Whirlpool SPIW 412 klíma

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

nagyberni írta:
2018.08.21. 20:37
Sziasztok!
A Whirlpool SPIW 412 klímám beltéri egységén egy körben egy háló villog, ha be van kapcsolva ha kikapcsolom akkor is. Nem találtam meg ez mit is jelent. Szűrőt talán?
Segítsetek ha tudtok mi a teendő ilyenkor. Köszi
Egy FaceBook csoportban ezt írják:
Vagy a készülék elején vagy,ha felhajtod az előlapot lesz egy gomb filter felirattal, vagy jellel és azt kell megnyomni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Szbea
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.11.10. 19:50

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: Szbea »

Szia

“beltéri egységén egy körben egy háló villog, ha be van kapcsolva ha kikapcsolom akkor is”
Erre sikerült valakinek megoldást találnia? Nálunk is ez van.
Ha az elejét felnyitom, semmilyen filter gomb nincs.
Köszönöm

Szbea
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.11.10. 19:50

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: Szbea »

Szia

“beltéri egységén egy körben egy háló villog, ha be van kapcsolva ha kikapcsolom akkor is”
Erre sikerült valakinek megoldást találnia? Nálunk is ez van.
Ha az elejét felnyitom, semmilyen filter gomb nincs.
Köszönöm

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szbea írta:
2018.11.10. 20:26
Szia

“beltéri egységén egy körben egy háló villog, ha be van kapcsolva ha kikapcsolom akkor is”
Erre sikerült valakinek megoldást találnia? Nálunk is ez van.
Ha az elejét felnyitom, semmilyen filter gomb nincs.
Köszönöm
Szia,

És a távirányítón egy filter gomb? Azt hosszan nyomva vagy valami ilyesmi. Sajnos a docs.whirlpool.eu-n sincs használati.

Üdv. K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

KicsiRigoHun
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.12.21. 07:26

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: KicsiRigoHun »

Sziasztok!
Olyan problemam van, hogy a klima fűtő funkcioban kb 2 óra utan leall. Pontosabban lefagy. A belteri mar nem szabályozható, majd a kulteri klima is leall. Par percre ra a kulteri beindul, de ugy mintha egy repülőgép szállna fel. S nem all le. Hiaba varok semmi nem tortenik. Nem fut. Nem lesz mukodokepes a belteri es tavitanyito se. Csak az utan ha a fobiztositekot lekapcsolom es varok legalabb fel percet.
Segitsegetek elore is köszönöm.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

KicsiRigoHun írta:
2018.12.21. 07:32
Sziasztok!
Olyan problemam van, hogy a klima fűtő funkcioban kb 2 óra utan leall. Pontosabban lefagy. A belteri mar nem szabályozható, majd a kulteri klima is leall. Par percre ra a kulteri beindul, de ugy mintha egy repülőgép szállna fel. S nem all le. Hiaba varok semmi nem tortenik. Nem fut. Nem lesz mukodokepes a belteri es tavitanyito se. Csak az utan ha a fobiztositekot lekapcsolom es varok legalabb fel percet.
Segitsegetek elore is köszönöm.
Ne kapcsold le!

Le kell olvassza a kültéri egységet, 10 perc azt megy tovább.

Szerintem a használati útmutató is írja, és az egész internet.

Most ugyan szabadságon vagyok, de idő hiány miatt csak ennyit írnák. :-)

Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Drax
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.02.14. 12:14

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: Drax »

Sziasztok! Egyszer találkoztam ilyen hibával,hogy rendszertelenül ment a ventilátor hol gyorsult,hol lassult mindegy milyen módban működtettem.Akkor arra jöttem rá,hogy a beltéri egység túl közel volt a mennyezethez,és ezáltal nem kapta meg e megfelelő légmennyiséget a rendeltetésszerű működéshez.Lejjebb raktam a beltéri egységet azóta hibátlanul üzemel a berendezés. Remélem segítettem!

Klimadoki
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.07.08. 18:01

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: Klimadoki »

Szbea írta:
2018.11.10. 20:26
Szia

“beltéri egységén egy körben egy háló villog, ha be van kapcsolva ha kikapcsolom akkor is”
Erre sikerült valakinek megoldást találnia? Nálunk is ez van.
Ha az elejét felnyitom, semmilyen filter gomb nincs.
Köszönöm
Ez a jelzőfény azt mutatja, hogy elértük a gyártó által beállított használattal töltött órák számát (ami ennél a típusnál 100 óra) mely után a szűrőt tisztítani szükséges.
Az elejét ha felnyitjuk, a klima jobb oldalán található középtájékon egy lyuk, ott pl. egy tollal benyomjuk és ekkor nullázza a filtert. Ez után újabb 100 óra múlva fogja a készülék jelezni a következő tisztítás esedékességét.

W.klíma
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.08.15. 11:56

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: W.klíma »

Szbea írta:
2018.11.10. 20:26
Szia

“beltéri egységén egy körben egy háló villog, ha be van kapcsolva ha kikapcsolom akkor is”
Erre sikerült valakinek megoldást találnia? Nálunk is ez van.
Ha az elejét felnyitom, semmilyen filter gomb nincs.
Köszönöm
Ha tavasszal ki volt tisztìtva a klíma, akkor ki kell kapcsolni, fel kell nyitni a klíma elejét. Ahol a bekötés van, mellette van egy fekete gomb, oda van ìrva, hogy reset, azt kell megnyomni.

nrd
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.09.13. 21:43

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: nrd »

Sziasztok!

Klímatisztítás óta nem tudom irányítani a klímát a távirányítóval. Akármit nyomok rajta, villog, hogy adja a jelet, de a beltéri nem reagál semmit. Gondolkodtam, hogy veszek egy univerzális távirányítót, de egyrészt nem találok olyat, ami a leírás alapján tudná kezelni a 412-est, másrészt tartok tőle, hogy nem ez ment tönkre, hanem a vevő egység.

Mi lehet a gond szerintetek? Bármi is az, tudtok rá megoldást?

köszönettel,
N

Válasz küldése