Rejtélyes klímaprobléma???

Moderátor: Klíma Király

Tory666
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.06.20. 11:24

Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Tory666 »

A családból kaptunk egy használt Genex klímát. Egy hónapja használjuk is, rendesen hűt-fűt. Viszont tegnap este óta kikapcsolás után kb 1 perc múlva a kültéri egység ismét bekapcsol, és pár percig zörmötöl, a benti egységen is lehet hallani, levegőt ilyenkor nem fúj. Majd percre pontosan 30 perc múlva ismét bekapcsol a kültéri, és 3-5 percig ismét zörmötöl, majd 30 perc múlva ismét. Mi lehet a gond, mert nagyon zavaró. Létezik ilyen beállítás? Vagy az egész napos használat következménye? Vagy komoly a baj??? A telepítést végzővel telefonon egyeztettünk, azt mondta ilyet még nem hallott... Éjszakára ki is húztam, mondjuk az nem tudom jó ötlet volt-e, de féltem, hogy bajt csinál...

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Tory666 írta:A családból kaptunk egy használt Genex klímát. Egy hónapja használjuk is, rendesen hűt-fűt. Viszont tegnap este óta kikapcsolás után kb 1 perc múlva a kültéri egység ismét bekapcsol, és pár percig zörmötöl, a benti egységen is lehet hallani, levegőt ilyenkor nem fúj. Majd percre pontosan 30 perc múlva ismét bekapcsol a kültéri, és 3-5 percig ismét zörmötöl, majd 30 perc múlva ismét. Mi lehet a gond, mert nagyon zavaró. Létezik ilyen beállítás? Vagy az egész napos használat következménye? Vagy komoly a baj??? A telepítést végzővel telefonon egyeztettünk, azt mondta ilyet még nem hallott... Éjszakára ki is húztam, mondjuk az nem tudom jó ötlet volt-e, de féltem, hogy bajt csinál...
Én nem tudok ilyen funkcióról, de attól még lehet. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

vricsinfo
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.06.22. 13:06

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: vricsinfo »

Helló Klíma Király!

Van egy Midea MS9V-12HRDN1-QC2(B) típusú klímám, amit erre szakosodott szerelők telepítettek egy éve. Az első héten jól működött, aztán nem hűtött. A szerelők kicserélték a gáz feltöltésnél lévő hollandit, mert ott elszökött a gáz. Utána nem is volt probléma egészen tegnap előttig. a kánikulában már 4-5 napja ment a gép, aztán kikapcsoltam, hogy átszellőztessem a lakást. Visszakapcsoltam és leverte a biztosítékot (C16). Biztosítékot visszanyomtam és bekapcsoltam. Elkezdett működni a belső egység, majd 3 perc elteltével E1 hibakódot írt ki.

A szerelők voltak nálam tegnap és megállapították, hogy a kültéri egységben található panellel lehet a gond. A panelben egyébként volt egy összesült poloska, de égési nyomok nem voltak a nyákon. Találkoztál már hasonló problémával?
Sokan dicsérik a Mideát, de nekem már ez a második kánikula, amikor cserben hagyott.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

vricsinfo írta:Helló Klíma Király!

Van egy Midea MS9V-12HRDN1-QC2(B) típusú klímám, amit erre szakosodott szerelők telepítettek egy éve. Az első héten jól működött, aztán nem hűtött. A szerelők kicserélték a gáz feltöltésnél lévő hollandit, mert ott elszökött a gáz. Utána nem is volt probléma egészen tegnap előttig. a kánikulában már 4-5 napja ment a gép, aztán kikapcsoltam, hogy átszellőztessem a lakást. Visszakapcsoltam és leverte a biztosítékot (C16). Biztosítékot visszanyomtam és bekapcsoltam. Elkezdett működni a belső egység, majd 3 perc elteltével E1 hibakódot írt ki.

A szerelők voltak nálam tegnap és megállapították, hogy a kültéri egységben található panellel lehet a gond. A panelben egyébként volt egy összesült poloska, de égési nyomok nem voltak a nyákon. Találkoztál már hasonló problémával?
Sokan dicsérik a Mideát, de nekem már ez a második kánikula, amikor cserben hagyott.
Ott valami a telepítéssel nem kerek, ennyire nem rossz a Kínai Klíma
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Tommy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.10.01. 19:25

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Tommy »

Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám az LG Art cool mirror inverteres klímámmal, hogy a fűtő funkció nem minden esetben indul el.
Kb.10-ből egyszer, az is csak akkor, amikor teljesen le van előtte a főbiztosítéknál áramtalanítva.
Nem tudom van-e összefüggés?!
Egyébként, amikor nem működik a fűtés, akkor a kijelzőn egy "leolvasztás" jel látható(csillag és alatta egy csepp).
Ilyenkor vízszintesre csukódik a terelőlemez és 1-2 percenként befúj hideg levegőt 6-8 másodpercig.
Utána kikapcsolásig ez ismétlődik.
Olyan is előfordult, hogy fűtött egy darabig, aztán megjelent a az előbb említett jel és onnantól a fűtés leállt...

Mi lehet a baj??? :(

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Tommy írta:Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám az LG Art cool mirror inverteres klímámmal, hogy a fűtő funkció nem minden esetben indul el.
Kb.10-ből egyszer, az is csak akkor, amikor teljesen le van előtte a főbiztosítéknál áramtalanítva.
Nem tudom van-e összefüggés?!
Egyébként, amikor nem működik a fűtés, akkor a kijelzőn egy "leolvasztás" jel látható(csillag és alatta egy csepp).
Ilyenkor vízszintesre csukódik a terelőlemez és 1-2 percenként befúj hideg levegőt 6-8 másodpercig.
Utána kikapcsolásig ez ismétlődik.
Olyan is előfordult, hogy fűtött egy darabig, aztán megjelent a az előbb említett jel és onnantól a fűtés leállt...

