Samsung Inverteres klíma hiba.

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

djpubkings írta:Üdv mindenkinek!
Érdeklődni szeretnék hogy egy Samu Crystal AQV09EWAN inverteres klíma tisztítása után a légterelő zsalut hogy tudom gyári alaphelyzetbe állítani? Szerelő nyitotta le még kikapcsolt állapotba és azóta nem húzza be teljesen a lapátot, és egy 1cm-es rés marad közötte. Egyébként minden stimmel a működéssel csak már megszoktam hogy teljesen rásimul a zsalu. A segítséget előre is köszönöm :) .
Szia!

Általában egy áramtalanítás megoldja. Ha rövid nem akkor egy hosszú egy perces biztos. ha nem akkor írj, és elgondolkodok.
Üdv. Klíma Király Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

siposj74
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.04.28. 10:35

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: siposj74 »

Klíma Király írta:
siposj74 írta:Üdv!

Van egy Samsung sh12awhx készülékem,és nálam is fellépett ez a hiba,hogy egyszerre villog a három led.
Érdeklődnék,hogy tudnál-e ebben segíteni?
Köszönettel
siposj74@gmail.com
Szia!

Ez még nekem nincs meg, a net-en ezt találtam: http://www.aircon.ru/pbc_download/files/f1238483818.pdf Ebben benne van.
És itt az oldalon valahol van egy leírás magyarul hogyan kell bevidd a kódot.

Üdv Klíma Király Szeged
Köszi szépen!!!Közben én is megtaláltam,és minden szuperál!

Tuby
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.06.10. 15:12

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Tuby »

Hello!
Vásároltam én 2011 év elején egy Samsung auqva 12ugan tipusú klímát eddig szuperul működött,mostan olyat csinál hogy kb.30 percig hűt normalissan utánna pedig 3 síp hang és kikapcsol,és villog 2led, 2 szélső.
Légy szíves ha tudsz segíteni irjal,mit lehet neki a baja!
Köszi!
Tamás

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Tuby írta:Hello!
Vásároltam én 2011 év elején egy Samsung auqva 12ugan tipusú klímát eddig szuperul működött,mostan olyat csinál hogy kb.30 percig hűt normalissan utánna pedig 3 síp hang és kikapcsol,és villog 2led, 2 szélső.
Légy szíves ha tudsz segíteni irjal,mit lehet neki a baja!
Köszi!
Tamás
Elvileg ez egy E154 kódú hiba, A beltéri egység ventilátorát kellene vizslatni.
De legelőször áramtalanítsd 1-2 percre utána próbáld hátha csak valami megzavarta.
SAMSUNG E154
SAMSUNG E154
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Tuby
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.06.10. 15:12

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Tuby »

Megcsináltam az áramtalanitást de úgyan úgy 30perc múlva leáll és 2 zöld LED villog,mint az elöbb két szélső villog középső nem!
Mit tudok csinálni vele?
Köszi!
Tamás

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Tuby írta:Megcsináltam az áramtalanitást de úgyan úgy 30perc múlva leáll és 2 zöld LED villog,mint az elöbb két szélső villog középső nem!
Mit tudok csinálni vele?
Köszi!
Tamás
Szia!

Nem igen tudom értelmezni a két szélső fogalmát, szerintem egymás fölött vannak a LED-ek.
Gondolom garanciás még, hívd a 06 80 SAMSUNG -ot.

Üdv. mimr
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Tuby
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.06.10. 15:12

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Tuby »

Szia!

Három zöld LED van egymás alatt és a legalsó villog meg a legfelső!
Köszi!
Tamás

coolman
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.06.24. 15:25

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: coolman »

Üdvözletem!
Nekem Hisense AS-09UR4SGZA típusú klímám van. Nem Samsung, de azért remélem így is kaphatok segítséget.
Az a gond vele, hogy nem hűt. A beltéri lcd-n minden rendben van, de a kompresszor üzemét jelző 5 vonalból egy sem látszik.
A külső egységben a fedele alatt az egyik panelen van 3 piros led . A bekapcsolást követően beindul a ventilátor is, de hamar le is kapcsol, majd az 1. és a 3. led folyamatosan villog. Néztem az egyik Samsung klíma hiba kódjait, de az nem valószínű, hogy lenne azonosság. Ha lehetséges lenne ennek a típusnak a szervíz könyvét és a hibakód táblázatát letölteni valahonnan, nagy szükségem lenne rá. Ha valaki el tudná nekem küldeni az is nagyon nagy segítség lenne. (Itt az email címem: hmail145@gmail.com)
És érdekelne az is , lehet, hogy másokat is, hogy az ilyen inverteres klímákban mi az ami hajlamos az elromlásra?
Tudom, hogy semmi sem tart örökké, de vannak gyártók , akik spórolás miatt gyengébb dolgokat tesznek az áramkörbe, itt pl. gondolok az alacsonyabb feszültségű kondenzátorokra vagy ebben a Hisense klímában is szereplő hűtőbordára, gondolom ez a panelen lévő hűtőborda az inverteres megoldásból származó kompresszor vezérlése miatt van benne.
Vannak -e olyan elemek, amelyek kicserélésével megnövelhető -e a készülék élettartama? pl. nagyobb hűtőborda vagy egy kis ventilátor rászerelése.
Előre is köszönök minden segítséget!

pasztoria
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.07.02. 20:36

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: pasztoria »

Sziasztok. A napokban szeretnék egy Samsung klímát vásárolni, egy SAMSUNG AQV09PSBN készüléket okoskodtam ki az információk alapján, de természetesen szakemberrel is egyeztetek még. Viszont elrettent ez a sok hibakód a Samsungoknál. Vagy ez minden klímánál így van? Érdemes azért Samsungot vásárolni? Tudtok esetleg olyan fórumot, ahol pro-contra felvázolják az egyes típusokat/márkákat?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

pasztoria írta:Sziasztok. A napokban szeretnék egy Samsung klímát vásárolni, egy SAMSUNG AQV09PSBN készüléket okoskodtam ki az információk alapján, de természetesen szakemberrel is egyeztetek még. Viszont elrettent ez a sok hibakód a Samsungoknál. Vagy ez minden klímánál így van? Érdemes azért Samsungot vásárolni? Tudtok esetleg olyan fórumot, ahol pro-contra felvázolják az egyes típusokat/márkákat?
Szia!

Na beigazolódott amitől féltem mikor elindítottam ezt az oldalt ... próbál az ember segíteni és más is lesz az eredmény.
A Samsungnak volt, aláhúzva _volt_ egy problémája a programjával, és ezt látod. A mai gépekkel nem igen van gond.

Üdv. K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése