályzóba és megint elküldeni a kikapcs gombbal a klímára

ivibandi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.07.05. 13:48

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: ivibandi »

Szia! (AQV18Y
Beltéri panel csere után a helyzet változatlan. A kültérin a ledek nem világítanak, a táp bemegy. Most a kültéri panelt cserélik éppen.
...
Panelcsere után (38K+Áfa) kültérin piros led világít, zöld villog (ha jól olvastam ez a normál üzem), a beltéribe visszarakták a régi panelt. Most elindult, nem fut hibára, időnként be is kapcsol a kültéri, de ennél több +15,2C külső hőmérsékletnél nem hiszem, hogy elvárható.
András

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung AQV12 hibák

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

ivibandi írta:Szia! (AQV18Y
Beltéri panel csere után a helyzet változatlan. A kültérin a ledek nem világítanak, a táp bemegy. Most a kültéri panelt cserélik éppen.
...
Panelcsere után (38K+Áfa) kültérin piros led világít, zöld villog (ha jól olvastam ez a normál üzem), a beltéribe visszarakták a régi panelt. Most elindult, nem fut hibára, időnként be is kapcsol a kültéri, de ennél több +15,2C külső hőmérsékletnél nem hiszem, hogy elvárható.
András
Hurrá!
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése