Samsung Inverteres klíma hiba.

Moderátor: Klíma Király

kiral83
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.06.08. 07:07

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: kiral83 »

Klíma Király írta:
2021.06.30. 21:06
kiral83 írta:
2021.06.30. 19:48
Klíma Király írta:
2021.06.29. 19:22


Akkor kábelezés ... egyformán kell kötni kívül belül.
1-1
2-2
3-3

vagy F1-F1
F2-F2

nem úgy mint a villanyszerelő hogy mindegy a kék meg a barna a dugvillába mert így is dugható meg úgy is.
Kék a kékre, barna a barnára.

Options Kódot megkapta, mert szerintem üres kóddal küldik az új panelt.

Üdv!

Köszönöm a segítséget, közben sikerült megoldanom a problémát. Pontosan ez volt a hiba csak nem a kábellal volt probléma, hanem a bekötéssel. Az F2 kicsúszott a helyéről a kültéri egységből. Aztán kicsit jobban megnéztem a bekötéseket és rájöttem hogy a következő napon azzal kezdek, hogy minden csatlakozást leellenőrzök. Sajnos aki bekötötte elég ROSSZ munkát végzett a kábelezéssel. :lol:
Hát, ha ezért kellett paneleket cserélni az jó móka lehetett ... Én lehet még most sikítanék.
Üdv!

Na lassan aygyvérzést kapok. Végre sikerült kiküszöbölnöm az E101-es hibát, erre előjött egy újabb, de csak akkor ha hűtésre kapcsolom. E464-es hibakód. Indítás után a ventillátor és a kompresszor elindul, aztán 15-20 másodperc múlva leállítja mind a kettőt. Ezt párszor megcsinálja utána pedig 30-40 perc múlva hibakódra megáll. Valami ötlet? Vagy hívjam a SAMSUNG szervízt? Lehet át kellene néznem a kábelezést a kültérin? Gáz van benne, nincs szivárgás.
:(

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Ilyen közel még nem volt a KUKA hoz mit most. Olyan Samsung szervíz szerintem nincs. Aki telepítette/eladta neked annak kellene/illene életben tartani.

Biztos vagy benne hogy a kompresszor elindul?

Szerintem csak próbálja indítani de nem sikerül.
Túl sok áramot vesz fel induláskor.

Hogyan javult meg ennyire?
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

kiral83
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.06.08. 07:07

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: kiral83 »

Klíma Király írta:
2021.07.08. 20:16
Ilyen közel még nem volt a KUKA hoz mit most. Olyan Samsung szervíz szerintem nincs. Aki telepítette/eladta neked annak kellene/illene életben tartani.

Biztos vagy benne hogy a kompresszor elindul?

Szerintem csak próbálja indítani de nem sikerül.
Túl sok áramot vesz fel induláskor.

Hogyan javult meg ennyire?
Na meglestem üzem közben a panelt. Néha bevillogja az E465-öt. Na szerintem most már tuti kompresszor körül van valami.
Amúgy a klíma már itt volt mikor megvettem a lakást.

Samsung
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2021.06.25. 13:25

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Samsung »

Klíma Király írta:
2021.06.28. 21:56
Samsung írta:
2021.06.28. 13:46
Klíma Király írta:
2021.06.28. 06:00


Az E203 az magán a kültéri panelen nincs kommunikáció ... szerencsére nekem ilyen hiba garanciában volt, és cserélték a panelt.
Hasonló panelra most 42,000+ÁFA -s ajánlatom van. Lehet annyit ér a klímád. Mondjuk erre jön még a csere díja.

Sajnos pontos hibáját nem tudom, valószínű csak az optocsatoló vannak megfáradva,,,
ez azt jelenti, hogy nálad beszerezhetem a PCB-t?

köszi,
L.
Nálam nem de keveklima pont hu igen.
Adtam hozzáférést a drive-hoz. Nem tudom miért kéri ... üdvözlöm az összes programozót.
Megjött a panel és bele lett téve. Következő hibára fut most: EEProm data error.

(Beltéri E4 70, nem volt időm meg lecheckolni az mi)

Mi a fene ez?
Lehet , hogy a szűz PCB epromjara tölteni kene valami adatot?!?
....
Közben lesem a netet és lehet, hogy a távirányítójűval kell felprogamozni?
De mit?
A service manualja írja a setup mode programozást- az a manual amit még Te töltöttél ide fel, de nekem nem pontosan az a klíma mint a service manualban van. Az én pontos kültérim ez: AQV09KBBX.

ez a bajom,h nem tudom mit pötyögjek be a táviránytón:
setting1.jpg
setting2.jpg
Erre a kódra találtam a panel házán de ezek nem olyan karakterek és annyi mint ami a manualban van:(
4B5A9902-2357-4AC8-AA7F-44215A1A6582.jpeg
Köszi

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

sajnos nincs option item nekem sem.
Kérd el a szállítótól, és ha lehet másold be ide is.

És olvasd el figyelmesen hogyan kell majd a számsor beadni.
A szám blokkok elején lévő első karaktert hagyd ki.
0##### 1##### 2##### 3##### csak a # helyen álló karaktereket kell bevinni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Samsung
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2021.06.25. 13:25

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Samsung »

Megkaptam a kódot de egyszerűen nem tudom felprogramozni

Taviranyitojaval a csatolt Excelt csináltam és beutottem a PDF példája alapján az én szamaimat. Pittyeg a beltérim de például amit meg ír , hogy pislognia kellene a beltéri ledeknek azt nem teszi.


