Samsung Inverteres klíma hiba.

Moderátor: Klíma Király

Garcia
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.06.23. 12:20

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Garcia »

Szia K.K.! Köszönöm a segítséged,még egy kérdést engedj meg:a panelt nem lehet javítani,mitől mehetett tönkre?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Garcia írta:Szia K.K.! Köszönöm a segítséged,még egy kérdést engedj meg:a panelt nem lehet javítani,mitől mehetett tönkre?
Szia!

Én nem szoktam javítani, esetleg az erősáramú részt. (relé csere erősebbre csere.) De a kommunikációs rész már nagyon elektronika, szerintem nincs is hozzá alkatrész. Illetve nem találtam meg azt a műszerészt aki rentábilisan elvállalná. Általában kevesebbe kerül egy panel minthogy valaki órákat napokat legeljen vele hogy mi a baja és szerezzen alkatrészt.

Ilyenkor a klímásoknak minden percük le van kötve, télen ráérne de akkor meg rá se nyitják az ajtót. :-)

Mitől megy tönkre, villámcsapás túlfeszültség ilyenek.

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

filomarton
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.07.01. 08:07

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: filomarton »

Tisztelt fórumozók!

Egy Samsung klímával kapcsolatban kérném a segítségeteket, mégpedig egy menyezeti AVMCH052EA4 egységről lenne szó.

A hiba jelenség: villogó ledek, bekapcsolás után szinte azonnal kikapcsol.

A rendszeren 8 db beltéri egység van, ezek közzül 2 db csinálja ezt.

Mindegyik hűtés módban van 26 fokra állítva.

Előre is köszönöm.

Garcia
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.06.23. 12:20

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Garcia »

Szia K.K.!Nem örűltem a válasznak,mert nem 2-forint a panel(gondolom),de köszönöm,hogy szántál a problémámra időt.

soce
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.07.06. 07:43

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: soce »

Szia
Nekem egy 2008-as Samsung AQV09NSAN inverteres klímám van ami tökéletesen működik(panelek cseréje még 1 évesen garanciába) csak a kikapcsolási hangot vagy eleve a hangokat hogyan lehet lehalkítani vagy kikapcsolni.
Köszi Gábor

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

soce írta:Szia
Nekem egy 2008-as Samsung AQV09NSAN inverteres klímám van ami tökéletesen működik(panelek cseréje még 1 évesen garanciába) csak a kikapcsolási hangot vagy eleve a hangokat hogyan lehet lehalkítani vagy kikapcsolni.
Köszi Gábor
Szoftveresen (távirányítással) csak prémium klimáknál lehet. Itt csak hardveresen, kikötöd a csipogot.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

sutyi
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.04. 21:35

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: sutyi »

Nekem 2 db inverteres Samsung klímám van (AQV12FAX a másik AQV09FAX) 2007.07.01 óta használom. Most az csinálja mindkettő, hogy bekapcsolás után fél óráig megy, utána automatikusan kikapcsol (becsukja magát) közben villog a bekapcs. gomb és a turbo gomb folyamatosan. Ezt minden félóra után ismétli. Miután kikapcsolom újra lehet indítani, működik tovább. A kültéri panelen piros világít a zöld villog, ami normál működét jelent a táblázat szerint.
Mi lehet a hiba ? Köszönöm a segítséget.
:roll:

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

sutyi írta:Nekem 2 db inverteres Samsung klímám van (AQV12FAX a másik AQV09FAX) 2007.07.01 óta használom. Most az csinálja mindkettő, hogy bekapcsolás után fél óráig megy, utána automatikusan kikapcsol (becsukja magát) közben villog a bekapcs. gomb és a turbo gomb folyamatosan. Ezt minden félóra után ismétli. Miután kikapcsolom újra lehet indítani, működik tovább. A kültéri panelen piros világít a zöld villog, ami normál működét jelent a táblázat szerint.
Mi lehet a hiba ? Köszönöm a segítséget.
:roll:
Helló!

Ha emlékeim nem csalnak akkor az volt a gond ezekkel, hogy a beltéri egység vezérlő paneljében a program túl lassúra akarta lassítani a kültéri egységet. És erre a kültéri egység hibaüzenettel leállással válaszolt. Tehát ha nem engeded hogy lelassuljon teljesen akkor elvileg megy ... ha nincs túl meleg akkor szokott jelentkezni a hiba? Vagy az igazi kánikulában is?

K.k.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

sutyi
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.08.04. 21:35

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: sutyi »

A hiba csak igazi kánikulában jelentkezik. Ha nem süt a nap és egy kicsi széljárás is van akkor működik rendesen. Éjszaka is hibátlan.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Inverteres klíma hiba.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

sutyi írta:A hiba csak igazi kánikulában jelentkezik. Ha nem süt a nap és egy kicsi széljárás is van akkor működik rendesen. Éjszaka is hibátlan.
Szia!

Akkor melege van? Mikor volt utoljára kitakarítva a kültéri egység? A bordák közé beszorul a sok por falevél nyárfa szösz, és nem járja át a levegő.

Talán.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése