Rendszeres áramtalanítások utáni hibás működés

Moderátor: Klíma Király

adrian87
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.12.21. 08:49

Rendszeres áramtalanítások utáni hibás működés

Hozzászólás Szerző: adrian87 »

Sziasztok!

Történt, hogy egyszer csak elkezdett nem működni egy polár 3,5 kilowattos klimám (ugyan az mint a gree).
Természetesen azonnal csináljam meg a sötétben is és egyébként is a gép a szar.

Kimentem megnézni és a bejelentett hiba helyett csak megy a gép hiba kód nélkül. Panelház révén a kulterinel kocsik zaja van, ventilátor ment csak a hűtőközeg áramlásának nem volt semmi jele.
Akivel szereltem rájött hogy kikapcsolás után, de még akkor amikor a gép még megy rendszeresen áramtalanították. Kikapcsoló gomb megnyomása után elvették tőle az áramot rögtön.

Arra gyanakszom, hogy vagy az elektronika hibásodott meg- ami szerintem védve van valamilyen üveg biztivel-. Vagy a kompresszor indito kondenzatorát kell cserélni.
A kérdésem. Mit is kellene majd látni Ohm mérésnél, ha kondicserés? Milyen más baj lehet?
Hogy a francba kezeljem az ilyen idegesítő tulajokat, ha már nagyon idegesítőek?

Köszönöm a segítséget!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rendszeres áramtalanítások utáni hibás működés

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia,

Én ugye nem a Gree oldalán állok, így nagyon kevéssel találkozom.

A saját Samsumg AQV09UGAN mindennap áramtalanítva lassan 10 éve nem tudom már pontosan mikori, és működik.

Nagyon sok Samsun eladása és panel cseréje után már Én sem adok el Samsungot, mert vakrepülés miért olyan a sok a panel hiba,
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Rendszeres áramtalanítások utáni hibás működés

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Azt hogy hogyan kezeld az ügyfelet?

Javítsd meg a gépet amilyen gyorsan csak tudod, és nyeld le a békát. Olyan gépet nem kell eladni ami meghibásodott egyszer is ilyen fene tudja milyen hibával.

Szerencsére gyártanak olyan klímákat is amik ha elromlanak megmondják mi a bajuk 99%-os aránnyal azt is jelzi ki ami a baja.

És van olyan klíma is ami mondja hogy beteg vagyok de hogy mi baj azt már nem tudja jól kijelezni.

Szóval ennél okosabbat nem tudok mondani, sajnos. :-(
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése