Büdős pince szaga van a klímámnak!

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Büdős pince szaga van a klímámnak!

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Nem vagy egyedül a problémával, a klímák több okból szagosodnak büdösödnek.

A klíma egy zárt térben üzemel (legalábbis remélem hogy csukott nyílászárokkal ...) így a helységben lévő szagok illatok állatszőr por stb. áthalad a klímán is. Ha klíma szűrőjén átjut, és valljuk be vannak olyan modellek amiknek a szűrőjét Én még porosan nem láttam! Akkor a hideg nedves felületen fognak megtapadni és ott tovább bomlani.

Megoldások.
1. Olyan klímát venni aminek a szűrője tényleg szűr is, és nem engedi a szerves anyagokat át magán.
2. Olyan klímát venni aminek vanÖnszárítás vagy Öntisztítás vagy Ózon vagy UV sterilizáló funkciója.
3. Ha van már klímánk akkor a vegyszeres karbantartás a megoldás, de ne Hypozzuk mert nagyon vékony anyagból vannak-e remek szerkezetek és 3-4 alkalom Hypozás és átmarta az anyagot.

Javaslatom hogy ha nincs önszárító funkció a klímánkban akkor is kikapcsolás előtt mindig szárítsuk ki!
1. Kapcsoljuk át ventilátor üzemre majd 1óra után leállíthajuk.
2. Állítsuk fel a hőfokot Hűtés +30°C fokra így a klíma valószínűleg nem kapcsol be csak szép lassan járatja a ventilátorát.
3. Kombinálhatjuk az időzítővel is, mondjuk azt hogy 1h OFF és akkor automatikusan kikapcsol.
4. Ha van plazma plasma e-ion MPI stb szűrő a klímában akkor azt is kapcsoljuk be.

Klíma Király
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Büdős pince szaga van a klímámnak!

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni egy klíma tisztításával (szagmentesítésével) kapcsolatban. Használtan vettem egy hűtő ablakklímát és az előző tulaj ecetes-citromleves vízzel tisztította a hőcserélőket. Ezért van egy különleges savanykás szaga amit én nehezen viselek el. Kérdésem a következő: Mivel lehet ezt a szagot eltüntetni? Azon gondolkodom hogy egy MOTIP klímatisztító hab-sprayvel befújom, csak nem tudom hogy hatásos lenne-e. A válasz(oka)t előre is köszönöm. Üdv. Mindenkinek.

Válasz küldése