Samsung Inverteres klíma hiba.

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

latyi írta:Üdv mindenkinek!
Segítséget kérek, aqv12 használt klímához jutottam hozzá. Panel hibás volt, ezért sikerül olcsón hozzájutnom. Én rendeltem alkatrészesektől új alaplapot hozzá. Ciki az újjal sem sem működik. A szerviz azt mondta jó az új alaplap. Azt mondták a szervizesek, hogy össze kell tanítani a kültérit a beltérivel. A szerviben nem tudták hogyan kell, kérdezek meg egy szerelőt. Négyet kérdeztem. Egyik sem tudta hogyan kell összetanítani a kültéri a beltérivel.
Van egy csili-vili, felújított fali díszem.
Segítség!
Nem írtad milyen típus így nem tudom elküldeni mit írj a beltéribe.

(az AQV az jelenti inverteres oldalfali klíma 0 12 hogy 12.000 BTU a teljesítménye ez után jönne a variáció.)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Klíma Király írta:
latyi írta:Üdv mindenkinek!
Segítséget kérek, aqv12 használt klímához jutottam hozzá. Panel hibás volt, ezért sikerül olcsón hozzájutnom. Én rendeltem alkatrészesektől új alaplapot hozzá. Ciki az újjal sem sem működik. A szerviz azt mondta jó az új alaplap. Azt mondták a szervizesek, hogy össze kell tanítani a kültérit a beltérivel. A szerviben nem tudták hogyan kell, kérdezek meg egy szerelőt. Négyet kérdeztem. Egyik sem tudta hogyan kell összetanítani a kültéri a beltérivel.
Van egy csili-vili, felújított fali díszem.
Segítség!
Nem írtad milyen típus így nem tudom elküldeni mit írj a beltéribe.

(az AQV az jelenti inverteres oldalfali klíma 0 12 hogy 12.000 BTU a teljesítménye ez után jönne a variáció.)
viewtopic.php?f=4&t=292
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

latyi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.23. 21:18

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: latyi »

Köszi a segítséget.
AQV12psln a típusa a klímának. Azért vicces, hogy akik szerelik azok se tudják hogyan kell összebeszéltetni a kültérit a beltérivel. Egy megyeszékhelyen dolgozó klímásokat kérdeztem végig.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

latyi írta:Köszi a segítséget.
AQV12psln a típusa a klímának. Azért vicces, hogy akik szerelik azok se tudják hogyan kell összebeszéltetni a kültérit a beltérivel. Egy megyeszékhelyen dolgozó klímásokat kérdeztem végig.
Szerintem PSBN volt kishazánkban L sorozat nem tudom.

Kiegészítettem a topicot ezekkel katt > viewtopic.php?f=4&t=292
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

latyi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.07.23. 21:18

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: latyi »

Klíma Király írta:
latyi írta:Köszi a segítséget.
AQV12psln a típusa a klímának. Azért vicces, hogy akik szerelik azok se tudják hogyan kell összebeszéltetni a kültérit a beltérivel. Egy megyeszékhelyen dolgozó klímásokat kérdeztem végig.
Szerintem PSBN volt kishazánkban L sorozat nem tudom.

Kiegészítettem a topicot ezekkel katt > viewtopic.php?f=4&t=292
Biztos psln megnéztem az adat matricát. Ha jól emlékszem akitől vettem azt mondta ezt külföldi beszerzés volt.
Azért köszi.

silly355
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.07.25. 18:30

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: silly355 »

Üdvözlök Mindenkit!
A lakásunkba egy Samsung AQV12NSAX típusú hűtő-fűtő inverteres berendezés került 4-5 éve beépítésre.
Eddig jól működött de most 3-4 perc után a beltéri is leáll a beltérin a 3 led közül a piros és sárga villog (turbo+időzítés)
A kültéri nem indul! mi lehet a probléma?
A segítséget előre is köszönöm: Szilveszter

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

silly355 írta:Üdvözlök Mindenkit!
A lakásunkba egy Samsung AQV12NSAX típusú hűtő-fűtő inverteres berendezés került 4-5 éve beépítésre.
Eddig jól működött de most 3-4 perc után a beltéri is leáll a beltérin a 3 led közül a piros és sárga villog (turbo+időzítés)
A kültéri nem indul! mi lehet a probléma?
A segítséget előre is köszönöm: Szilveszter
Változatos. Le kell venni a tetejét a klímaszerelőnek, ott 3 LED kivillogja milyen hibát érzékel a rendszer.

Lehet szökik a gáz. Lehet koszos a kültéri vagy túlmelegedik stb.

Ne kérdezd meg miért kell ehhez szétszedni mikor 10 éve a beltéri is kitudja villogni más márkáknál. Szerintem a szerelőkkel meg a felhasználókkal meg akarják magukat utáltatni. Gondolom ezt abból hogy a SAMSUNG topic pörög legjobban. Egy LG kivillogja belül is, az ügyfél bediktálja és visszük ami kell, szinte távolból megoldjuk a problémát.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

silly355
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.07.25. 18:30

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: silly355 »

Gazszokes eseten hogyan törtenik a gazratőltés ha nem indul a kompresszor?mert hat üzemelő keszüleknel tudunk ratölteni!!a kondenzator nem hiszem hogy koszos lenne! Az eves karbantartas el lett rajta vegezve!
Köszönöm a segitséget

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

silly355 írta:Gazszokes eseten hogyan törtenik a gazratőltés ha nem indul a kompresszor?mert hat üzemelő keszüleknel tudunk ratölteni!!a kondenzator nem hiszem hogy koszos lenne! Az eves karbantartas el lett rajta vegezve!
Köszönöm a segitséget

Rátölteni az inverteres gépre elég necces, de feltettem ide egy útmutatót hozzá hogy lehet. Ha meg üres és gyéári töltetet kap vákuumra nem kell beindítani belaszalad a hűtőközeg.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

silly355 írta:Gazszokes eseten hogyan törtenik a gazratőltés ha nem indul a kompresszor?mert hat üzemelő keszüleknel tudunk ratölteni!!a kondenzator nem hiszem hogy koszos lenne! Az eves karbantartas el lett rajta vegezve!
Köszönöm a segitséget
Még egy apróság: nincs alacsonnyomású védelem nyomáskapcsoló tehát gázszökés esetén is el kell indulnia a gépnek legfeljebb kitilt valamelyik termisztorra vagy áramvédelemre egy idő után.

Válasz küldése