Samsung Inverteres klíma hiba.

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

hudakj írta:
2022.06.26. 17:44
Tisztelt Imre!

Samsung Inverteres klímám beltéri egységén a legalsó led (turbo) pirosan villog. Egy éve nem volt használva a készülék, most próbáltam bekapcsolni. Mi lehet a hiba oka?
Tudna esetleg segíteni? AQV12NSBN a beltéri egység típusa.


Tisztelettel, hudakj
Helló,

Ha az a turbo kijelző az beltéri egység motor hiba. Vagy vezérlőpanel javítást igényel. Szegedi vagy megoldom. Ha nem futárral.

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Aspiráns
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.07.05. 20:50

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Aspiráns »

Tisztelt Klíma Király és minden Szaki!
Adva van egy nem inverteres (ki-be) Samsung split hűtő-fűtő klíma. Tip.: SH09AWH külső és beltéri egység. Nem mai darab, de a hűtést ezt tökéletesen végzi. Csendes a kültéri és a beltéri egység.Távirányítóval, ki-be kapcsolóval indítható, vezérelhető minden funkció hütés-fütés üzemmódba, csak.... A szindroma a következő vele, fűtés üzemmódba kapcsolva.
A beltérin a motor kicsi fordulattal indul, közben nyit a zsalu.
Kicsit gondolkodik, majd kicsi kattanás és indul a kültéri egység.Ezt követően ~2-3 perc múlva nagyobb kattanás és jön a meleg nagyobb beltéri motor fordulattal.
Ez tart ~5 percen keresztül, majd egy kattanás és a kültéri leáll, a beltéri motor kicsi fordulaton tovább működik.
Ez ismétlődik egyfolytában, periodikusan a ki-be-ki... 10-11 percenként, a távirányítóval vagy a beltérin lévő kapcsoló kikapcsolásáig.
A turbóval is ezt csinálja, hogy ki-be-ki..10-11 percenként.
A hűtőközeget, gáznyomást már kettő klíma be-felszerelő mester "mérlegelte". Van róla ÁFA-s számlám! Köszönöm, hogy idáig elolvastad írásomat. Vélemény, diagnózis, hipotézis?
Üdv.: Laci

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Aspiráns írta:
2022.09.21. 15:52
Tisztelt Klíma Király és minden Szaki!
Adva van egy nem inverteres (ki-be) Samsung split hűtő-fűtő klíma. Tip.: SH09AWH külső és beltéri egység. Nem mai darab, de a hűtést ezt tökéletesen végzi. Csendes a kültéri és a beltéri egység.Távirányítóval, ki-be kapcsolóval indítható, vezérelhető minden funkció hütés-fütés üzemmódba, csak.... A szindroma a következő vele, fűtés üzemmódba kapcsolva.
A beltérin a motor kicsi fordulattal indul, közben nyit a zsalu.
Kicsit gondolkodik, majd kicsi kattanás és indul a kültéri egység.Ezt követően ~2-3 perc múlva nagyobb kattanás és jön a meleg nagyobb beltéri motor fordulattal.
Ez tart ~5 percen keresztül, majd egy kattanás és a kültéri leáll, a beltéri motor kicsi fordulaton tovább működik.
Ez ismétlődik egyfolytában, periodikusan a ki-be-ki... 10-11 percenként, a távirányítóval vagy a beltérin lévő kapcsoló kikapcsolásáig.
A turbóval is ezt csinálja, hogy ki-be-ki..10-11 percenként.
A hűtőközeget, gáznyomást már kettő klíma be-felszerelő mester "mérlegelte". Van róla ÁFA-s számlám! Köszönöm, hogy idáig elolvastad írásomat. Vélemény, diagnózis, hipotézis?
Üdv.: Laci
Kikapcsol eléri a hőmérsékletet mi ezzel a baj?
nyisd ki az ablakot nem fog kikapcsolni ... _szerintem_
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Zso1981
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.06.21. 13:27

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Zso1981 »

Sziasztok.Én is üdvözlök mindenkit.Nemrég csatlakoztam a forumhoz,igazából segítség kérés miatt. Van egy Samsung klimám,ami kb 12 éves.Nemrég a kültéri vezérlő panelja elromlott.A beltéri kiadja a jelet,kb.5mp múlva letiltja a klímát és visszacsukódik.Kérdés az hogy tud e valaki segíteni alkatrész ügyben,mert sehol nemlehet találni. Samsung AQV09UGAN Előre is köszönöm a segítséget.Üdv]Zsolt

hudakj
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.06.26. 17:36

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: hudakj »

Szia!
Egy évre megtanultunk együttélni a problémával, de most már szeretnénk megoldani.
Sajnos nem vagyok szegedi, hanem kiskunfélegyházi. El tudom vinni Szegedre személyesen.
Kérlek segíts abban, hogy hogyan tudom kiszerelni, és mit kell elvinnem hozzád.
Mennyi ideig tart a javítás (megvárhatom Szegeden?), és mennyibe fog kerülni?

Megpróbáltam a hibakódok alapján azonosítani és ha nem tévedek, akkor valóban "IPM over current" hiba.

Köszönettel, hj

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

hudakj írta:
2023.06.23. 16:09
Szia!
Egy évre megtanultunk együttélni a problémával, de most már szeretnénk megoldani.
Sajnos nem vagyok szegedi, hanem kiskunfélegyházi. El tudom vinni Szegedre személyesen.
Kérlek segíts abban, hogy hogyan tudom kiszerelni, és mit kell elvinnem hozzád.
Mennyi ideig tart a javítás (megvárhatom Szegeden?), és mennyibe fog kerülni?

Megpróbáltam a hibakódok alapján azonosítani és ha nem tévedek, akkor valóban "IPM over current" hiba.

Köszönettel, hj
Áramtalanítani és csillagcsavarhúzóval csavarni ki a csavarokat még ki nem esik.
https://www.szegedklima.hu/klima_javita ... avitas.php
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

DacaGabi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.07.17. 13:51

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: DacaGabi »

Sziasztok!

Egy SAMSUNG AQV09KBBN/AQV09KBBX klímával van bajom:
bekapcsolás után a beltéri ventilátor megy, viszont a kompresszor nem indul el, egy bő félóra elteltével E5 54 hibakód olvasható a beltérin ami a szakirodalom szerint gáz szivárgásra utal. Viszont nincs nyoma sehol szivárgásnak, 18bar nyomás van a rendszerben.
A kültéri megkapja a feszültséget, az állapotjelző ledek világítanak, de kompresszor mégsem megy...
Ötlete, tapasztalata valakinek...???
Köszönöm előre is!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DacaGabi 2023.07.18. 07:15-kor.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

samsung indoor error
samsung indoor error
Valami érzékelő hiba ez F1-F2 számitógépppel rácsatlakozni és kiírja

DacaGabi írta:
2023.07.17. 14:04
Sziasztok!

Egy SAMSUNG AQV09KBBN/AQV09KBBX klímával van bajom:
bekapcsolás után a beltéri ventilátor megy, viszont a kompresszor nem indul el, egy bő félóra elteltével E5 54 hibakód olvasható a beltérin ami a szakirodalom szerint gáz szivárgásra utal. Viszont nincs nyoma sehol szivárgásnak, 18bar nyomás van a rendszerben.
A kültéri megkapja a feszültséget, az állapotjelző ledek világítanak, de kompresszor mégsem megy...
Ötlete, tapasztalata valakinek...???
Köszönöm előre is!
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

DacaGabi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.07.17. 13:51

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: DacaGabi »

Köszönöm!!!

Válasz küldése