Samsung Inverteres klíma hiba.

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

elektro48 írta:Üdvözletem mindenkinek!
Nekem is hasonló problémám van a Samsung AQV12FAN tipusú inverteres klimámmal mint amit a hozzászólásokban olvastam. Ez a klíma is kb. 3-éves és eddig semmi probléma nem volt vele. Azonban egy áramkimaradás után /feltételezésem szerint/ elromlott és most nem működik. A beltérin található három led ( power, időzítő, turbo ) egyszerre villog, és se kép se hang. Ahogy olvastam van rá mód, hogy orvosolni lehessen a hibát. Az ötperces ki és visszakapcsolást kipróbáltam , de nem vezetett eredményre.
A segítségeteket előre is köszönöm: Sándor
Szia!

Itt van hogyan kell újra bevinni, valószínű elfelejtette az azonosító kódot.
viewtopic.php?f=4&t=292
És a kódjaid.
AQV##FAN.gif
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

elektro48
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.09.13. 20:16

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: elektro48 »

Kedves Klima Király !
Köszönöm a segitséget, az ujrakódolás sikerrel járt, működik a klíma!
üdvözlettel Sándor

DPal
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.11.27. 07:55

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: DPal »

Segítséget kérnék egy 2010.07, havában vásárolt Samsung AQV09UGAN és X klíma hiba beazonosításához.
Először fűtési üzemmódban leverte a kismegszakítót, visszakapcsolva (nem is gondoltam arra, hogy ez verte le)
semmilyen életjelet sem adott magáról (mintha egy belső főbiztosíték kiment volna benne), néha néha mintha
adott volna hangjelzést. kb. 1 napra rá felgyulladtak a beltéri fényei. 1 bekapcsolt állapot jelző fény, majd kb 20-30 mp
után a felső ki és a két alsó fény együttesen villogni kezdett. Látszólag a távvezérlő minden utasítására reagál. Ha kikapcsolom egy idő után visszajön a villogás, ha be akkor a felső fény ég a légterelő kinyit, a ventilátor forog (nem fűt), majd egy idő után visszaesik az alsó két fény villogásába - most is villog. Én remegve kompresszor beállásra gondolok,
Kérném meg írni, hogy mit tegyek?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

DPal írta:Segítséget kérnék egy 2010.07, havában vásárolt Samsung AQV09UGAN és X klíma hiba beazonosításához.
Először fűtési üzemmódban leverte a kismegszakítót, visszakapcsolva (nem is gondoltam arra, hogy ez verte le)
semmilyen életjelet sem adott magáról (mintha egy belső főbiztosíték kiment volna benne), néha néha mintha
adott volna hangjelzést. kb. 1 napra rá felgyulladtak a beltéri fényei. 1 bekapcsolt állapot jelző fény, majd kb 20-30 mp
után a felső ki és a két alsó fény együttesen villogni kezdett. Látszólag a távvezérlő minden utasítására reagál. Ha kikapcsolom egy idő után visszajön a villogás, ha be akkor a felső fény ég a légterelő kinyit, a ventilátor forog (nem fűt), majd egy idő után visszaesik az alsó két fény villogásába - most is villog. Én remegve kompresszor beállásra gondolok,
Kérném meg írni, hogy mit tegyek?
Szia DPal!

Ha az alsó kettő villog az azt jelenti hogy kültéri egységben hiba van. Innen ha nem vagy elektromos szakember akkor nincs tovább hívj szerelőt. Ha az vagy, akkor leveszed a tetejét hozzávaló csavarhúzóval hogy ha mégis ki kell hívd a garanciás szervizt (06 80 SAMSUNG) akkor se lássák hogy bontva volt. Az inverter egy fémdobozban van, ha leveszed a tetejét akkor 3 LED van egymás mellett azok villogják ki hogy mit gondol bajnak. Szerencsés esetben látod az oldalsó műanyag fül levétele után is de nem mindig.

