Hitachi Shirokuma 2,5 kW

Moderátor: Klíma Király

Vistvan
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2024.01.25. 18:03

Hitachi Shirokuma 2,5 kW

Hozzászólás Szerző: Vistvan »

Tisztelt Fórum !
Most jelentkezem ilyen fórumon, így lehet h segítség kell számomra.
Téma: 2022 dec ben "fűtésre optimalizált" Hitachi RAK-25RxE /25WXE split klímát vettem. Nem is volt olcsó, de H tól elvártam volna h fűt.
A készülékkel nem tudok kifűteni cca 14 nm helyiséget, de egy 1,5-2 kW os vill hősugárzóval külső -5°C nál is van 22 -23˘C meleg. Itt a szabályozót 30 fokra állítva turbó fokozatban talán 20°C alakul hosszú idő után. A vásárlást Hitachi forgalmazónál és szervizénél vettem.

Csatolok egy sokadik levelezést a szervizzel:
"A problémám továbbra is fennáll. A készülékből kilépő hőmérséklet legjobb esetben max 28-32°C. Telepítő ellenőrizte a töltöttséget. A készülék nem ad semmi hibajelzést. Feltűnt viszont, hogy minden esetben a Frost Wash operation jel állandóan mutat. Nincsenek nyelvi problémáim, mind a német v angol leírás érthető számomra. Így megnéztem minden változatot, hogy hol lehetne kikapcsolni, ezt a jelet és gondolom a funkcióját.
Egyik változatban sem szüntethető meg ez a jelzés. Márpedig ez normál fűtés esetén szerintem kikapcsolt állapotban kéne legyen.
Mivel önöktől nem érkezett válasz, így más forgalmazóknál is érdeklődtem. Töltethiányra gondoltak, de a telepítő ezt ellenőrizte.
Ennek megfelelően azt gondolom, hogy azért nem fűt megfelelően, mert ez a funkció folyamatosan visszatartja a teljes melegedést.
Sajnos ez a jelzés a Powerfull turbó üzemmódban sem szűnik meg. Jönnek a komolyabb fagyok és az alig 14 nm es teret nem lehet
csak hosszú idő alatt, cca 20°C ra felfűteni, úgy hogy a vezérlőn 30°C max on van."

A helyiséget 1,5 kW max 2kW vill hősugárzóval azonos külső hőmérséklet mellet gyorsan fel lehet fűteni 22-23˘C ra.
Más ingatlanomban is van ennél nagyobb, cca 15 nm es helyiségben hasonló fizikai külső tulajdonságok mellett kiválóan működő
szintén fűtésre optimalizált Mitsubishi 2,5 kW os klímám. Soha ne fúj meleg beállításnál hideg szakaszokat, hanem mindig egyenletes meleget áraszt.

Kérnék egy olyan szakembert, aki már állított be ilyen Hitachi készüléket. Ez sajnos katasztrófa, mert ugyan csendes, de nem normális ez a működés. Egyszerűen a vill miatt a COP -10˘C is 3 as szint lenne a papíron. Helyette nem fűt rendesen.
Nincs benne elég gáz, rossz a kézi vezérlő, stb?? Maga a "szak szerviz" sem tudta azt a "frost was" funkciót kikapcsolni. Ezzel el is intézték az ügyet.
Kérem a segítségüket. Nem vagyok klímás, de szabályozástechnikával foglalkozó vill. mérnök vagyok, így némi fizikai hátterem van a támában.

Üdv
István

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Hitachi Shirokuma 2,5 kW

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia,

https://drive.google.com/file/d/1Zq4uOc ... sp=sharing

48 oldalon a leírás hogyan működik.
16 .oldal hogyan kell kapcsolni.
Acrobat Reader szerinti oldal szám.

Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése