Samsung Inverteres klíma hiba.

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

ekeke írta:Üdvözlet az itteni régieknek egy újonctól..:)

A probléma.
Üzletünkbe kb három éve szereltek be egy Samsung inverter klímát.
Most új bérlő van, aki azt írta"Kipróbáltuk a légkondit és nem működik. Zúg, de nagyon fura hangot ad ki, és nem hűt. "

Kérdésem: mit lehet ilyenkor tenni?
Köszönet a segítségért.
Szia!

Ha zúg az már jó. :-) Gondolom fázik a drága de nagyon. Olyan ez mint mikor télen a kocsiban nem melegszik fel a víz, és megfagysz benne 5 km-ig még bemelegszik a víz. Szóval ha nem azért zúg mert a szél telehordta hóval és jéggel, akkor várni kell még bemelegszik. De valószínűbb hogy ki fog állni valamilyen hibával.

Klímaszerelő Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

ekeke
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.02.13. 18:51

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: ekeke »

Miután szó szerint bemásoltam azt amit a bérlő nekem írt, hogy "nem hűt", utána gondolkodtam el és tettem szóvá
hogy ilyen hidegben mégsem várható el a hűtés...
Közölte hogy elírta, valójában az akarta írni hogy a készülék nem fűt.
És hogy nem a mostani fagyokban, hanem a januári 5-10 fokos melegben próbálták ki.

Ez változtat valamit, vagy várjam meg a tavaszt?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

ekeke írta:Miután szó szerint bemásoltam azt amit a bérlő nekem írt, hogy "nem hűt", utána gondolkodtam el és tettem szóvá
hogy ilyen hidegben mégsem várható el a hűtés...
Közölte hogy elírta, valójában az akarta írni hogy a készülék nem fűt.
És hogy nem a mostani fagyokban, hanem a januári 5-10 fokos melegben próbálták ki.

Ez változtat valamit, vagy várjam meg a tavaszt?
Szia!

A klímás fűtés majdnem ugyan az, az első bekapcsoláskor akár 20 percet is küzdhet a klíma mire bemelegszik annyira hogy a beltéri egység betud kapcsolni. Tehát először felmelegíti a beltéri egységet és csak utána kapcsolja be a ventilátort, hogy ne a hideg levegőt keverje feleslegesen. Hűtés üzemben egyből bekapcsolja mert a légmozgás is hűt, ami fűtés üzemben nem kívánatos.

Tehát kapcsolja be és ha 30 perc után sem jön belőle langyos levegő akkor klímaszerelő. Azért írom hogy langyos mert nem hajszárító vagy hőlégfúvó hanem klíma ... sokan másképp gondolják.

Üdv Klíma Király Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

HT1990
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.02.29. 15:24

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: HT1990 »

Üdv mindenkinek!

Van egy AQV09UGAN klímám, 2009 júniusban lett felszerelve. A problémám, hogy már másodszor megy tönkre rajta a bekapcsolást jelző led. (világít, de nagyon halványan, szinte csak este látni leoltott lámpánál) Mind a kétszer akkor jött elő ez a hiba, amikor a nyári minden napos használat után egy 2-3 hetet nincs bekapcsolva.
Ezt leszámítva egyébként működik, hűt is, fűt is, csak nem tudom, hogy ez nem-e egy nagyobb (később előjövő) hiba előjele. Mivel most jár le a garancia idén, valamit lépnem kell. Van arra valami teszt, amivel egy esetleges bekövetkező hibát ki lehet szűrni?

A másik problémám, hogy a kültéri egység berezonál amikor elindul benne a kompresszor, kb. mintha egy teherautó menne el a ház előtt. Ezzel mit lehet kezdeni? 40-es téglafalra van rögzítve.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

HT1990 írta:Üdv mindenkinek!

Van egy AQV09UGAN klímám, 2009 júniusban lett felszerelve. A problémám, hogy már másodszor megy tönkre rajta a bekapcsolást jelző led. (világít, de nagyon halványan, szinte csak este látni leoltott lámpánál) Mind a kétszer akkor jött elő ez a hiba, amikor a nyári minden napos használat után egy 2-3 hetet nincs bekapcsolva.
Ezt leszámítva egyébként működik, hűt is, fűt is, csak nem tudom, hogy ez nem-e egy nagyobb (később előjövő) hiba előjele. Mivel most jár le a garancia idén, valamit lépnem kell. Van arra valami teszt, amivel egy esetleges bekövetkező hibát ki lehet szűrni?

A másik problémám, hogy a kültéri egység berezonál amikor elindul benne a kompresszor, kb. mintha egy teherautó menne el a ház előtt. Ezzel mit lehet kezdeni? 40-es téglafalra van rögzítve.
Szia!

Elvileg egy külön álló panelen van, nem gondolom hogy valami másban kárt tenne.

A rázkódás lehet nem elég szakszerű telepítés is meg gép hiba is. Ez egy belépő modell így nem a legkiegyensúlyozottabb a járása, aki hallott már ilyen gépet az eltudja dönteni üzemszerű vagy hiba.

Klíma Király Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

HT1990
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.02.29. 15:24

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: HT1990 »

Klíma Király írta:
HT1990 írta:Üdv mindenkinek!

Van egy AQV09UGAN klímám, 2009 júniusban lett felszerelve. A problémám, hogy már másodszor megy tönkre rajta a bekapcsolást jelző led. (világít, de nagyon halványan, szinte csak este látni leoltott lámpánál) Mind a kétszer akkor jött elő ez a hiba, amikor a nyári minden napos használat után egy 2-3 hetet nincs bekapcsolva.
Ezt leszámítva egyébként működik, hűt is, fűt is, csak nem tudom, hogy ez nem-e egy nagyobb (később előjövő) hiba előjele. Mivel most jár le a garancia idén, valamit lépnem kell. Van arra valami teszt, amivel egy esetleges bekövetkező hibát ki lehet szűrni?

A másik problémám, hogy a kültéri egység berezonál amikor elindul benne a kompresszor, kb. mintha egy teherautó menne el a ház előtt. Ezzel mit lehet kezdeni? 40-es téglafalra van rögzítve.
Szia!

Elvileg egy külön álló panelen van, nem gondolom hogy valami másban kárt tenne.

A rázkódás lehet nem elég szakszerű telepítés is meg gép hiba is. Ez egy belépő modell így nem a legkiegyensúlyozottabb a járása, aki hallott már ilyen gépet az eltudja dönteni üzemszerű vagy hiba.

Klíma Király Szeged
Nem úgy értem, hogy a rossz led tesz kárt másba, hanem hogy nem-e egy rossz alkatrész miatt megy tönkre most már másodszor a led.

Ami még érdekes, hogy ha be van kapcsolva a legyező funkció, akkor egy adott szögben el kezd kattogni a lamella. Mintha megakadna a motorja. (meg látszólag lejebb is áll az egyik vége a lamellának, ezt mondjuk a tavalyi földrengés után vettem észre, lehet hogy elmozdult a vízszintből egy kicsit, nem tudom. kattogni viszont nem azóta kattog.)

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

HT1990 írta:
Klíma Király írta:
HT1990 írta:Üdv mindenkinek!

Van egy AQV09UGAN klímám, 2009 júniusban lett felszerelve. A problémám, hogy már másodszor megy tönkre rajta a bekapcsolást jelző led. (világít, de nagyon halványan, szinte csak este látni leoltott lámpánál) Mind a kétszer akkor jött elő ez a hiba, amikor a nyári minden napos használat után egy 2-3 hetet nincs bekapcsolva.
Ezt leszámítva egyébként működik, hűt is, fűt is, csak nem tudom, hogy ez nem-e egy nagyobb (később előjövő) hiba előjele. Mivel most jár le a garancia idén, valamit lépnem kell. Van arra valami teszt, amivel egy esetleges bekövetkező hibát ki lehet szűrni?

A másik problémám, hogy a kültéri egység berezonál amikor elindul benne a kompresszor, kb. mintha egy teherautó menne el a ház előtt. Ezzel mit lehet kezdeni? 40-es téglafalra van rögzítve.
Szia!

Elvileg egy külön álló panelen van, nem gondolom hogy valami másban kárt tenne.

A rázkódás lehet nem elég szakszerű telepítés is meg gép hiba is. Ez egy belépő modell így nem a legkiegyensúlyozottabb a járása, aki hallott már ilyen gépet az eltudja dönteni üzemszerű vagy hiba.

Klíma Király Szeged
Nem úgy értem, hogy a rossz led tesz kárt másba, hanem hogy nem-e egy rossz alkatrész miatt megy tönkre most már másodszor a led.

Ami még érdekes, hogy ha be van kapcsolva a legyező funkció, akkor egy adott szögben el kezd kattogni a lamella. Mintha megakadna a motorja. (meg látszólag lejebb is áll az egyik vége a lamellának, ezt mondjuk a tavalyi földrengés után vettem észre, lehet hogy elmozdult a vízszintből egy kicsit, nem tudom. kattogni viszont nem azóta kattog.)
Nem gondolom hogy kárt tenne valamiben.

Legyező kattogása, valószínű egyszerű kenés hiány. A motor nem szokott akadni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

siposj74
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.04.28. 10:35

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: siposj74 »

Üdv!

Van egy Samsung sh12awhx készülékem,és nálam is fellépett ez a hiba,hogy egyszerre villog a három led.
Érdeklődnék,hogy tudnál-e ebben segíteni?
Köszönettel
siposj74@gmail.com

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

siposj74 írta:Üdv!

Van egy Samsung sh12awhx készülékem,és nálam is fellépett ez a hiba,hogy egyszerre villog a három led.
Érdeklődnék,hogy tudnál-e ebben segíteni?
Köszönettel
siposj74@gmail.com
Szia!

Ez még nekem nincs meg, a net-en ezt találtam: http://www.aircon.ru/pbc_download/files/f1238483818.pdf Ebben benne van.
És itt az oldalon valahol van egy leírás magyarul hogyan kell bevidd a kódot.

Üdv Klíma Király Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Üdv mindenkinek!
Érdeklődni szeretnék hogy egy Samu Crystal AQV09EWAN inverteres klíma tisztítása után a légterelő zsalut hogy tudom gyári alaphelyzetbe állítani? Szerelő nyitotta le még kikapcsolt állapotba és azóta nem húzza be teljesen a lapátot, és egy 1cm-es rés marad közötte. Egyébként minden stimmel a működéssel csak már megszoktam hogy teljesen rásimul a zsalu. A segítséget előre is köszönöm :) .

Válasz küldése