Klíma Király Szeged
AQV12UGAN és AQV12UGAX hiba kód
AQV12UGAN és AQV12UGAX hiba kód
AQV12UGAN és AQV12UGAX hiba kód
AQV12UGAN és AQV12UGAX hiba kód
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

DPal
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.11.27. 07:55

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: DPal »

Köszönöm a gyors választ! Szegedi szakközépiskolában szereztem villanyszerelői szakmát - az átkosban. Most már csak az lenne a kérdésem, hogy garanciális szervizhez a számlán kívül ragaszkodnak-e máshoz (nincs kitöltve), illetve Vác Gödöllő tengely vonzásában tudnál-e Samsung klimást? 1,Azzal, ha megbontom a kültérit, és megfejtem a hibakódot van esélyem rá, hogy kifejezetten elektromos a hiba? 2, Hol tudok alkatrész beszerezni? Bocs, hogy megint zavartalak.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

DPal írta:Köszönöm a gyors választ! Szegedi szakközépiskolában szereztem villanyszerelői szakmát - az átkosban. Most már csak az lenne a kérdésem, hogy garanciális szervizhez a számlán kívül ragaszkodnak-e máshoz (nincs kitöltve), illetve Vác Gödöllő tengely vonzásában tudnál-e Samsung klimást? 1,Azzal, ha megbontom a kültérit, és megfejtem a hibakódot van esélyem rá, hogy kifejezetten elektromos a hiba? 2, Hol tudok alkatrész beszerezni? Bocs, hogy megint zavartalak.
Szia!

Sajnos nem tudok ajánlani szervizt. De a garancia levelet egy regisztrált Samsung szerelőnek ki kellett volna tölteni, azt nem tudom mi van akkor ha nincs kitöltve, de sejtem hogy nem lesz egyszerű így.
Nem sok esélyt adok arra hogy elektromos hiba, de volt már hogy csak szétcsúszott a csatlakozó.
Az alkatrészt azt Én is szeretném tudni. Jelenleg regisztrált Samsung-os szerelőknek is azt ajánlják jelentsük be a központi számra és ők megoldják.

Klíma Király Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

balakt
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.12.05. 16:42

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: balakt »

Segítséget kérnék a Samsung AQV09EWAN klíma E464hibakódjával kapcsolatban.Igaz-e hogy a 3+2 év garancia feltétele hogy regisztráljunk az ügyfélszolgálaton./06 80 726 7864/Előre is köszönöm:Tibi

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

balakt írta:Segítséget kérnék a Samsung AQV09EWAN klíma E464hibakódjával kapcsolatban.Igaz-e hogy a 3+2 év garancia feltétele hogy regisztráljunk az ügyfélszolgálaton./06 80 726 7864/Előre is köszönöm:Tibi
Szia!

Igen igaz a regisztráció. A kódot kicsi később tudom megnézni mit jelent.

Klíma Király Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Klíma Király írta:
balakt írta:Segítséget kérnék a Samsung AQV09EWAN klíma E464hibakódjával kapcsolatban.Igaz-e hogy a 3+2 év garancia feltétele hogy regisztráljunk az ügyfélszolgálaton./06 80 726 7864/Előre is köszönöm:Tibi
Szia!

Igen igaz a regisztráció. A kódot kicsi később tudom megnézni mit jelent.

Klíma Király Szeged
Szia!

Hát itt gondolom az érzékenyre állított elektronika a ludas.
Nem most hideg indításkor jelentkezett a hiba?

Klíma Király Szeged
Samsung E464
Samsung E464
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

ekeke
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.02.13. 18:51

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: ekeke »

Üdvözlet az itteni régieknek egy újonctól..:)

A probléma.
Üzletünkbe kb három éve szereltek be egy Samsung inverter klímát.
Most új bérlő van, aki azt írta"Kipróbáltuk a légkondit és nem működik. Zúg, de nagyon fura hangot ad ki, és nem hűt. "

Kérdésem: mit lehet ilyenkor tenni?
Köszönet a segítségért.

Válasz küldése