Milyen klímát vegyek?

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

rumcajsz írta:
Klíma Király írta:
rumcajsz írta:hello!

szerelnék klímát venni, csak az lenne a kérdés, hogy mekkorát vegyek?
55nm-es lakásban lenne, de a szoba maga csak 20 nm-es, ahol felszerelésre kerülne.
szoba alapján kell választani, vagy a lakás méretét is figyelembe kell venni?
gondolom, nem olyan kell, amit egy 55 nm-es helységbe kellene, de kérdés mit kellene figyelembe venni a választás során?

köszi!
Szia!

Ha nem nyílik másik szoba onnan, akkor elég 2kW-os ... 10m2-re számolok 1kW-ot. Ha hálószoba ahova kerül akkor csak is inverteres, ha nappaliként funkciónál inkább akkor az olcsóbb Ki-be kapcsolós (On-Off) is jó lehet.

Ha nyílik más is akkor 2,5kW vagy 3,5kW max.
Köszi szépen!
bocs a késői reakcióért, de szabi volt :)
akkor jó, hasonló teljesítményűeket néztem eddig is. mindenképpen invertereset vennék, csak a típus a kérdés!
samsungot néztem ki (AQV09PSBN). kb ennyi férne bele a büdzsébe.
viszont hallottam ellenvéleményeket, hogy sok a gond a samsunggal. most valaki orion ospl 9000-t javasoltam, akciós a tesco-ban. viszont nekem tűnik annyira bizalomgerjesztőnek...
a másik véglet a hitachi... ennyi pénzt meg nem költenék klímára.
lenne 1-2 javaslat 120-140e -s árfekvésben?

köszi
Szia!

Minden klímával van gond, másképp nem tudnánk megélni klímaszerelők. Az áruházi klímákhoz (csak így nevezzük azokat amiket beraknak a nagyáruház polcaira és kb. ennyi is a terméktámogatás.) általában nincs semmi alkatrész, romlik akkor KUKA.

Jól ki vannak fogyva a raktárak így nem olyan nagy a választék. De ez már nem is fog javulni az idei szezonban majd csak jövő Áprilisban érkeznek új konténerek.

Az Én ajánlataimat itt találod: szegedklima.hu 2,6kW-os inverteres klíma választék >>>
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Szobber
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.01.30. 15:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Szobber »

Szia!

Több kérdésben is érdekelnének a válaszok.
Az első, hogy érdemesebb-e két klímát beszereltetni egy dual split helyett? Szeretném hűteni a nappalit és a szobákat is, viszont a lakás kialakítása nem teszi lehetővé, hogy ezt egy mono split klímával megoldjam. Inverteres klímában gondolkodom, és ha csak a tejesítményt veszem alapul, akkor ugyanazon márka nagyobb tejesítményű dual splites változata több mint kétszer annyiba kerül, mintha feleakkora teljesítményű mono splites klímát vennék. Persze nem tudom, hogy a beszerelési költség + hűtőközeg + csövek árával számolva miképp alakulna a végső összeg.
Második kérdés, hogy problémát jelent-e, hogy a kültéri és a beltéri egység között kb 6-8 méter a távolság?
Valamit az utolsó jelenleg érdeklő kérdésem, hogy mikor érdemes megvenni? Ha szezonja van, és elvileg akciózzák, vagy szezonon kívül, mert akkor olcsóbb?

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Ebben az esetben marad a Vatera, Jófogás Apród stb. Vegyél egy használt de működő Mideát rakasd fel és amikopr költözöl hagyd ott. Alkudj meg a tulajjal, hogy számolja bele a lakbérbe, mert ha lakhatatlan nyáron a kégli akkor más sem fogja kivenni hűtés nélkül.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Ja és ezek is tele vannak mobilklíma hirdetésekkkel, nem véletlenül. Pdig az csak bontási alapanyagnak jó.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szobber írta:Szia!

