LG 5.3 fűtés hiba

Moderátor: Klíma Király

Kani76
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.03.06. 17:31

LG 5.3 fűtés hiba

Hozzászólás Szerző: Kani76 »

Üdv!
Adott egy két éves LG 5.3-as oldalfali spliti klíma. A gazda elmondása szerint hűtésnél nem vesz annyira teljesítmény csökkenést észre, viszont fűtésnél igen. Megnéztem valóban nem fűt valami erősen, inkább gyenge. Mértem áramfelvételt a legtöbb 7.1A volt, de a mérési időtartam 70%-ában 3.5A volt. A kifújt levegő hőmérséklete max 44C volt. A kültéri ventilátor full teljes fordulatszámon pörög, majd szétrepül az egész. Ezt a készülék telepítés óta így csinálja, a telepítő azt mondja "ez a készülék ilyen". Van még mellette három 3.5 ös klíma amikhez képest valóban halovány. Mi lehet a gond? Még annyit vettem észre, hogy az össz csőhossz max 1.5méter, egy csőre értem.
Előre is köszönöm a segítséget!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG 5.3 fűtés hiba

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Kani76 írta:
2022.03.06. 20:29
Üdv!
Adott egy két éves LG 5.3-as oldalfali spliti klíma. A gazda elmondása szerint hűtésnél nem vesz annyira teljesítmény csökkenést észre, viszont fűtésnél igen. Megnéztem valóban nem fűt valami erősen, inkább gyenge. Mértem áramfelvételt a legtöbb 7.1A volt, de a mérési időtartam 70%-ában 3.5A volt. A kifújt levegő hőmérséklete max 44C volt. A kültéri ventilátor full teljes fordulatszámon pörög, majd szétrepül az egész. Ezt a készülék telepítés óta így csinálja, a telepítő azt mondja "ez a készülék ilyen". Van még mellette három 3.5 ös klíma amikhez képest valóban halovány. Mi lehet a gond? Még annyit vettem észre, hogy az össz csőhossz max 1.5méter, egy csőre értem.
Előre is köszönöm a segítséget!
HA ez inverteres akkor nagyon nehéz lesz szoftver nélkül kitalálni mi a baja.
LGMV szoftver segíthet.

sajnos az hogy 5.3 nem sokat segít.
Az hogy 44°C se sokat ... milyen ventilátor fokozaton? Milyen beszívott hőmérséklet mellett? Hogyan néz ki a ventilátor lapát ... nem így mint a képeken.
https://www.szegedklima.hu/klima_karbantartas.php
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Kani76
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.03.06. 17:31

Re: LG 5.3 fűtés hiba

Hozzászólás Szerző: Kani76 »

A beszívott levegő 23 fokos volt.
A beltéri ventilátor gyönyörű tiszta, és a mért 44 fok a legalacsonyabb ventilátor fokozaton lett mérve. Ugyan abban a helységben lévő 3 feles klíma 55 fokos levegőt fújt be, a kültérijének ventilátorát szinte hallani sem lehet. Nem úgy mint a nagytestvérét, majd szétrepül a kültéri. Annak ventilátor kialakítását nem látni a magasság miatt. Az első pillanat, új kora óta így működik.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG 5.3 fűtés hiba

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Kani76 írta:
2022.03.06. 22:34
A beszívott levegő 23 fokos volt.
A beltéri ventilátor gyönyörű tiszta, és a mért 44 fok a legalacsonyabb ventilátor fokozaton lett mérve. Ugyan abban a helységben lévő 3 feles klíma 55 fokos levegőt fújt be, a kültérijének ventilátorát szinte hallani sem lehet. Nem úgy mint a nagytestvérét, majd szétrepül a kültéri. Annak ventilátor kialakítását nem látni a magasság miatt. Az első pillanat, új kora óta így működik.
Ha azt akarjuk hogy a kültéri menjen teljes sebességgel akkor a beltéri egységnek is teljes sebességgel kell menni-e ... egy rendszer.
Beltéri egységet kapcsoljuk HIgh-ra vagy a legjobb Jet-Cool vagy turbo ... igaz az csek 30 percig aktív de tesztre elég.

Q = c x m x DeltaT.
A DeltaT már tudjuk 44-23=21 a c az állandó az m, az továbbra is ismeretlen mert nem tudjuk a gép típusát.

S18ET kis fordulaton 10,5m3/min=630m3/h
1,1 x 630 x 21 = 14.533 kJ = 4,04kW.
Hát nem mondanám rossznak.

a 3,5 az 4,2m3/h
40°DeltaT-vel
1,1 x 252m3/h x 40 = 3,08

https://www.szegedklima.hu/klima/melyik ... utesre.php
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Kani76
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.03.06. 17:31

Re: LG 5.3 fűtés hiba

Hozzászólás Szerző: Kani76 »

Köszönöm a segítséget!
Közlöm a tulajdonossal, hogy az adatok alapján jónak tűnik a készülék.
Üdv!

Válasz küldése