Midea Klima Wifi problémák SK 102

Moderátor: Klíma Király

csocso77
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.12.18. 00:09

Midea Klima Wifi problémák SK 102

Hozzászólás Szerző: csocso77 »

Sziasztok,

Nyár végén vásroltam egy Midea Mission klimát, Wifi támogatással, SK 102 Wifi modullal.
A hozzá való Midea Air applikációról sokat lehet olvasni az interneten, legendásan használhatatlan, instabil, stb..
A szokásos problémákat sikerűlt megoldani (nem megy Android 6-al, nem lehet túl hosszú wifi jelszót használni stb)

Néhány nap üzem után viszont mindig leválik a klima a wifiről. A hiba egyértelműen a Wifi modullal van, tehát a lokál hálózaton nem képes a WiFi AP-ra csatlakozni: Az IP-cim nem pingelhető, ARP kérésre nem válaszol.
Természetesen végigjátszottam a szokásos "biztos a felhasználó a hülye" történetet, de semmi sem segitett:
-Több féle Wifi routerrel és APval ki lett próbálva
-A Wifin a csatorna váltás (frequency hopping le lett tiltva a kapott instrukciók alapján, bár a doksi szerint ezt is kéne támogassa a modul...)
-A wifi le lett lassitva (b/g, bár a doksi szerint a 802.11 n-et is kéne támogatnia...)
-Le lett szedve a titkositás a wifi-ről

A problémát csak a klima áramtalanitása és újrainditása oldja meg. Viszont pont akkor akarnám a wifit használni rajta amikor nem vagyok otthon, ezért lett kitalálva, tehát ha a wifi nem működik akkor távolról nem tudom resetelni, hogy újra műküdjön a wifi... Tehát 40 000 Ft felárért kaptam egy funkciót ami használhatatan és hónapok óta nem sikerűlt megoldani a problémát.

Ahol eddig próbálkoztam:
-Az itthoni importőrnél, nagyon hasznos infókat kaptam az egyéb problémákra, nagyon segitőkészek voltak, de sajnos kifutottak ők is az ötletekből.
-A Midea Air app irányába. Bár ez a probléma nem az app hibája, de hátha tudnak a problémáról a smrt kittel. Semmi válasz...
-Midea support, kinai cim, le se sz*rtak...
-Midea support, Németország, szintén semmi reakció

Tapasztalt bárki hasonlókat?
A Midea Air app-ból sokan várják már az új verziót, de látva mennyire amatőr módón van megirva a mostani verzió, nehéz elhinnem, hogy az bármit csinálna esetleg az SK 102 firmwarrel, hogy úgy működjön ahogy az le van specifikákva.

Előre is köszönök minden segítséget!
Gábor

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Midea Klima Wifi problémák SK 102

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia, Sajnos nincs túl jó hírem, az program hibákat / gyanús hogy program hiba nem igen javítják.

A Samsung az elején mikor elrontották a konfigurációt, akkor cseréltették a nyomtatott áramköri lapokat.

Egyes Midea klímák nem tudnak működni ha van Samsung TV a lakásban. Összeakadnak bizonyos távirányítókkal, ezeket ha jól tudom frissíti az importőr ... szerelő/eladó kiszedi a PCB-t elfutározza Székesfehérvárra, visszafutározza újra kimegy berakja.
Szerinted adunk mi el Samsung és Midea klímát? :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

csocso77
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.12.18. 00:09

Re: Midea Klima Wifi problémák SK 102

Hozzászólás Szerző: csocso77 »

Szia,

Köszönöm az infót!

A FW upgrade a Samsung TV összeakadás miatt már megtörtént, nagyon segitőkész volt az importőr, de sjanos nem segitett semmit az új FW. Közben kijött az új verziója az Android App-nak is de nyilván az sem segitett mivel a probléma már a lokál hálózaton jelentkezik. A wifi modul FW upgradelésében már nem is reménykedek.


Gábor

Tigrincs77
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.01.17. 08:47

Re: Midea Klima Wifi problémák SK 102

Hozzászólás Szerző: Tigrincs77 »

Üdv.
Egy olyan kérdésem lenne ,hogy az elektrolux klíma tényleg meg egyezik a gree vel?
Már mint ugyan az más néven?!

Válasz küldése