Genex H5 híba kód

Moderátor: Klíma Király

Gman
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.06.14. 19:05

Genex H5 híba kód

Hozzászólás Szerző: Gman »

Jó napot!
Van egy Genex platinum nevű inverteres klimám amit a lakással együtt vásároltam, Típusa : GP5WMGR-25W/XBP-GWHD09B2NK3AC
2007es gyártmányú, vezérlő panel : GRJW9M-A1 v.2.4 Hívtam ki hozzá szervizt megmérték a nyomásokat amik rendben voltak, és akkor még ment a kültéri egység is most már nem...
A jelenség a következő:

Bekapcsolom a klimát elindul a beltéri egység fúj a ventillátor mozog a lapát a kültéri megse nyikan.

A kültéri egységbe bejön egy 4eres vezeték / egy barna két fekete egy zöldsárga/ 1es 2es és 3as sorkapcsokba ahol az egyes a nulla /barna/ 2es 3asba meg a fekete/ bekapcsolás útán a nullához képest nem mérek semmi feszültséget...

eltelik 2-3perc és a kültéri egységbe meghuzz egy relé /hallom hogy katan/ és akkor a nulla és a 3as sorkapocs közt mérek 230at de a nulla és a 2es közt semmit/ és elkezd villogni a zöld és piros led felváltva hol meg egyszerre/ majd idővel a sárga is és a beltéri egységen a sárga /fűtés?/ led is 5ösével villog/ ami elvileg IPM híba kód / H5 IPM protection-Inverter Power Modul/....ezt forumon találtam youtube video alat/

szeretnék segítséget kérni hogy mi lehet a baja esetleg mi a megoldás a híbára?
Válaszát előre is köszönöm!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Genex H5 híba kód

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Hát ez jó.

IPM hiba az általában túláram. Nem tud elindulni a kompresszor.

Töltöttek bele gázt?
Vagy csak mértek?

Ez a hívtam szervizt se értem. Javítani hívtad őket?
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Gman
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.06.14. 19:05

Re: Genex H5 híba kód

Hozzászólás Szerző: Gman »

Igen töltöttek bele gázt.
Azért hívtam szervizt hogy az időszakos karban tartást elvégezzék de mondtam nekik hogy nem is működik a klima /leírtam a hiba jelenséget akkor még nem tudtam ilyen leddes kijelzésű híba kódokat mivel a szervizesek útán ástam magam bele/ így meg is kéne szerelni.

Tavaly nyár végén vettem a lakást a tulaj szerint működőt a klima /amikor bekapcsoltam nálam már nem ment/.

A szervíz nem nagyon értette a hiba kódokat / utána se hogy mondták neten rákeresnek és majd jelentkeznek/ és már amikor kint voltak akkor mondták hogy kültéri panel csere. Később jelezték hogy nem tudnak hozzá panelt. Nem szak szervíz de amikor felkerestem őket mondtam milyen típusú klímáról van szó /Gyári szám, tipús kódokkal/
Így gondoltam mivel ártani nem árthat /10 éves a klima gari már nincs rá/ megpróbálom magam megszerelni /alkatrészeket cserélni ha kell komolyabb panel debugba nem mennék bele.

És az IPM hiba elhárítása hogyan lehetséges? Mitől lehet?
Youtubon találtam egy videot ahol ilyen vezérlő panelen cserél a szerelő egy Gratz hidat ami a kompresszor körében van. Ez lehet megoldás?

Válaszát előre is köszönöm!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Genex H5 híba kód

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Igen a graetz híd vagy IGBT ami van benne.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Gman
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.06.14. 19:05

Re: Genex H5 híba kód

Hozzászólás Szerző: Gman »

És ennek /gratz hid vagy IGBT/ a cseréje lehet megoldás?

champ
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.10.01. 20:17

Re: Genex H5 híba kód

Hozzászólás Szerző: champ »

Üdv!
Egy hasonló problémára keresem a megoldást. Nekem is Genex Platinum klímám van, és pont így jártam.
Mi lett végül a megoldás? Sikerült?
Szeretném kérni a tapasztalatokat.
Előre is köszi!

champ
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.10.01. 20:17

Re: Genex H5 híba kód

Hozzászólás Szerző: champ »

Szia,
Ha még olvasod...
Sikerült megjavítani a klímát?
Én is pont hasonló problémával küzdök...

Válasz küldése