Samsung Inverteres klíma hiba.

Moderátor: Klíma Király

sutyi
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.04. 21:35

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: sutyi »

Tavaly szeptemberben volt kitakarítva és és gázzal feltöltve.

Atommano
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.07.13. 20:46

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Atommano »

Sziasztok!

Mi csütörtökön szereltettük fel (AR12FSFPKGMN), és ugyan ez a hiba jelentkezett. kb 30 perc múlva kikapcsol, alsó felső led villog. Ki bekapcsolással a távirányítóról simán megy újra, hűt rendesen, de utána megint kikapcsol ugyan úgy...
Hétfőn jön a szerelő aki felrakta, de így elsőre fogalma sincs, hogy mi lehet... pedig már több ilyet szereltek máshol nem volt gond. Áramtalanítást is próbáltam, nem segített az sem... elkoszolódás nyilván nem lehet a probléma okozója...
Bosszantó...
Láttam már, hogy több mindenkinél volt ez probléma, de a megoldást senki nem írta be... :cry:
Mi a tök lehet?

Köszi előre is!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

sutyi írta:Tavaly szeptemberben volt kitakarítva és és gázzal feltöltve.
Szia!

Az Operation és Turbo villogása kültéri egység hibát jelent. Viszont azt kint a kültéri megbontásával tudod kiolvasni.

Gáz tölteni minek? Szivárog valahol? Ha szivárgott elhárították és teljesen újra töltötték? R410a-ra tölteni tilos, cserélni kell az egészet.

Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Atommano írta:Sziasztok!

Mi csütörtökön szereltettük fel (AR12FSFPKGMN), és ugyan ez a hiba jelentkezett. kb 30 perc múlva kikapcsol, alsó felső led villog. Ki bekapcsolással a távirányítóról simán megy újra, hűt rendesen, de utána megint kikapcsol ugyan úgy...
Hétfőn jön a szerelő aki felrakta, de így elsőre fogalma sincs, hogy mi lehet... pedig már több ilyet szereltek máshol nem volt gond. Áramtalanítást is próbáltam, nem segített az sem... elkoszolódás nyilván nem lehet a probléma okozója...
Bosszantó...
Láttam már, hogy több mindenkinél volt ez probléma, de a megoldást senki nem írta be... :cry:
Mi a tök lehet?

Köszi előre is!
Sajnos ehhez már nincs szervizkönyvem. De szinte biztos hogy a kültéri ki villogja mi a baja.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Atommano
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.07.13. 20:46

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Atommano »

Na meg van a baj... mivel senki nem írta be, csak gondolom csöndben megoldódott a dolog, így hát én megteszem, hátha segít majd valakinek:

Lefagyott a gáz a rendszerben... rá lett még töltve, fagyási pont 6-7 C°-ra beállítva, és megy mint a meszes... 9.7C°-os levegőt fúj... most már jó idő van idebent is...

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Atommano írta:Na meg van a baj... mivel senki nem írta be, csak gondolom csöndben megoldódott a dolog, így hát én megteszem, hátha segít majd valakinek:

Lefagyott a gáz a rendszerben... rá lett még töltve, fagyási pont 6-7 C°-ra beállítva, és megy mint a meszes... 9.7C°-os levegőt fúj... most már jó idő van idebent is...
Kicsit újra fogalmazva. Kevés volt a gáz a rendszerben ezért nem értük el a kívánatos 6-7 fok Celsius elpárolgási hőfokot/nyomást.

comment: Ha nem keresték meg a szivárgás helyét okát akkor nem fog sokáig tartani a boldogság. Illetve ha R410a-ra csak rá töltöttek az sem a szakma csúcsa.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

ReFi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.07.18. 13:32

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: ReFi »

Betetettem egy Samsung (AR12FSFPKGMN) klímát, muxik, de kikapcsolasnal mikor a terelőlapátot becsukja akkor tovább forgathatja a motor és ezért kattog még pár másodpercig.
Másnál van esetleg ilyen klíma? Mas is tapasztalt ilyet? Felhivtam a szerelőt szerinte ez normális.

ReFi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.07.18. 13:32

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: ReFi »

Betetettem egy Samsung (AR12FSFPKGMN) klímát, muxik, de kikapcsolasnal mikor a terelőlapátot becsukja akkor tovább forgathatja a motor és ezért kattog még pár másodpercig.
Másnál van esetleg ilyen klíma? Más is tapasztalt ilyet? Szerelot hivtam, szerinte normális.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

ReFi írta:Betetettem egy Samsung (AR12FSFPKGMN) klímát, muxik, de kikapcsolasnal mikor a terelőlapátot becsukja akkor tovább forgathatja a motor és ezért kattog még pár másodpercig.
Másnál van esetleg ilyen klíma? Más is tapasztalt ilyet? Szerelot hivtam, szerinte normális.
Szia!

Minden klíma ilyen. Van benne egy csúszókuplung hogy mindig pontosan betudjon zárni. És ezért mindig túl forgatja a gép. Lefelé is meg felfelé is.

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

latyi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.23. 21:18

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: latyi »

Üdv mindenkinek!
Segítséget kérek, aqv12 használt klímához jutottam hozzá. Panel hibás volt, ezért sikerül olcsón hozzájutnom. Én rendeltem alkatrészesektől új alaplapot hozzá. Ciki az újjal sem sem működik. A szerviz azt mondta jó az új alaplap. Azt mondták a szervizesek, hogy össze kell tanítani a kültérit a beltérivel. A szerviben nem tudták hogyan kell, kérdezek meg egy szerelőt. Négyet kérdeztem. Egyik sem tudta hogyan kell összetanítani a kültéri a beltérivel.
Van egy csili-vili, felújított fali díszem.
Segítség!

Válasz küldése