Milyen klímát vegyek?

Moderátor: Klíma Király

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

akidur írta:
asha07lcc írta:
akidur írta:Kedves Szakértők!
Klíma vásárlását tervezem a nyárra. Családi ház tetőterében szeretnék 2 helyiséget hűteni.
Az egyik max. 10nm a másik 25 nm. A kisebb szobát kizárólag nappal, a nagyobbat pedig csak éjjel kellene hűteni(a kisebb dolgozó, a nagyobb háló).
Létezik erre a helyzetre valami költséghatékony megoldás? vagy ebben az esetben is 2 db. split vagy multi split klíma beszerelése a jöhet szóba, esetleg légcsatornás(padlástér van a tetőtér felett)?
Mobil klímát nem szeretnék(meg ahogy olvastam nem is a legjobb megoldás). A fűtés nem létkérdés.
Mindennemű segítséget előre is köszönök!
Esetleg Eger környékén, hozzá értő szakembert is keresek.

Kis helyiségre széles tartományban szabályzót és a nagyobb helyiségre is javasolt ilyet. Elsősorban japánt de lehet koreai vagy kínai jobb minőségű gép. Mivel nem tudom mik a pontos igények nem lehet pontosabb tanácsot adni.
Halk legyen és most mondom előre olyan ami ha megy éjszaka arra se ébredj fel. 2 ok miatt: mert halk és mert szinte észrevétlenül tűr.

2 gép kontra 1 multi: 2 gép olcsóbb és a telepítési költség is sokszor kevesebb. De ahhoz vagy kép vagy alaprajz kellene, hogy pontosabb tanácsot kapj.
Köszönöm a választ és a segítséget.
Gondoltam, hogy valószínű a két gép lesz az olcsóbb, gondolom 1 mono kültérire nem lehet 2 beltérit kötni váltott működéssel....
A legfőbb igény, hogy a kis szobába se legyen napközben(amikor ott dolgozom) 30-31fok a legmelegebb napokon(legmelegebb 1-2-3 hétben) 26-28 fokban már jól érzem magam(alapvetően nem szeretem a klímát), az hogy hangosabb az nem feltétlen zavar, feltételezem azt a 20-25 légm3-t hamar le tudja hűteni(1-2 számítógép megy a szobában ami ellenben fűt). A nagyobb szobában anyósom alszik, és mivel nem tud kihűlni a födém éjjelre, neki sincs hűvösebb vagyis sajnos éjjel is meleg van/marad. A ház fekvése miatt a hát egyik oldala(~északi), egész nap árnyékban van. Gondolom az éjjel üzemelőnél inverteres lenne a célszerű, az úgy tudom halkabb.
Onoffban volt valaha ilyen váltószelepes megoldás ami életképtelennek bizonyult és kiveszett.

Javasolom nézd meg a Gree Cozy sorozatot ami egész tűrhető gép , vagy ha japán halk akkor a Fujitsu esetleg, az ASYG07LECA vagy a 2013-as ASYG07LMCA, szerintem az is elég lesz ára meg a többi japánhoz képest baráti a kategóriában.


Ha jól értelmezem elsődleges a hűtési funkció temperáló folyamatos üzemmel.
Ha Szeged környéki vagy keresd Klímakirályt aki ennek a fórumnak a tulajdonosa.

Ha Bp és agglomeráció vagy Pest megye mi is segítünk.

alfoldip
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.01.25. 10:30

Re: Electrolux split klíma

Hozzászólás Szerző: alfoldip »

Tisztelt Szakértő Urak!
Szakvéleményüket szeretném kérni általában az Electrolux split klímákkal kapcsolatban, nem sok szó esik róluk. Konkrétan a EXI09HD1W típust néztem ki, aminek egy 21 m2(59m3)-es szobát kellen kifűteni. Minden adata megfelel, de mit szól egy ilyen géphez a szakértő?
Ugyanehhez a típushoz kérdezem, hogy valós adat-e az, hogy -18 fokig képes fűteni, mert ugyaennek a gépnek találtam olyan terméklapját is, ahol ez az adat csak -7 fok volt?
Köszönettel: AP

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Electrolux split klíma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

alfoldip írta:Tisztelt Szakértő Urak!
Szakvéleményüket szeretném kérni általában az Electrolux split klímákkal kapcsolatban, nem sok szó esik róluk. Konkrétan a EXI09HD1W típust néztem ki, aminek egy 21 m2(59m3)-es szobát kellen kifűteni. Minden adata megfelel, de mit szól egy ilyen géphez a szakértő?
Ugyanehhez a típushoz kérdezem, hogy valós adat-e az, hogy -18 fokig képes fűteni, mert ugyaennek a gépnek találtam olyan terméklapját is, ahol ez az adat csak -7 fok volt?
Köszönettel: AP
Szia!

A gyári katalógus szerint mehet -18 Celsius fokig. http://www.szegedklima.hu/klima/electro ... ogus.pdf

Azt hogy azon a hőfokon milyen hatékonysággal (COP, SCOP) üzemel arra nem valószínű hogy tudunk adatot találni.

Jó lenne tudni milyen helyen szeretnéd használni. 30 - 40 - 50W szükséges-e 1m3 levegő hőfokon tartására. Melyik övezetben laksz -11 - -13 - -15 ftp://ftp.energia.bme.hu/pub/energ/Jegy ... ho_zsa.pdf

Az azért majd nem biztos hogy egy 2,6kW-os (9kBTU) klíma ezt nem fogja tudni.

-5 fokig szinte minden klíma tud szépen gazdaságosan fűteni. Ez alatt már jobb ha valami mással fűtesz. Nem rásegítesz hanem mással.

Szerintem
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Electrolux split klíma

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Klíma Király írta:
alfoldip írta:Tisztelt Szakértő Urak!
Szakvéleményüket szeretném kérni általában az Electrolux split klímákkal kapcsolatban, nem sok szó esik róluk. Konkrétan a EXI09HD1W típust néztem ki, aminek egy 21 m2(59m3)-es szobát kellen kifűteni. Minden adata megfelel, de mit szól egy ilyen géphez a szakértő?
Ugyanehhez a típushoz kérdezem, hogy valós adat-e az, hogy -18 fokig képes fűteni, mert ugyaennek a gépnek találtam olyan terméklapját is, ahol ez az adat csak -7 fok volt?
Köszönettel: AP
Szia!

A gyári katalógus szerint mehet -18 Celsius fokig. http://www.szegedklima.hu/klima/electro ... ogus.pdf

Azt hogy azon a hőfokon milyen hatékonysággal (COP, SCOP) üzemel arra nem valószínű hogy tudunk adatot találni.

Jó lenne tudni milyen helyen szeretnéd használni. 30 - 40 - 50W szükséges-e 1m3 levegő hőfokon tartására. Melyik övezetben laksz -11 - -13 - -15 ftp://ftp.energia.bme.hu/pub/energ/Jegy ... ho_zsa.pdf

Az azért majd nem biztos hogy egy 2,6kW-os (9kBTU) klíma ezt nem fogja tudni.

-5 fokig szinte minden klíma tud szépen gazdaságosan fűteni. Ez alatt már jobb ha valami mással fűtesz. Nem rásegítesz hanem mással.

Szerintem

-7 fok az un bivalens hőmérséklet. Mérési pontok a fűtési tartományban:
A fűtési üzemmódra nem készült Európa-szerte egységes hőmérsékleti profil. Három klímazóna került meghatározásra: Észak-, Közép-

és Dél-Európa eltérő terhelési profilokkal. A gyártó a bivalens pontot (= a legmélyebb külső hőmérséklet, amelyen a hőszivattyúval a teljes szükséges fűtési teljesítményt szolgáltatják) -10 °C és +2°C között szabadon választhatja meg, ezáltal a 100% fűtési terhelésre (=PdesignH) eltérő értékek adódnak. Ezért az SCOP értékek csak feltételesen hasonlíthatók össze egymással.

Mivel az eredeti gyártóját nem ismerjük a készüléknek el kell fogadni amit a katalógus tartalmaz. a bivalens hőmérsékletet is. Minél alacsonyabb a C fok annál jobb a fűtési képessége a gépnek. Ez nem a fűtőteljesítményt hanem a hatásfokot célozza inkább.

Ha csak ez a fűtésed nem árt körültekintően kiválasztani a gépet.


Az mindenképpen szempont kell legyen, ha kinn nagyon hideg van akkor is tudja ellensúlyozni a hőveszteséget és fel tudja fűteni a helyiséget.
Ennek körülményeit neked kell ismerned mérlegelned.

Ha csak rásegítés a cél akkor nem ennyire szigorú a logika, de akkor sem árt ha tudod mit vásárolsz.

Az Electrolux vonzóan olcsó, de a 3,8 SCOP érték ha nem is ad teljes tájékoztatást, jó támpont arra, hogy nem a legcombosabb a gép fűtésben, átlagosnak mondhatnánk.

Mindenképpen jó lenne tudni a hűtőkörben van-e aktív adagoló elem(EEV szelep Electronic Expansion Valve) legalább de az sem baj ha a venti is folyamatosan vezérelt ehhez a kültériben(nem egysebességas ac venti)

Ha a controlboxot is megvennéd hozzá akkor meg 219e FT ennél meg kb 20000 FT-al drágbban van wifis 5 SCOP értékű gép ami Eurovent minősített és ismert gyártó.

Szerintem.
Bp és környékén szívesen segítünk.

alfoldip
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.01.25. 10:30

Re: Electrolux split klíma

Hozzászólás Szerző: alfoldip »

Tisztelt Klíma Király, asha07lcc!
Teljesen járatlan vagyok a fórumozásban, így lehet, hogy a válaszomat nem a megfelelő formában küldöm(előzmények csatolása!?). Mindenesetre köszönöm a segítségeteket. Lenne még egy kérdésem:
Az Elektrolux alternatívájaként - amennyiben kedvezőtlen fogadtatásban részesülne részetekről - egy minőségileg(és árban) más kategóriában is gondolkodtam, ez pedig a Fusitsu ASYG09LCMA/AOYG09LCMA. Ez már 3,2 kW fűtőteljesítményű, 25-32 m2-re ajánlják és 4,1 SCOP értékű. Ennek az ára már közel 220 ezer Ft. és ha már idáig elmerészkedtem, megnézném azt a bizonyos wifis 5 SCOP értékű Eurovent minősített gépet is. Konkrétan melyik gépről van szó? A készüléket kizárólagosan fűtés céljából szeretném használni. A néhány túl hideg éjszakára(napra) és az esetleges meghibásodás elhárításának áthidalására rendelkezésemre áll 2,25 kW Adax panel, amelyeket az üzemeltetési költségek miatt akarok lecserélni, ezek ugyanis 40 Ft./kWh-ért működnek, míg a H-tarifa csak 25 Ft./kWh. Az előállított hőmennyiségre vonatkoztatva az általad említett 5 SCOP-os készülék esetében 1 kWh a 40 Ft.-al szemben kb. 5 Ft.-ba kerülne, és ez azért nagyon nem mindegy!
Válaszotokat előre is köszönöm és üdv. AP

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

alfoldip írta:Tisztelt Klíma Király, asha07lcc!
Teljesen járatlan vagyok a fórumozásban, így lehet, hogy a válaszomat nem a megfelelő formában küldöm(előzmények csatolása!?). Mindenesetre köszönöm a segítségeteket. Lenne még egy kérdésem:
Az Elektrolux alternatívájaként - amennyiben kedvezőtlen fogadtatásban részesülne részetekről - egy minőségileg(és árban) más kategóriában is gondolkodtam, ez pedig a Fusitsu ASYG09LCMA/AOYG09LCMA. Ez már 3,2 kW fűtőteljesítményű, 25-32 m2-re ajánlják és 4,1 SCOP értékű. Ennek az ára már közel 220 ezer Ft. és ha már idáig elmerészkedtem, megnézném azt a bizonyos wifis 5 SCOP értékű Eurovent minősített gépet is. Konkrétan melyik gépről van szó? A készüléket kizárólagosan fűtés céljából szeretném használni. A néhány túl hideg éjszakára(napra) és az esetleges meghibásodás elhárításának áthidalására rendelkezésemre áll 2,25 kW Adax panel, amelyeket az üzemeltetési költségek miatt akarok lecserélni, ezek ugyanis 40 Ft./kWh-ért működnek, míg a H-tarifa csak 25 Ft./kWh. Az előállított hőmennyiségre vonatkoztatva az általad említett 5 SCOP-os készülék esetében 1 kWh a 40 Ft.-al szemben kb. 5 Ft.-ba kerülne, és ez azért nagyon nem mindegy!
Válaszotokat előre is köszönöm és üdv. AP
Szia!

Ha az "idézet" gombot kattintod nem az "új hozzászólást" akkor megjelenik mire válaszolsz. Kicsit buta megoldás de z ilyen.

A Fujitsu LMCA sorozat már komolyabb és több információhoz hozzá lehet férni mint az Electrolux esetén. Persze ehhez a modellhez pont nem.
http://eurovent-certification.com/en/Ce ... _affiche=3

A LUCA és LTCA készült igazán fűtésre.

Ha nézed a SCOP értékeket azzal számolj hogy azok is átlag számok. Próbálnak a valósághoz közelíteni de nem azok. Ha valamelyik gépnek 5 az SCOP értéke az nem azt jelenti hogy egész fűtési szezonban 1kWh villamos energiából 5kWh fog előállítani. De azt azért mondhatjuk hogy minél nagyobb az SCOP érték annál jobban alkalmas fűtésre a készülék.

Nézzük mondjuk amiről van független adatunk, az eurovent-certification valamennyire független labor, de nem kötelező vele méretni a gépeket.

AOYG12LUC / ASYG12LUC annak az SCOP-je 4,0 és 3,9kW -os nak készült. Ez a klíma -7°C külső hőfokban már csak 3,45kW-ot ad le és 2,64 COP -val tudja ezt a teljesítményt. -15°C-ban még kevesebb ami ennek a gépnek a fűtési határa is (TOL Temperature Operating Limit) 3,13kW-ot ad le és a COP is tovább romlik 2,43-ra.

De ha kint +7°C van ami gyakori mint a -7°C vagy ne adj isten a -15°C akkor lead 4kW-ot és 4,3-as COP-t tud!

És hogy még szebb legyen ezek az értékek a 100% üzemre vonatkoznak. De ha úgy vásárolsz klímát hogy egy kicsit nagyobbat mint ami pont szükséges, akkor a +7°C-ban tuti nem kell neki 100%-on üzemelni majd csak -15°C-ban így a COP még jobb lesz. Mivel a a gép fizikai méretei a 3,9kW-ra (Pdesingh) vannak gyártva de neked +7°C-ban mondjuk 2 kW a hőveszteséged így majdnem 2x nagyobb a géped felülete mint ami épp szükséges így hatékonyabban üzemel. A teljes felületre majd akkor lesz szüksége mikor eléred a maximális hőveszteséget ami itt 3,13kW lehet -15°C-nál.

Remélem érhető voltam. Minél melegebb van kint annál kisebb bent a fűtés igény és kicsi is a hőfok különbség amit le kell győzzön a klíma, így nagyon jó a COP. Ahogy hűl kint az idő, nő a hőveszteséged jobban kell fűtsőn a klímád, de nagyobb lesz közben a hőfok különbség amit lekell küzdjőn így már nem olyan szép a COP.

De mivel az SCOP egy átlag érték ahol meg van adva melyik hőfokon mennyit kell üzemeljen a klíma. Így az átlag vagy Szezonális (Seasonal COP) COP az ami neked érdekes de ha hidegebb telünk van mint amit lemértek a gyártók akkor roszabb lesz a SCOP ha melegebb mint pl. az idén eddig akkor pedig jobb lesz a SCOP.

Nem tudom mi az az ADAX panel de ha az egy sima fűtőszál ami ellenállás útján termel meleget na annál minden split klíma jobb.

Itt linkelem a törvényeket ha még eléggé el nem riasztottalak. http://www.szegedklima.hu/energiaosztaly/2013.php
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Klíma Király írta:
alfoldip írta:Tisztelt Klíma Király, asha07lcc!
Teljesen járatlan vagyok a fórumozásban, így lehet, hogy a válaszomat nem a megfelelő formában küldöm(előzmények csatolása!?). Mindenesetre köszönöm a segítségeteket. Lenne még egy kérdésem:
Az Elektrolux alternatívájaként - amennyiben kedvezőtlen fogadtatásban részesülne részetekről - egy minőségileg(és árban) más kategóriában is gondolkodtam, ez pedig a Fusitsu ASYG09LCMA/AOYG09LCMA. Ez már 3,2 kW fűtőteljesítményű, 25-32 m2-re ajánlják és 4,1 SCOP értékű. Ennek az ára már közel 220 ezer Ft. és ha már idáig elmerészkedtem, megnézném azt a bizonyos wifis 5 SCOP értékű Eurovent minősített gépet is. Konkrétan melyik gépről van szó? A készüléket kizárólagosan fűtés céljából szeretném használni. A néhány túl hideg éjszakára(napra) és az esetleges meghibásodás elhárításának áthidalására rendelkezésemre áll 2,25 kW Adax panel, amelyeket az üzemeltetési költségek miatt akarok lecserélni, ezek ugyanis 40 Ft./kWh-ért működnek, míg a H-tarifa csak 25 Ft./kWh. Az előállított hőmennyiségre vonatkoztatva az általad említett 5 SCOP-os készülék esetében 1 kWh a 40 Ft.-al szemben kb. 5 Ft.-ba kerülne, és ez azért nagyon nem mindegy!
Válaszotokat előre is köszönöm és üdv. AP
Szia!

Ha az "idézet" gombot kattintod nem az "új hozzászólást" akkor megjelenik mire válaszolsz. Kicsit buta megoldás de z ilyen.

A Fujitsu LMCA sorozat már komolyabb és több információhoz hozzá lehet férni mint az Electrolux esetén. Persze ehhez a modellhez pont nem.
http://eurovent-certification.com/en/Ce ... _affiche=3

A LUCA és LTCA készült igazán fűtésre.

Ha nézed a SCOP értékeket azzal számolj hogy azok is átlag számok. Próbálnak a valósághoz közelíteni de nem azok. Ha valamelyik gépnek 5 az SCOP értéke az nem azt jelenti hogy egész fűtési szezonban 1kWh villamos energiából 5kWh fog előállítani. De azt azért mondhatjuk hogy minél nagyobb az SCOP érték annál jobban alkalmas fűtésre a készülék.

Nézzük mondjuk amiről van független adatunk, az eurovent-certification valamennyire független labor, de nem kötelező vele méretni a gépeket.

AOYG12LUC / ASYG12LUC annak az SCOP-je 4,0 és 3,9kW -os nak készült. Ez a klíma -7°C külső hőfokban már csak 3,45kW-ot ad le és 2,64 COP -val tudja ezt a teljesítményt. -15°C-ban még kevesebb ami ennek a gépnek a fűtési határa is (TOL Temperature Operating Limit) 3,13kW-ot ad le és a COP is tovább romlik 2,43-ra.

De ha kint +7°C van ami gyakori mint a -7°C vagy ne adj isten a -15°C akkor lead 4kW-ot és 4,3-as COP-t tud!

És hogy még szebb legyen ezek az értékek a 100% üzemre vonatkoznak. De ha úgy vásárolsz klímát hogy egy kicsit nagyobbat mint ami pont szükséges, akkor a +7°C-ban tuti nem kell neki 100%-on üzemelni majd csak -15°C-ban így a COP még jobb lesz. Mivel a a gép fizikai méretei a 3,9kW-ra (Pdesingh) vannak gyártva de neked +7°C-ban mondjuk 2 kW a hőveszteséged így majdnem 2x nagyobb a géped felülete mint ami épp szükséges így hatékonyabban üzemel. A teljes felületre majd akkor lesz szüksége mikor eléred a maximális hőveszteséget ami itt 3,13kW lehet -15°C-nál.

Remélem érhető voltam. Minél melegebb van kint annál kisebb bent a fűtés igény és kicsi is a hőfok különbség amit le kell győzzön a klíma, így nagyon jó a COP. Ahogy hűl kint az idő, nő a hőveszteséged jobban kell fűtsőn a klímád, de nagyobb lesz közben a hőfok különbség amit lekell küzdjőn így már nem olyan szép a COP.

De mivel az SCOP egy átlag érték ahol meg van adva melyik hőfokon mennyit kell üzemeljen a klíma. Így az átlag vagy Szezonális (Seasonal COP) COP az ami neked érdekes de ha hidegebb telünk van mint amit lemértek a gyártók akkor roszabb lesz a SCOP ha melegebb mint pl. az idén eddig akkor pedig jobb lesz a SCOP.

Nem tudom mi az az ADAX panel de ha az egy sima fűtőszál ami ellenállás útján termel meleget na annál minden split klíma jobb.

Itt linkelem a törvényeket ha még eléggé el nem riasztottalak. http://www.szegedklima.hu/energiaosztaly/2013.php

Ezt csak megismételni lehet jobbat én sem tudok írni.....

Próbálkozhatsz még olcsóbb kategóriában a Samsung és LG gépekkel is némeléyik egészen jót tud produkálni.
Euroventja annak is van. Érdemes böngészgetni azt. De a Mitsubishi Hitachi gépek is egész jó dolgokat tudnak. A bivalens hűmérséklethez tartozó COP-t keresd éd sz ahhoz tartozó hőmérsékletet az nyújt tényleges infót.

Ha fűtésre veszel gépet alaposan és körülekintően kell eljárni. Az LMCA LECA végű gépek -15C fokig ugyan jók de -10C alatt nem a legvitézebbek és szoftveresen korlátozzéák -15C alatt nem fűtenek rendesen.. Csak hogy egy kis segítség is legyen a választáshoz.

Bp környékén s és Bp-en szívesen segítünk amennyiben a fór9um tulajdonosa ezt nem helyteleníti.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

[quote="asha07lcc"][/quote]

Légy szíves nyiss már egy témát ennek a mondatnak. Én leszek az első olvasó, mert nekem ez a bivalens kérdés még homályos. Nem kötekedni akarok, hanem tényleg homály. Vagy jöhet link is amin okosodni tudok a témában. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Klíma Király írta:
asha07lcc írta:
Légy szíves nyiss már egy témát ennek a mondatnak. Én leszek az első olvasó, mert nekem ez a bivalens kérdés még homályos. Nem kötekedni akarok, hanem tényleg homály. Vagy jöhet link is amin okosodni tudok a témában. :-)
Nyitottam:)

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni klímateljesítmény választásban.

Adott egy 20nm szoba egy garzon lakásban amihez egy erkély tartozik. Egyes teljesítmény kalkulátorok szerint elegendő lenne az 1,75 kW (2,5m belmagassággal) hűtőteljesítmény. Azonban a kérdésem az lenne , hogy mi az ami igazából számít hogy ne legyen alul vagy túlméretezve a klíma. Pl egy 2,5 kW-os inverteres klíma esetén számít-e hogy mekkora a teljesítmény felvétele. Pl. hogy 0,9 - 3,2 kW-ig szabályozza önmagát vagy, hogy ha minél alacsonyabb a minimális teljesítményfelvétel (pl. 0,3 - 3,2 kW). Segítségeteket előre is köszönöm.

Válasz küldése