Tovabba azon gondolkodtam , hogy mi viszi át a kulteribe a kódokat mert nekem összesen négy vezetek van bekötve.

Fázis, nulla. És mellette egy föld ill egy szürke vezetek. Ezen a kettőn megy át eme karaktersorozat ill ez alapján a két vezetek alapján kommunikál a beltéri a kulterivel?!?
Gondolom igen mert eddig így ment évekig:)

Megnezned , hogy az excelt jól raktam össze a kód alapján mit kaptam? Vagy elcsesztem valamit?!
A2B4E598-B95A-435C-BF4A-88B774883319.jpeg

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Samsung írta:
2021.07.20. 10:39
Megkaptam a kódot de egyszerűen nem tudom felprogramozni

Taviranyitojaval a csatolt Excelt csináltam és beutottem a PDF példája alapján az én szamaimat. Pittyeg a beltérim de például amit meg ír , hogy pislognia kellene a beltéri ledeknek azt nem teszi.


Tovabba azon gondolkodtam , hogy mi viszi át a kulteribe a kódokat mert nekem összesen négy vezetek van bekötve.

Fázis, nulla. És mellette egy föld ill egy szürke vezetek. Ezen a kettőn megy át eme karaktersorozat ill ez alapján a két vezetek alapján kommunikál a beltéri a kulterivel?!?
Gondolom igen mert eddig így ment évekig:)

Megnezned , hogy az excelt jól raktam össze a kód alapján mit kaptam? Vagy elcsesztem valamit?!

A2B4E598-B95A-435C-BF4A-88B774883319.jpeg
Igen az a kód, amit írtál
AQV09KBBN
10 14 57 C0 D5 71 92 07 45 00

A kommunikációs kábelen átviszi.

De ha EEPROM hiba van az baj, mert azt Én is a beszállítóval szoktam megcsináltatni mert nincs dobozom hozzá nekem se.

https://keveklima.hu/samsung-mim-c02n-s ... -3884.html
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Samsung
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2021.06.25. 13:25

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Samsung »

Klíma Király írta:
2021.07.20. 11:20
Samsung írta:
2021.07.20. 10:39
Megkaptam a kódot de egyszerűen nem tudom felprogramozni

Taviranyitojaval a csatolt Excelt csináltam és beutottem a PDF példája alapján az én szamaimat. Pittyeg a beltérim de például amit meg ír , hogy pislognia kellene a beltéri ledeknek azt nem teszi.


Tovabba azon gondolkodtam , hogy mi viszi át a kulteribe a kódokat mert nekem összesen négy vezetek van bekötve.

Fázis, nulla. És mellette egy föld ill egy szürke vezetek. Ezen a kettőn megy át eme karaktersorozat ill ez alapján a két vezetek alapján kommunikál a beltéri a kulterivel?!?
Gondolom igen mert eddig így ment évekig:)

Megnezned , hogy az excelt jól raktam össze a kód alapján mit kaptam? Vagy elcsesztem valamit?!

A2B4E598-B95A-435C-BF4A-88B774883319.jpeg
Igen az a kód, amit írtál
AQV09KBBN
10 14 57 C0 D5 71 92 07 45 00

A kommunikációs kábelen átviszi.

De ha EEPROM hiba van az baj, mert azt Én is a beszállítóval szoktam megcsináltatni mert nincs dobozom hozzá nekem se.

https://keveklima.hu/samsung-mim-c02n-s ... -3884.html
ezek szerint a két kábel nem elég neki hanem kell ez a kütyü(programer) hozzá, hogy PC ről ez eeprom-ot fel lehessen tölteni a kódokkal....fasza, akkor küldhetem a panelt vissza programozásra...

Samsung
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2021.06.25. 13:25

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Samsung »

Amúgy ezt az eladónak kellene felprogramozni ahhoz a készülékhez amit megadok?!

Mire valóak akkor azon kódok amiket beszéltünk eddig?
Azok beltérit programozzák csak fel. Kültérit nem?!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Samsung írta:
2021.07.20. 21:13
Amúgy ezt az eladónak kellene felprogramozni ahhoz a készülékhez amit megadok?!

Mire valóak akkor azon kódok amiket beszéltünk eddig?
Azok beltérit programozzák csak fel. Kültérit nem?!
A panelt több célra használja a Samsung. Nem csak abba az egy gépbe alkalmazzák ami a tied.
Ezért kell megadni nekik az Options Item számsor, ebből tudja a program hogy sima vagy DC ventilátor van benne. Van benne EEV vagy nincs ... meddig pörgetheti a kompresszort 2kW vagy 2,5kW vagy 3,5kW a kültéri ... más most nem jut eszembe de biztos van még ...

Az EPROM az pedig az alap program ami alapján az alaplap üzemel.
De mivel emberek írják az EPROM-ot is hibázhatnak. Ezért adnak ki frissítést időnként ha valaki hibát talál.

Igazából nekünk szerelőknek kellene felírni a legfrissebb EPROM-ot, de Én eddig még mindig olyan panelt kaptam amire fel volt írva.
Mert ugye az EPROM fájlhoz Mi nem férünk hozzá azt tőlük kellene elkérni.

Szerencsére más gyártónál nincs ilyen bohóckodás, így egy ideje már nem adok el Samsungot.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése