Samsung Inverteres klíma hiba.

Moderátor: Klíma Király

zsimre
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.05.25. 18:56

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: zsimre »

Üdv mindenkinek,

AQV12FAN leállt: bekapcs után beltéri küzd, ahogy kell, de kültéri meg sem nyikkan, majd beltéri úgy 10-12 perc ventillátorozás után négy csipogással leáll. Nem új a hibajelenség, tavaly ugyanezt csinálta, jött szakember, megvetette velem a kültéri paneljét (mondjuk ramatyul nézett ki) , majd a beltérin is hegesztett valamit, full karbantartás, töltés, és akkor hűtő üzemmódban lement a teszt (már a kánikula végén voltunk, ezután már nem is kapcsoltuk be hűtésre). Egy alkalommal most márciusban gondoltam beindítom a fűtési üzemmódot - és ugyanúgy leállt, mint tavaly nyáron. Négy prütty, a beltéri lámpák alapján "kommunikációs hiba", a kültérit szét sem szedtem, ugyanis tavaly amikor szakik szétszedték, tök sötét volt, nemhogy led hibakód, de semmilyen életjel nem volt a kültérin - és ez most ugyanúgy csinál mint tavaly. A kódos dolgot végigcsináltam, hiba nem változott. Szakik számát sajnos törölte egy technikai malőr a telómról, neten találtam őket, ma már esélytelennek tartom hogy újra megtaláljam őket.
Amiért írok: kinek van tapasztalata MEGBÍZHATÓ SZAKÉRTŐK terén Budapest környékén, konkrétan Halásztelken ? Megbízható alatt azt értem, aki tudja, hová kell ütni, látott és sikeresen szerelt már ilyen klímát (mivel úgy látom egy komolyan típushibás darabja a Samsungnak, ha valaki csak ezt a klímát "megtanulta", 6-8 évig fix megélhetést kap a Samsungtól)
Előre is kösz
Imre

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

zsimre írta:Üdv mindenkinek,

AQV12FAN leállt: bekapcs után beltéri küzd, ahogy kell, de kültéri meg sem nyikkan, majd beltéri úgy 10-12 perc ventillátorozás után négy csipogással leáll. Nem új a hibajelenség, tavaly ugyanezt csinálta, jött szakember, megvetette velem a kültéri paneljét (mondjuk ramatyul nézett ki) , majd a beltérin is hegesztett valamit, full karbantartás, töltés, és akkor hűtő üzemmódban lement a teszt (már a kánikula végén voltunk, ezután már nem is kapcsoltuk be hűtésre). Egy alkalommal most márciusban gondoltam beindítom a fűtési üzemmódot - és ugyanúgy leállt, mint tavaly nyáron. Négy prütty, a beltéri lámpák alapján "kommunikációs hiba", a kültérit szét sem szedtem, ugyanis tavaly amikor szakik szétszedték, tök sötét volt, nemhogy led hibakód, de semmilyen életjel nem volt a kültérin - és ez most ugyanúgy csinál mint tavaly. A kódos dolgot végigcsináltam, hiba nem változott. Szakik számát sajnos törölte egy technikai malőr a telómról, neten találtam őket, ma már esélytelennek tartom hogy újra megtaláljam őket.
Amiért írok: kinek van tapasztalata MEGBÍZHATÓ SZAKÉRTŐK terén Budapest környékén, konkrétan Halásztelken ? Megbízható alatt azt értem, aki tudja, hová kell ütni, látott és sikeresen szerelt már ilyen klímát (mivel úgy látom egy komolyan típushibás darabja a Samsungnak, ha valaki csak ezt a klímát "megtanulta", 6-8 évig fix megélhetést kap a Samsungtól)
Előre is kösz
Imre
Szia!

Hivd a 06 80 SAMSUNG számot. Az ügyfélszolgálat fog segíteni.

Sajnos jól mondod szoftver baja volt. A beltéri túl lassú forgásra próbálta rávenni a kűltérit az pedig ezt nem tolerálta leállt. Nagy terhelés mellett ment szépen csak ha elkezdett leszabályozni akkor lett a baj.

Elvileg garanciában cseréltűk a paneleket párban. Kűl-bel is utána mentek, nem hardver csak szoftver hiba ... általában.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

imre,richárd
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.06.03. 16:10

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: imre,richárd »

jó napot mindenkinek
segitséget szeretnék kérni
aqv 12 inverteres gép
jelenség
beltéri hibakód nincs kültéri tápfesz megjelenik
220
a kütéri nem indul...se kompi se venti
a kültéri panelon piros led villog
ha némi támpontot kaphatnék nagyon megköszönném a segitséget
üdv mindenkinek
további szép napot
imre richárd

Böjti1974
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.06.13. 15:54

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Böjti1974 »

Üdvözlök Mindenkit!
Arra szeretnék választ kapni, hogy mi lehet az alábbi jelenség oka.
A lakásunkba egy Samsung AQV09UGAN inverteres berendezés került 3 éve beépítésre. A kültéri nem indul el. A kültéri panelen mind a három led egyszerre villog. A beltérin egy idő után a két alsó led zölden villog majd az egész leáll. A beltérin megy a ventilátor a kültéri nem indul nem csinál semmit!
Előre is köszönöm!

gabesz79
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.06.30. 23:12

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: gabesz79 »

Üdv mindenkinek!

Segítségeteket kérném a következőben:
Samsung AQV12NSAN beltéri, NSAX kültérivel.
Sem a kompresszor, sem a ventillátor nem indul a kültériben. A beltérije működik. Szerelő kint volt, a gáznyomás rendben van.
Szerinte panelhiba.. vagy a beltéri, vagy a kültéri panelja hibás.. Kicserélni ki tudnám, viszont hogyan tudom megállapítani, hogy melyik panel a rossz?
Illetve hol lehet beszerezni ilyen alkatrészt?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

gabesz79 írta:Üdv mindenkinek!

Segítségeteket kérném a következőben:
Samsung AQV12NSAN beltéri, NSAX kültérivel.
Sem a kompresszor, sem a ventillátor nem indul a kültériben. A beltérije működik. Szerelő kint volt, a gáznyomás rendben van.
Szerinte panelhiba.. vagy a beltéri, vagy a kültéri panelja hibás.. Kicserélni ki tudnám, viszont hogyan tudom megállapítani, hogy melyik panel a rossz?
Illetve hol lehet beszerezni ilyen alkatrészt?
Szia!
Hát hivd a 06 80 SAMSUNG számot. Ha gyári híbás akkor bel és kűl téri panel cserét javasolnak párban. Probálj szavatosságra hivatkozni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

gabesz79
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.06.30. 23:12

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: gabesz79 »

Köszönöm Klímakirály!

Megpróbálom a javaslatodat, bár nem fűzök hozzá nagy reményeket.. Változtak ugyan a Ptk szabályai a szavatosságra vonatkozóan, de -mivel 2008 -as beszerelésű készülékről van szó- nekem kell szakértői vizsgálattal bizonyítani, hogy a hiba (esetemben gyári hiba) már a vásárláskor is fennállt.
Azért egy próbát megérhet; annál is inkább, mert a tegnap kintjárt szerelő elmondása szerint ugyan ilyen típusú klíma tulajdonosától jöttek hozzám, akinél ugyan ez a hibajelenség.. ráadásul ők már nem is telepítenek új Samsung típusú klímákat, mert túl sok garanciás, és azon túli hibák vannak velük.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

gabesz79 írta:Köszönöm Klímakirály!

Megpróbálom a javaslatodat, bár nem fűzök hozzá nagy reményeket.. Változtak ugyan a Ptk szabályai a szavatosságra vonatkozóan, de -mivel 2008 -as beszerelésű készülékről van szó- nekem kell szakértői vizsgálattal bizonyítani, hogy a hiba (esetemben gyári hiba) már a vásárláskor is fennállt.
Azért egy próbát megérhet; annál is inkább, mert a tegnap kintjárt szerelő elmondása szerint ugyan ilyen típusú klíma tulajdonosától jöttek hozzám, akinél ugyan ez a hibajelenség.. ráadásul ők már nem is telepítenek új Samsung típusú klímákat, mert túl sok garanciás, és azon túli hibák vannak velük.
Nem kellett semmit bizonyítani ... szóltál ez a baj és jött egy bel és kültéri panel csere és béke.

Volt szoftver hibás sorozat és azt cseréltük is garanciában ... nem merem kijelenteni mert Én nem vagyok garanciás javításra jogosult már. Hogy az NSA az beteg volt az NSB már új szoftveres.

De már nincs velük semmi baj csak az hogy olcsók, értsd kevés rajta az árrés, és az egyik disztributor a weben olyan áron adja az embereknek hogy mi szerelők többért kapjuk. Így sokan ilyen olyan mende-mondavál keltik a Samsung klímák rossz hírét.

tehát nincs velük baj mostanság csak az a fránya kereskedelmi oldal.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

enying
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.07.20. 21:05

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: enying »

Kedves Klíma Király!
A Fórumon olvastam egy hibára adott választ. Ugyanaz a problémám mint kérdezőnek. Tudna-e nekem is segíteni?
A lakásunkba egy Samsung AQV12FAN típusú hűtő-fűtő inverteres berendezés került 4 éve beépítésre.
Eddig szépen működött, semmi hibája sem volt. Most pedig nem tudom bekapcsolni sem a távirányítóval, sem a hálózati gombjával.
A beltérin található három led ( power, időzítő, turbo ) egyszerre villog, és se kép se hang.
A segítséget előre is köszönöm!
Üdvözlettel:Gyula

tothkata6100
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.07.21. 08:54

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: tothkata6100 »

Üdvözlöm!
Arra szeretnék választ kapni, hogy a Samsung típusú hűtő-fűtő klímám miért írja ki a következő üzenetet: 01 E1. Nem hűt és ezek a jelek láthatók rajta.

Köszönettel:
Tóth Kata

Válasz küldése