Mi lehet a baj??? :(
Helló!

Gázhiány elsőre.

De kiszokta villogni mi a hiba amit érez.
Abból gondolom hogy az áramszünet nyugtázza a hiba üzenetet LG-nél.

Szóval nézd meg melyik ledek villognak mennyit milyen színben. Pontos típus alapján kikereshető a service manual-ból. Nem elég a rövid kód hanem a hosszú kell. Pl. C12AHR vagy C12AWR nem elég hanem AS-H096GLD0 vagy hasonló.

K.K:


Egyetértek a pontos típus kellene.

Meg egy szondagarnitúra, mert mi úgy jártunk, minden szondaadat minden hőmérsékleten jó és ugyanezt a hibát dobálta a gép. Teljesen indokolatlanul olvasztgatott. (S12AW volt).
Utána néha fűtött néha nem teljesen kiszámíthatatlanul.
Mivel már ötletünk sem volt mi lehet kínunkban cseréltülk az összes szondát és azóta megy hibátlanul a gép.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Tommy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.10.01. 19:25

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Tommy »

Köszi a választ K.K!
Lehet, hogy hűtőközeg hiány az ok, de ez a készülék nem tartalmaz ledes kijelzést, csak egy digitális kijelző van rajta és hibakód nem jelenik meg... :?

Gergő
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.08.23. 11:09
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Gergő »

Tory666 írta:A családból kaptunk egy használt Genex klímát. Egy hónapja használjuk is, rendesen hűt-fűt. Viszont tegnap este óta kikapcsolás után kb 1 perc múlva a kültéri egység ismét bekapcsol, és pár percig zörmötöl, a benti egységen is lehet hallani, levegőt ilyenkor nem fúj. Majd percre pontosan 30 perc múlva ismét bekapcsol a kültéri, és 3-5 percig ismét zörmötöl, majd 30 perc múlva ismét. Mi lehet a gond, mert nagyon zavaró. Létezik ilyen beállítás? Vagy az egész napos használat következménye? Vagy komoly a baj??? A telepítést végzővel telefonon egyeztettünk, azt mondta ilyet még nem hallott... Éjszakára ki is húztam, mondjuk az nem tudom jó ötlet volt-e, de féltem, hogy bajt csinál...
Szia. Gondolom on off klimarol van szo. A mikroszamitogep es a kulteri kozott lehet valami.
Van egy komonikacios kabel,kis fekete vezetek ami belteri,es kulterivel van kapcsolva.

1. Ellenorizd a helyes csatlakozast a kulterinel.
2. Ha on off +5 fok alatt nem szabad bekapcsolni, tonkremegy a kopresszor.
3. A belteri egysegben a mikro szamitogep meghibasodasat kellene szakembereel megnezetni.
4. A kopresszor haldoklik.

Masra nem tudok gondolni.

Tommy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.10.01. 19:25

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Tommy »

Klíma Király írta:
Tommy írta:Sziasztok!
Nekem az lenne a problémám az LG Art cool mirror inverteres klímámmal, hogy a fűtő funkció nem minden esetben indul el.
Kb.10-ből egyszer, az is csak akkor, amikor teljesen le van előtte a főbiztosítéknál áramtalanítva.
Nem tudom van-e összefüggés?!
Egyébként, amikor nem működik a fűtés, akkor a kijelzőn egy "leolvasztás" jel látható(csillag és alatta egy csepp).
Ilyenkor vízszintesre csukódik a terelőlemez és 1-2 percenként befúj hideg levegőt 6-8 másodpercig.
Utána kikapcsolásig ez ismétlődik.
Olyan is előfordult, hogy fűtött egy darabig, aztán megjelent a az előbb említett jel és onnantól a fűtés leállt...

Mi lehet a baj??? :(
Helló!

Gázhiány elsőre.

De kiszokta villogni mi a hiba amit érez.
Abból gondolom hogy az áramszünet nyugtázza a hiba üzenetet LG-nél.

Szóval nézd meg melyik ledek villognak mennyit milyen színben. Pontos típus alapján kikereshető a service manual-ból. Nem elég a rövid kód hanem a hosszú kell. Pl. C12AHR vagy C12AWR nem elég hanem AS-H096GLD0 vagy hasonló.

K.K:


Egyetértek a pontos típus kellene.

Meg egy szondagarnitúra, mert mi úgy jártunk, minden szondaadat minden hőmérsékleten jó és ugyanezt a hibát dobálta a gép. Teljesen indokolatlanul olvasztgatott. (S12AW volt).
Utána néha fűtött néha nem teljesen kiszámíthatatlanul.
Mivel már ötletünk sem volt mi lehet kínunkban cseréltülk az összes szondát és azóta megy hibátlanul a gép.
Az én beltéri egységem tipusa:ASNW126ERH0
Nem jelez hibát, lehet hogy ez is szonda gyanús...

Tommy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.10.01. 19:25

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Tommy »

Ezt a jelet teszi ki, amikor nem akar fűteni..ilyenkor fél perc után visszacsukja vizszintesre a terelőlemezt és másfél percenként hideg levegőt fúj be 10 másodpercig. :x
Csatolmányok
20130929_152022.jpg

Válasz küldése