Samsung Inverteres klíma hiba.

Moderátor: Klíma Király

szelcsend
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.07.03. 09:31

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: szelcsend »

Klíma Király írta:
Tuby írta:Hello!
Vásároltam én 2011 év elején egy Samsung auqva 12ugan tipusú klímát eddig szuperul működött,mostan olyat csinál hogy kb.30 percig hűt normalissan utánna pedig 3 síp hang és kikapcsol,és villog 2led, 2 szélső.
Légy szíves ha tudsz segíteni irjal,mit lehet neki a baja!
Köszi!
Tamás
Elvileg ez egy E154 kódú hiba, A beltéri egység ventilátorát kellene vizslatni.
De legelőször áramtalanítsd 1-2 percre utána próbáld hátha csak valami megzavarta.
e154.jpg

Sajnos nálam is ugyan ez a hiba, és senki nem tud segíteni, már kb. 18 ezret kifizettem és nem műkszik, állandóan leáll és a három LED közül nálam is az alsó és a felső villog leálláskor. Amikor bekapcsolom és megy kb. 20 percet, vagy kevesebbet a leállásig a hűtési teljesítmény és sokkal gyengébb szerintem. Nagyon kellene valami segítség, meg 33 fok van lakásban.

pasztoria
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.07.02. 20:36

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: pasztoria »

Klíma Király írta:
pasztoria írta:Sziasztok. A napokban szeretnék egy Samsung klímát vásárolni, egy SAMSUNG AQV09PSBN készüléket okoskodtam ki az információk alapján, de természetesen szakemberrel is egyeztetek még. Viszont elrettent ez a sok hibakód a Samsungoknál. Vagy ez minden klímánál így van? Érdemes azért Samsungot vásárolni? Tudtok esetleg olyan fórumot, ahol pro-contra felvázolják az egyes típusokat/márkákat?
Szia!

Na beigazolódott amitől féltem mikor elindítottam ezt az oldalt ... próbál az ember segíteni és más is lesz az eredmény.
A Samsungnak volt, aláhúzva _volt_ egy problémája a programjával, és ezt látod. A mai gépekkel nem igen van gond.

Üdv. K.K.
Akkor ha jól értem, csak egy korábbi szériának volt hibája, és a mostaniakkal minden ok? Közben elolvastam más fórumokat is, és ott is nagyon hanyagolják a Samsungot a fejesek...nem igazán értem miért, mindenki Daikin-t, Fujitsu-t meg Panasonicot akar rám sózni, mégis ha körbe nézek a környékünkön, mindenkinek LG, Fisher és Samsung van...

Lolics
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.07.04. 19:59

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Lolics »

Kedves Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni, mert sokan megnézték a klímánkat és nem tudják mi baja, teljesen elvagyunk keseredve. Egy 2010-ben vásárolt Samsug AQV12UGAN inverteres klímánk van, és ha jó esetben elindul, akkor kb 10-15 perc múlva csipog 3-at és a 3 led közül a középső és alsó együtt villog. Rosszabb esetben nem indul el a kültéri, a beltérije meleg levegőt fúj és 2-3 perc múlva ugyanazt csinálja amit leírtam. Amikor megy szépen, akkor rendesen fújja a hideget.
Ha tudtok segítsetek légyszíves!! Nagyon köszönöm!! Szép estét!

kbéla91
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.07.04. 20:01

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: kbéla91 »

Üdv! elkérhetném ezt a szervízkönyvet a samsung aqv12fan tipusu inverteres klímához elöre is köszönöm
e-mail cim : kurtsits.k.b@gmail.com

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Lolics írta:Kedves Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni, mert sokan megnézték a klímánkat és nem tudják mi baja, teljesen elvagyunk keseredve. Egy 2010-ben vásárolt Samsug AQV12UGAN inverteres klímánk van, és ha jó esetben elindul, akkor kb 10-15 perc múlva csipog 3-at és a 3 led közül a középső és alsó együtt villog. Rosszabb esetben nem indul el a kültéri, a beltérije meleg levegőt fúj és 2-3 perc múlva ugyanazt csinálja amit leírtam. Amikor megy szépen, akkor rendesen fújja a hideget.
Ha tudtok segítsetek légyszíves!! Nagyon köszönöm!! Szép estét!
Rá kellett jönnöm most, hogy fogalmam sincs mi ez a villogás. A kapott szerviz könyvben csak a kijelzős változatokról írnak, a 3 led-es ami tied is arról nem. Kültériben is van egy elektronika az szokta kivillogni hogy mit érez problémának.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Lolics
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.07.04. 19:59

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Lolics »

Klíma Király írta:
Lolics írta:Kedves Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni, mert sokan megnézték a klímánkat és nem tudják mi baja, teljesen elvagyunk keseredve. Egy 2010-ben vásárolt Samsug AQV12UGAN inverteres klímánk van, és ha jó esetben elindul, akkor kb 10-15 perc múlva csipog 3-at és a 3 led közül a középső és alsó együtt villog. Rosszabb esetben nem indul el a kültéri, a beltérije meleg levegőt fúj és 2-3 perc múlva ugyanazt csinálja amit leírtam. Amikor megy szépen, akkor rendesen fújja a hideget.
Ha tudtok segítsetek légyszíves!! Nagyon köszönöm!! Szép estét!
Rá kellett jönnöm most, hogy fogalmam sincs mi ez a villogás. A kapott szerviz könyvben csak a kijelzős változatokról írnak, a 3 led-es ami tied is arról nem. Kültériben is van egy elektronika az szokta kivillogni hogy mit érez problémának.
Köszönöm! Annyira bíztam, hogy te megmondod mi a baj, mert elejétől vissazolvastam és sokmindenkinek segítettél már. De ez a mi "szerencsénk", sajnos jól ráfáztunk ennek a típusnak a vásárlásával (elnézést akit megbántok ezzel). Akkor várjuk türelmesen a samsungos szerelőt, hátha.... :(

Gaben82
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.07.06. 00:12

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Gaben82 »

Sziasztok!

Na én most szereztem be egy SAMSUNG AQV12PSBN típusú klímát(3.3 kw-os), felszerelték és működésének kb2. órája után pityegés, majd kikapcs, a good sleep led villogásával kísérve. azóta kb fél órát megy,aztán fél órát pihen. Áramtalanítás nem segített. Ha be akarom kapcsolni a pihenő idejében, terelő lenyílik,pittyen hármat majd bezáródik a ventilátor indulása nélkül.

Ha bárki tudna segíteni, megköszönném.

derossi10
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.07.08. 17:32

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: derossi10 »

TISZTELT kLÍMAKIRÁLY!
Van egy 4 éves samsung aqv12nsan klímám ami pár napja elkezdte azt csinálni,hogy magától kikapcsol,és az alsó ,és a felső led elkezd villogni.Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm. Gábor.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

derossi10 írta:TISZTELT kLÍMAKIRÁLY!
Van egy 4 éves samsung aqv12nsan klímám ami pár napja elkezdte azt csinálni,hogy magától kikapcsol,és az alsó ,és a felső led elkezd villogni.Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm. Gábor.
Szia!

Ez a kültéri egység hibáját jelzi. Azt viszont a kültéri egységben tudod megnézni, abban is van 3 LED mi kivillogja mi nem tetszik neki.

Gondolom melege van. Mikor volt kitakarítva a kültéri egység, a beltéri egység mókuskereke?

üdv. mimr
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Gaben82
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.07.06. 00:12

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Gaben82 »

Gaben82 írta:Sziasztok!

Na én most szereztem be egy SAMSUNG AQV12PSBN típusú klímát(3.3 kw-os), felszerelték és működésének kb2. órája után pityegés, majd kikapcs, a good sleep led villogásával kísérve. azóta kb fél órát megy,aztán fél órát pihen. Áramtalanítás nem segített. Ha be akarom kapcsolni a pihenő idejében, terelő lenyílik,pittyen hármat majd bezáródik a ventilátor indulása nélkül.

Ha bárki tudna segíteni, megköszönném.

Klimakirály!
Az én problémámra nincs megoldásod?
Köszönettel Gaben82

Válasz küldése