Panasonic - rejtélyes hiba csak fűtésnél

Moderátor: Klíma Király

hakos1987
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.09.23. 08:00

Panasonic - rejtélyes hiba csak fűtésnél

Hozzászólás Szerző: hakos1987 »

Sziasztok!

Van egy Panasonic CS/CU FZ35UKE klímám, ami már több, mint 1 éve produkálja a hibát, de a környéken egyetlen klímaszerelő sem hajlandó vele foglalkozni, ahogy a Panasonic Support sem.
A klíma tökéletesen működik hűtés és automata üzemmódban, a hiba kizárólag fűtés üzemmódnál jelentkezik, mégpedig úgy, hogy nem tartja a beállított hőfokot, túlfűt és sosem áll le a mókuskerék, akármilyen hőfokot állítok be rajta.
Barátomnál ugyan ez a klíma tökéletesen működik egyébként, így nálam egyértelműen rendellenesen működik.

Példa: beállítom 23 fokra fűtési üzemmódba. A ház másik helyiségében lévő termosztáton a hőfok már 25 fölé kúszott, miután nem kapcsoltam ki 1.5 napig és nem voltam otthon. Átállítva automata üzemmódba, egyből átvált és visszahűti a házat. Ha automata üzemmódba kapcsolom, de fűteni szeretnék, szépen tartja a megadott hőmérsékletet, azonban sosem áll le teljesen a beltériben a mókuskerék. Amikor fűtés módban túlfűt és üzemmódot váltok automatára, tud róla, hogy túlfűtötte a helyiséget, ezért leáll, visszahűt, stb. Vagyis a belső hőmérséklet szenzor jó.
Ha fűtés módban visszaveszem 16 fokra a kívánt hőfokot, a lamella felmegy, de a mókuskerék sosem áll meg, mint ha a maradék hőt akarná lefújni, visszahűteni. Itt azt gondolom, lehet hogy egy fals hőmérséklet érték az oka, pl. valamely csővezetéknél lévő termisztoron.
A service manual-t böngésztem, kitakarítottam a kültéri és beltéri egységet egyaránt. A távirányítós hibakód olvasás eredménye, hogy nincs hibakód, pedig nézi a termisztorok értékét is, van arra külön hibakód.
Teljesen tanácstalan maradtam, így kérem, akinek ötlete van, segítsen, merre felé induljak. Köszönöm előre is!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Panasonic - rejtélyes hiba csak fűtésnél

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Holnap probálok manual-t szerezni hozzá, de szerintem semmi baja.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

hakos1987
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.09.23. 08:00

Re: Panasonic - rejtélyes hiba csak fűtésnél

Hozzászólás Szerző: hakos1987 »

A probléma az 1. fűtési szezonjában még nem állt fenn, valamint barátomnál ha leveszem a hőfokot fűtésnél, megáll a ventilátor, nálam soha. Most fűtésre csak szakaszosan tudom használni, hogy ki-be kapcsolgatom, és ez igen csak kényelmetlen mindig figyelni.

az alábbi linken találtam service manual-t is, ha segítség:
https://www.climamarket.bg/wp-content/u ... FZ-UKE.pdf

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Panasonic - rejtélyes hiba csak fűtésnél

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Ugye tudjuk hogy MODE is van auto és FAN is van auto.
Nem mindegy mikor miről beszélünk.
Ha a FAN auto akkor a ventilátor akkor áll meg ha hőcserélő a beltéri egységben 16°C alá hűl.
19°C fölött pedig, bekapcsol.
76. oldal.
Ugye 23°C-re állítva ez nem fog bekövetkezni.
Ezen leírás szerint FAN nem auto módban pedig abban forog amit kiválasztottunk.

14.1.4.1 szakaszban írja hogy 3percig +2.0°C túl kell tudja fűteni a helységet a klíma hogy eltudjon kezdeni szabályozni. Ha nem tudja felfűteni +23°C + 2°C-re 3 percig akkor nem kezdődik el a szabályzás ... ergo kicsi a klíma arra helységre.

Minden klíma csinálja ezt a túlfűtést bekapcsoláskor, hogy nekünk legyen felesleges vevőszolgálati munkánk.

Ha melegünk van vegyük visszább a hőmérsékletet, ne nézzük a számokat.

A klíma a saját hőmérőjére szabályoz más hőmérőt tartani teljesen felesleges.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

hakos1987
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.09.23. 08:00

Re: Panasonic - rejtélyes hiba csak fűtésnél

Hozzászólás Szerző: hakos1987 »

Köszönöm a segítséget és hogy foglalkozol vele, így jobban érthető a működése.
A FAN auto módban van a fűtés üzemmód mellett, de ha leveszem 16 fokra akár a kívánt hőfokot, azaz biztosan megvan a +2C fok is, a lamella felmegy ugyan, fűteni nem fűt, de a ventilátor nem áll meg soha, és nekem ez a furcsa a működésében, hogy nem lehet teljes megállásra bírni. Míg barátomnál ha ezt megcsinálom, ugyan ez történik és kikapcsol a ventilátor is. Lehet, hogy sosem hűl le eléggé a beltéri egység hőcserélője?! Vagy ugyan itt felmerül bennem, hogy fals adatot mér a cső hőmérsékletére.

Amikor a MODE van auto üzemmódban (és ventilátor is auto), akkor tartja pontosan a beállított hőfokot, de akkor sem kapcsol ki soha és áll meg a ventilátor. Amit tudni kell, hogy egy 50 m2-es térben van 282cm belmagasság mellett, viszont nagyon jól szigetelt a ház (10cm aljzat, 30-as klíma tégla + 15cm hőszig, 30cm a mennyezetben és 3 rétegű nyílászárók), így kicsi a hőigénye.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Panasonic - rejtélyes hiba csak fűtésnél

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Erre a típusra ezt írja hogy nem áll meg a ventilátor.

Ha már egy betű az eltérés azon lehet más a szoftver.

De ha leáll a ventilátor honnan fogja tudni hogy tőle 7méterre hány fok van?
7x7=49m2 ha négyzet ha 10x5m=50m2 akkor 10m honnan tudja álló ventivel hogy elkellne indulnia?

Szóval nem jó ez sehogy sem .. vagy nem tökéletes.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Flyzoli
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.12.21. 19:58

Re: Panasonic - rejtélyes hiba csak fűtésnél

Hozzászólás Szerző: Flyzoli »

Sziasztok! Nekem is ugyan ilyen típusú klímám van, nekem sem áll le a ventilátor, de a fordulatszámot lejjebb veszi! Viszont a beállított hőfokot fűtés üzemmódban jól tartja, nem fűt túl!

Viszont lenne egy kérdésem! Fűtésnél ha a kinti hőmérséklet lemegy 5 ⁰c fok alá akkor elég gyorsan lefagy a kültéri egység, és leolvasztás funkcióra ál át! Utána megint tud fűteni, de kb fél óra múlva megint kiáll leolvasztásra! Ez normális?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Panasonic - rejtélyes hiba csak fűtésnél

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Flyzoli írta:
2022.12.21. 20:11
Sziasztok! Nekem is ugyan ilyen típusú klímám van, nekem sem áll le a ventilátor, de a fordulatszámot lejjebb veszi! Viszont a beállított hőfokot fűtés üzemmódban jól tartja, nem fűt túl!

Viszont lenne egy kérdésem! Fűtésnél ha a kinti hőmérséklet lemegy 5 ⁰c fok alá akkor elég gyorsan lefagy a kültéri egység, és leolvasztás funkcióra ál át! Utána megint tud fűteni, de kb fél óra múlva megint kiáll leolvasztásra! Ez normális?
Röviden igen ... semmilyen ráhatásod nincs rá. Olyan mint az autód ami regenerálja a részecske szűrőt, ha kell csinálja nem érdekli hogy város vagy épp előznél.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése