Rejtélyes klímaprobléma???

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Tommy írta:Ezt a jelet teszi ki, amikor nem akar fűteni..ilyenkor fél perc után visszacsukja vizszintesre a terelőlemezt és másfél percenként hideg levegőt fúj be 10 másodpercig. :x
Helló!

Ez a leolvasztás jele. Ez akár 30 percig is kint lehet ha nagyon mínusz van kint. Ilyen időben lehet pár perc alatt végez és folytatja tovább a működést.

Az nem hiba a beltérből kell neki hőt összeszedni hogy a kültérit leolvassza.

Most majd mondod hogy nincs is rajta dér. De sajnos a klímának nincs szeme így a hőfok érzékelőkre tud hagyatkozni. És ha ez alapján azt gondolja hogy deres jeges akkor átvált erre az üzemmódra és közli is veled.

Elvileg
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

bubuka79
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.07.22. 18:18

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: bubuka79 »

Heló klíma király van egy nilelinea likimánk es az első idéni bekapcsolasnál nem vete fel a ventilator a fordulatot

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

bubuka79 írta:Heló klíma király van egy nilelinea likimánk es az első idéni bekapcsolasnál nem vete fel a ventilator a fordulatot
Ha 100éves akkor még van benne egy kis indító kondenzátor, csere. Ha fiatal akkor egy triac ami meghajtja, az csere. ha még fiatalabb és bldc motoros akkor motor csere.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Mohhoj
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:26

Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Mohhoj »

Nekem olyan problémám lenne hogy, van nekünk egy LG K12AH típusú Split klímánk. Amikor ideköltöztünk a lakás "tartozéka" volt. A volt tulaaj szerint működött. 2013. decemberében leszerelték a beltéri egységet mert falfestés volt meg egyebek. Most jött az idő hogy vissza szereltessük, próbáltam visszahívni ezeket a szakikat de ezen a számon előfizető nem kapcsolható. Hívtam más szakit. Neki hollandit kellett rakni a két rézcsőre mert az előzőek levágták. Majd vissza szerelte és hát nem működik. Vagyis működik mert fúj rendesen csak nem hideget. Erre feltöltötte gázzal több mint egyharmadig, azt mondta itt már tutira hűtenie kell. Hát még minidg nem hűt. Ezek után azt mondta hogy nem tudja mi lehet a baja. A kültéri egység lammelái tiszták, a beltéri is patyolat. Legombolt rólunk pénzt és konkrétan csak lett egy fehér szar a falon. Van valakinek esetleg valami ötlete???

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Mohhoj írta:Nekem olyan problémám lenne hogy, van nekünk egy LG K12AH típusú Split klímánk. Amikor ideköltöztünk a lakás "tartozéka" volt. A volt tulaaj szerint működött. 2013. decemberében leszerelték a beltéri egységet mert falfestés volt meg egyebek. Most jött az idő hogy vissza szereltessük, próbáltam visszahívni ezeket a szakikat de ezen a számon előfizető nem kapcsolható. Hívtam más szakit. Neki hollandit kellett rakni a két rézcsőre mert az előzőek levágták. Majd vissza szerelte és hát nem működik. Vagyis működik mert fúj rendesen csak nem hideget. Erre feltöltötte gázzal több mint egyharmadig, azt mondta itt már tutira hűtenie kell. Hát még minidg nem hűt. Ezek után azt mondta hogy nem tudja mi lehet a baja. A kültéri egység lammelái tiszták, a beltéri is patyolat. Legombolt rólunk pénzt és konkrétan csak lett egy fehér szar a falon. Van valakinek esetleg valami ötlete???
Őszinte leszek egy K12AH egyszerű mint egy szög. eszem nincs mi lehet a baj amit egy klímaszerelő nem tud megoldani. Szeged körkényék segítek ha tudok.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Mohhoj
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:26

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Mohhoj »

"Őszinte leszek egy K12AH egyszerű mint egy szög. eszem nincs mi lehet a baj amit egy klímaszerelő nem tud megoldani. Szeged körkényék segítek ha tudok."

Nekem még azt mondta ez a faszi hogy lehet hogy valami szelep a baj vagy a kompresszor szart be, de megmondom őszintén hogy már kétlem kicsit a szakértelmében. Baromi bosszantó hogy kihívok egy "szakembert" felszereli majd nem működik és erre széttárja a karját és még elkér nem kevés pénzt.

Hát az baj hogy Budapest. Tud nekem valakit mondani itt aki megbízható?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Mohhoj írta:"Őszinte leszek egy K12AH egyszerű mint egy szög. eszem nincs mi lehet a baj amit egy klímaszerelő nem tud megoldani. Szeged körkényék segítek ha tudok."

Nekem még azt mondta ez a faszi hogy lehet hogy valami szelep a baj vagy a kompresszor szart be, de megmondom őszintén hogy már kétlem kicsit a szakértelmében. Baromi bosszantó hogy kihívok egy "szakembert" felszereli majd nem működik és erre széttárja a karját és még elkér nem kevés pénzt.

Hát az baj hogy Budapest. Tud nekem valakit mondani itt aki megbízható?
Pannon klíma üllői út
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Vani
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.08.29. 23:47

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Vani »

Hello Klíma Király!

Kb 2 éve van egy inverteres Midea klímám,ami mostanában elkezdett búgni. (Nincs agyonhasználva,de télen is és nyàron is megy) Kb 4 percenként búg 3percig. Mi lehet a probléma? Van egy másik klíma is,az meg gondol egyet és használat közben elkezdi engedni a vizet szépen le a falon,a házban,nem a külső egység. Szerelő már látta,megnézett,mozgatott minden vezetéket,szerinte minden rendben van és fogalma sincs, hogy honnan és miért folyik a víz. Ez mitől lehet?
Válaszodat előre is köszönöm!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Vani írta:Hello Klíma Király!

Kb 2 éve van egy inverteres Midea klímám,ami mostanában elkezdett búgni. (Nincs agyonhasználva,de télen is és nyáron is megy) Kb 4 percenként búg 3percig. Mi lehet a probléma? Van egy másik klíma is,az meg gondol egyet és használat közben elkezdi engedni a vizet szépen le a falon,a házban,nem a külső egység. Szerelő már látta,megnézett,mozgatott minden vezetéket,szerinte minden rendben van és fogalma sincs, hogy honnan és miért folyik a víz. Ez mitől lehet?
Válaszodat előre is köszönöm!
Szia,
A búgást nem értem. Bekapcsol és hűt vagy 3percig utána 4 percet pihen? Ha igen akkor ez üzemszerű.

A cseppvíz elvezetés egy szép feladat. De csak 2 dologra kell oda figyelni. A kifolyócsőnek végig lejteni kell, egy helyen sem lehet benne hullám. Illetve a kifolyó cső végét nem szabad lezárni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

zsoltno1
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.11.07. 06:49

Re: Rejtélyes klímaprobléma???

Hozzászólás Szerző: zsoltno1 »

Sziasztok!

Nekem egy Vortex Inverteres klímám van, mi most Everest néven fut.
Nyáron tökéletesen működött, most mikor elkezdtem fűteni "FA" hibakódot
ír ki pár perc múlva - nem igazán találtam a neten erre vonatkozóan mit is jelent
Esetleg valaki tudja itt? - és azt mi okozhatja?

Azt nem tudom, de vagy az AUX vagy a Chigo a gyártó ott keress szervízkönyvet vagy hibakód táblázatot.
Chigo esetén:
inductor of current or voltage
fault
FA

utánanézek az auxnak is van valamelyik gépen anyaga.

Válasz küldése