Whirlpool SPIW 412 klíma

Moderátor: Klíma Király

kocka
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.08.17. 22:35

Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: kocka »

Hello! Van egy Whirlpool SPIW 412 klímám,és egy olyan hiba jelentkezett a beltériben,hogy folyamatosan gyorsul és lassul a ventilátor!Erre a problémára megoldást szeretnék kérni,hogy hol keressem a hibát! Előre is köszönöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kocka 2017.08.19. 15:14-kor.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Whirlpool SPIW 412 klímá

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Ha a ventilátor (fan) automata vagy gondolom 6th sense hatodik érzék állásba van akkor ez lehet a jelenség.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

kocka
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.08.17. 22:35

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: kocka »

Sajnos nem beállítás gond,hanem valami más lehet egy ideje csinálja a szabálytalan gyorsulás és lassulást. Szinte teljesen megáll és utána föl pörög nagy sebességgel.Ha éjszakai üzemmódba teszem akkor is ugyan ezt csinálja! És az a furcsa miután bekapcsolom hűtésre egy olyan 10 perc múlva kezdi el csinálni.Ezen kívül még van egy hiba ha be van kötve a földelés lecsapja a biztosítékot ez a jelenség is nem rég jelent meg.Ha valaki tudna a megoldásban segíteni azt megköszönném!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kocka 2017.08.19. 15:15-kor.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Whirlpool SPIW 412 klímá

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Talán nem érintkezik rendesen a fordulatszám jeladó. És a klíma próbálgatja ... nézd meg _HA ELEKTROMOS SZAKEMBER_ vagy. A ventilátor motor csatlakozója jól csatlakozik-e a vezérlő panelra.

A FI relé teljesen normális inverteresnél ... szerintem mindegyik szivárog 3-4-5-10mA-t ... és ha házban más is szivárog akkor mindjárt a klíma hibás. Szerintem ha csak a klíma van áram alatt akkor nem fog leverődni
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

kocka
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.08.17. 22:35

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: kocka »

Köszönöm a segítséget,nagy szakember nem vagyok de jártas vagyok az elektronikában utána fogok nézni annak amit mondtál.Remélem hogy megoldódik a probléma!

B4ZSO
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.05.03. 21:52

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: B4ZSO »

Szia. Ugyan ilyen klímánk van,és ugyan ezzel a hibával. Azt szeretném kérdezni hogy sikerült e kideríteni hogy mi volt a hiba oka? Mert természetesen mikor kihívtam a szerelőt tavaly nyár végén,nem csinálta... :? de most megint csinálja. Persze most is kifogom hívni,de hátha van infód. Előre is köszi a választ.

tarsolyz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.07.31. 22:59

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: tarsolyz »

Sziasztok!

Nekem is ez a gondom a hasonló klímámmal. Sikerült jutnotok valamire?

Előre is köszi!

Üdv:
Zoli

kocka
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.08.17. 22:35

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: kocka »

Sajnos mai napig nem sikerült meg oldani a problémát,a fent el soroltakat ellenőriztem de ott nem volt semmi gond .Erre én is szeretnék kapni egy megoldást .Ha valaki már meg csináltatta meg oszthatná a hiba okát.Előre is köszönöm .

nagyberni
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.08.21. 20:26

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: nagyberni »

Sziasztok!
A Whirlpool SPIW 412 klímám beltéri egységén egy körben egy háló villog, ha be van kapcsolva ha kikapcsolom akkor is. Nem találtam meg ez mit is jelent. Szűrőt talán?
Segítsetek ha tudtok mi a teendő ilyenkor. Köszi

tarsolyz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.07.31. 22:59

Re: Whirlpool SPIW 412 klíma

Hozzászólás Szerző: tarsolyz »

Sziasztok!

Felhívtam a debreceni WP Magyarországot és az első kérdésük az volt, hogy a ventilátora mikor volt tisztítva a klímának. Mondom soha... :) Állítólag a klíma érzékeli hogy megváltozott a súlyeloszlása a lapátoknak és így próbálja megtisztítani őket. A gond csak annyi, hogy ehhez totál szét kell szedni a beltérit vagy alulról le kell mosni a lapátokat ami írtózat macera. Kértem tőlük időpontot, csösztek adni. Azt mondták majd hívnak... azóta is várom... :D

Üdv:
Zoli

Válasz küldése