Rejtélyes klímaprobléma???

Moderátor: Klíma Király

zsoltno1
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.11.07. 06:49

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: zsoltno1 »

Sziasztok!

Köszönöm az információt, esetleg az AUX- esetén nem találtad meg?
Valakinek ötlete mit is kellene javítani? :D
Már hűteni sem hűt, ugyan ez a FA hibakód.

Előre is köszönöm

pikuskam
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.07.08. 00:15

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: pikuskam »

Üdv !Érdeklődnék,hogy mit jelent ez a hibakód: FF !Hamilton Digital hűtő -fűtő klímám van. Köszönettel pikuskam

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

pikuskam írta:Üdv !Érdeklődnék,hogy mit jelent ez a hibakód: FF !Hamilton Digital hűtő -fűtő klímám van. Köszönettel pikuskam

FF 14 light other fault
1 check whether the system pressure is normal,
whether to have the broken tube result in the
leakage of refrigerant.
2 check whether the indoor coil temperature
sensor is installed in place.
3 check whether the four-way valve runs
abnormally.

FF 14 light egyéb hiba
1 ellenőrzi, hogy a rendszer nyomása normális,
e, hogy a törött cső eredményt a
szivárgás hűtőközeg.
2. Ellenőrizze, hogy a beltéri hőcserélő hőmérséklet
érzékelő van telepítve a helyén.
3. Ellenőrizze, hogy a négyutas szelep fut
rendellenesen.

http://nagyker.columbus-klima.hu/write/ ... 201204.pdf
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

oldman64
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.07.22. 16:14

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: oldman64 »

Tiszteletem minden jelenlevőnek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni Hamilton Digitál (HDWI/01-090C) klima hibakód ügyben. A mai nap P 4-es hibakóddal várt a gépezet, sajnos nem találok erre vonatkozó információt sehol. Előre is köszönöm a segítséget.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

oldman64 írta:Tiszteletem minden jelenlevőnek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni Hamilton Digitál (HDWI/01-090C) klima hibakód ügyben. A mai nap P 4-es hibakóddal várt a gépezet, sajnos nem találok erre vonatkozó információt sehol. Előre is köszönöm a segítséget.
Szerviz könyv az alábbi linken.
http://nagyker.columbus-klima.hu/write/ ... 201204.pdf

Melege van. Gondolom poros szutykos a kültéri ... vagy még rosszabb be van valahova szorítva tető alá vagy erkély... esetleg túl van töltve vagy nincs benne gáz ... nehéz látatlanban.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Kukuriás
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.03.24. 18:56

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Kukuriás »

Üdvözletem!
A következő probléma miatt vagyok tanácstalan. Van egy tizenéves Dimarson DMR-30 GW-4 split klímám, ami a tavaly nyár végéig stabilan tette a dolgát. A szezon végén viszont már nem volt képes hideg levegőt fújni, vagy legalábbis közel sem olyan hideget, mint kellene. Az ősszel még megpróbáltam beindítani, de már csak a hőcserélő nagy ventilátora indult el a kültéri egységen, a kompresszor (Gondolom, az. Egy fekete, henger alakú fémtartály, elektromos bekötéssel :) ...) nem. Kb. fél-egy percenként hallani, hogy próbálkozik, a nagy ventilátor fordulata le is csökken, ahogy áramot vesz fel, de nem indul.
Elképzelhető, hogy mindez a gáz elillanása miatt jön össze, vagy két külön hiba egyidejű összejátszása az ok? Amennyiben ez kompresszor hiba, akkor érdemes-e cserélni illetve javítani ezt, vagy inkább akkor már egy új, komplett berendezést felrakni? Az egész mögött az a legnagyobb hátulütő, hogy kellemetlen, nehezen megközelíthető helyen van a kültéri egység és a faláttörés sem lenne egyszerű, ezért forszíroznám inkább a lehetséges gyógyítást, amennyiben érdemes.
Ebben szeretnék tanácsot kérni.
Előre is köszönöm!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Kukuriás írta:Üdvözletem!
A következő probléma miatt vagyok tanácstalan. Van egy tizenéves Dimarson DMR-30 GW-4 split klímám, ami a tavaly nyár végéig stabilan tette a dolgát. A szezon végén viszont már nem volt képes hideg levegőt fújni, vagy legalábbis közel sem olyan hideget, mint kellene. Az ősszel még megpróbáltam beindítani, de már csak a hőcserélő nagy ventilátora indult el a kültéri egységen, a kompresszor (Gondolom, az. Egy fekete, henger alakú fémtartály, elektromos bekötéssel :) ...) nem. Kb. fél-egy percenként hallani, hogy próbálkozik, a nagy ventilátor fordulata le is csökken, ahogy áramot vesz fel, de nem indul.
Elképzelhető, hogy mindez a gáz elillanása miatt jön össze, vagy két külön hiba egyidejű összejátszása az ok? Amennyiben ez kompresszor hiba, akkor érdemes-e cserélni illetve javítani ezt, vagy inkább akkor már egy új, komplett berendezést felrakni? Az egész mögött az a legnagyobb hátulütő, hogy kellemetlen, nehezen megközelíthető helyen van a kültéri egység és a faláttörés sem lenne egyszerű, ezért forszíroznám inkább a lehetséges gyógyítást, amennyiben érdemes.
Ebben szeretnék tanácsot kérni.
Előre is köszönöm!
Van benne kondenzátor, olyan alumínium henger rajta két vagy három csatlakozó, na az fáradt el.
Ha Szegedi vagy segítek.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Kukuriás
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.03.24. 18:56

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Kukuriás »

Köszönöm!
Miskolci vagyok, de majd keresek itt egy szakembert, aki hozzá tud látni a javításhoz.

Válasz küldése