Fűtés klímával

Moderátor: Klíma Király

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Fűtés klímával

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Itt a nagyobb hideg. Sőt a csontzörgető hideg.

Aki érdeklődik, vagy tapasztalata van az alacsony hőmérséklet melletti fűtéssel esetleg melegvízellátással(klíma és egyebek azaz hőszivattyú elven működő szerkezetek) működésével , esetleg tapasztalata van róla ezzel kapcsolatban ide írhat illetve kérhet tanácsot.
Remélhetően egy kis saját marketing mellett használható infót is kap az érdeklődő.
Kéretik ismerve a rossz tapasztalatokat a békétlenséget, egymás sárbataposását másutt megtenni.

bacsa
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.01.07. 18:30

Re: Fűtés klímával

Hozzászólás Szerző: bacsa »

Üdvözletem !
A témával kapcsolatban annyit tudnék hozzáfűzni a témához, hogy én már használtam ezidőtájt - mármint a December derekán a szokatlanúl nagy hidegben - egy Fisher inverteres klímát. Kint -16 fok volt nálunk Pakson a leghidegebb.
A jelenségek : 1. kb -10 fok alatt a leolvasztás után meglehetősen nagy zajt produkált a kültéri, utána már nemannyira.
gondolom ez a kompresszorolaj dermedése miatt lehetett.
2. A leolvasztási ciklusok kb30-35percenként 5-6percet vettek igénybe.(Pontosabban a beltéri fűtésmegállás és a beltériből a leolvasztás után a már felmelegedett levegő kifuvás elindulásáig eltelt idő.Egyszerűbben : Már nincs fűtés---hopp már megint van)
3. Leolvasztáskor a kültériről természetesen a szélein hullot alá az olvadék, de ígyis egy jelentős mennyíségű "jégbubuc" maradt a cseppvíztálva és a hőcserélő találkozásánál ami kb3cm-re fedte a hőcserélő alsó szélét.Én úgy láttam, hogy ez cseppet sem zavarta a fűtést.
4, A leolvasztások miatt a teraszon (klíma alatt)szintén egy szép tömör jégbubuc volt, ami engem különösen nem zavart, mert egy melegvízzel teli vödörrel hamar megszüntettem, és még csak visszafagyni sem volt ideje(vastagon), mert seprűvel lesöpörtem azonnal, mielőtt vastagon visszafagyott volna.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Fűtés klímával

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Nem a kompresszorolaj hangját hallotta, hanem a kültéri kalorifer jege nem a felületről hanem belülről a csövejk felől melegedett így a jég recseg és törik rajta.
A többi megállapítás helyes, azt teszi a gép, ami szervízkönyvében van.

Válasz küldése