Sencor 7011C hőfok állítás "átállt"

Moderátor: Klíma Király

Kelevra
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.03.30. 15:57

Sencor 7011C hőfok állítás "átállt"

Hozzászólás Szerző: Kelevra »

Helló!

Adott egy Sencor MT7011C típusú mobil klíma.

A probléma a következő:

Ősszel elraktam a klímát, hiba nélkül üzemelt. (kivéve a távirányító)
2 nappal ezelőtt elővettem, hogy lassan be kellene üzemelni. (tetőtéri lakás, hamar szükség van rá.)
Természetesen leszedtem a burkolatokat, kitakarítottam ahogy illik. az elektronikára vigyáztam, csak porszívóval tísztítottam a belsejét. Egyedül a tavirányító vevőegységét szereltem ki, ami külön egy kissebb NYÁK-on található, mivel nem vette a jelet. (használtan, már ezzel a problémával vettem) Műszerész szakember megállapította, h nem ott van a gondd, így nm is foglalkoztam vele, jobban nem szerettem volna megbontani, de az egészet szallítgatni sem. Enélkül is működött.
Viszont szépen kitakarítgattam, összeraktam, majd meglepődve tapasztaltam, h a hőfok, ami eddig, 18 es 32fok között volt állítható, most 0 és 9 között állítható. Ez nem is zavarna, 23 alá úgysem tudta vinni soha nyáron. Viszont a komresszor nem indul el, semelyik lehetőségnél.
A történethez még hozzátartozik sajnos, hogy a szűrő kihúzásánál, a hőmérséklet szenzor beakadt, a kábele megsérült, két szálból az egyiknek a szigetelése. A másik éppen maradt, összeérni nem tudott, szálszakadás nincs, maga a szenzor nemhiszem, hogy sérült, védte egy müanyag ami a lamellákhoz rögzíti. Persze az elő gondolatom ez volt, multiméterrel elég kevés a tapasztalatom sajnos, így foggalmam sincs ,hogy mit és hol lehetne mérni, arról meg főleg nincs, hogy mi lenne a megfelelő eredmény. Hogy ezt kizárjam, elvágtam a szenzor kábelét (persze úgy, hogy vissza tudjam kötni) ezután fogadott a megfelelő hibaüzenet. Ebből arra következtetek, hogy nem a szenzor a ludas.

Itt akadtam el végleg. Bárkinek bármilyen ötlete van, örömmel fogadom.
Gondoltam esetleg rejtett menüre, vagy hard resetre de hasonló információt sem találtam. Nekem olyan mintha a szoftverrel történt volna valami, de lehet tévedek.
Ha más szerint is lehet szoftveres probléma, akkor azt is szívesen fogadnám, ha megtudnám hogyan lehet kapcsolatot létesíteni az eszközzel. A munkahelyemből adódóan vannak eszközök, (plc, robot és egyéb dolgok programozásával is foglalkoznak nálunk.)

Bárminemű segítséget előre is köszönök :roll: :shock:

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Sencor 7011C hőfok állítás "átállt"

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szép sajnos nem találkoztam ilyen géppel még sosem. Tippem sincs mi lehet ez a 0 to 9.
A kezelőn állítod vagy a távirányítóval?
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Kelevra
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.03.30. 15:57

Re: Sencor 7011C hőfok állítás "átállt"

Hozzászólás Szerző: Kelevra »

A kezelőn, a távirányitó vevőrésze nem jó vmiért.
Ma kipróbáltam új szenzorral is, a hibajelenség ugyanaz mint a régivel. Sőt, a testem ellenállásával sem változik semmi :D
Még átnézetem a NYÁK-ot, ráméretek a kondikra, aztán nincs több ötlet.

Válasz küldése