Több kérdésben is érdekelnének a válaszok.
Az első, hogy érdemesebb-e két klímát beszereltetni egy dual split helyett? Szeretném hűteni a nappalit és a szobákat is, viszont a lakás kialakítása nem teszi lehetővé, hogy ezt egy mono split klímával megoldjam. Inverteres klímában gondolkodom, és ha csak a tejesítményt veszem alapul, akkor ugyanazon márka nagyobb tejesítményű dual splites változata több mint kétszer annyiba kerül, mintha feleakkora teljesítményű mono splites klímát vennék. Persze nem tudom, hogy a beszerelési költség + hűtőközeg + csövek árával számolva miképp alakulna a végső összeg.
Második kérdés, hogy problémát jelent-e, hogy a kültéri és a beltéri egység között kb 6-8 méter a távolság?
Valamit az utolsó jelenleg érdeklő kérdésem, hogy mikor érdemes megvenni? Ha szezonja van, és elvileg akciózzák, vagy szezonon kívül, mert akkor olcsóbb?
Szia!

Igen a mono split az olcsóbb, mert abból nagyságrenddel több fogy kb. 10x annyi. A multi split előnye hogy kisebb helyet foglal a kültéri, meg hogy szebb a falon egy mint több.

Munkadíjban telepíteni általában beltéri egység számaként szokás, két mono ugyan annyi mint egy dual. Az anyag az más kérdés. Mivel a konzolból is a kicsi fogy így itt sincs megtakarítás két db. 40kg-os konzol annyi mint egy 60kg feletti szélesebb hosszabb multihoz való erősebb.

A csövezés ha legolcsóbb megoldást keresed mindig monoval olcsóbb. Persze ha a hátsó falra elkell vezetni a kültérit akkor lehet ugyanaz a költség.

Mikor érdemes venni. Erre Mi nem tudunk válaszolni csak a politikusaink, mivel ezek deviza függők. Ilyenkor elszaladnak Január-Februárban a valuta árak. És aki ilyenkor rendel a távol keletről hogy Április-Májusra ideérjen a cucc az drágábban vásárol mint aki tavaly decemberre ide hozta vagy Június-Juliúsra hozatja. Hogy az idén mi lesz a devizával kitudja.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Gépárban olcyóbb a 2 inverteres , javasolom a Gree vagy Gree gyártású matricázott gépek között nézz szét vagy a Midea ill Midea gyártású matricázottak közt.

Multi esetén a Gree ára dualba egészen közeliít a moono megoldáshoz. Ha igényesebb vagy é s megbízhatósághoz nagyon halk üzemet is szeretnél valamelyik japán monot érdemes megvenni.
Ezek közül a Fujitsu alap inverteres 2 kw-os mono gépe jó gép és az ár-érték aránya is megfizathető, vagy az alap Panák illetve egyeds spec esetben a Daikinok. Ott azért vigyázz, mert a palettások között még akad nem Daikin gyártású(Mcquay) is.


Amiket itt írtam vagy egyárúak vagy olcsóbbak sok esetben mint az árúházi whirlpool delonghi Orion inverter(az onoff sok esetben Midea de nem minden ESETBEN.,,,és egyéb inverteres gépek és mind megbízható JÓ ALKATRÉSZELLÁTÁSSAL.

Szobber
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.01.30. 15:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Szobber »

Köszönöm a válaszokat!

Egyre inkább úgy tűnik, hogy a két mono megoldást fogom választani. Örülök, hogy említetted a Midea-t, pont ebből a márkából néztem ki az MSX-09HRFN1 DC inverter típust. Igaz, másfélszer annyiba kerül, mint amennyit eredetileg szántam volna rá, de arányaiban ennek a legjobbak az EER/COP értékei. Így remélem a kezdeti többletköltség 4-5 éven belül villanyszámlában megtérül.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Nagyon takarékos nem mondom, de nekem nem nyerte el a tetszésemet valahogy. Szubjektív, mert dolgozik az összes hibátlanul(más márkanév alatt is)

Kérdezd meg Klímakirályt mit javasolna, szerintem az akciós Panasonic Etherea (talán van még belőle) illetve a kis Fujitsu asyg07 sem rossz választás. Lakótelepi lakás ha 55 nm ha jól gondolom.

Bobby81
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.04.17. 00:31

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Bobby81 »

Tisztelt KlímaKirály!

Most szándékozok egy-két héten belül egy kb. 3.5 kW inverteres klímát vásárolni, de elég nagy a kínálat a piacon és én sajnos nem vagyok elég tapasztalt ezen a téren. Ezért is kérném a segítségét a típus kiválasztásában. A fő szempont a megbízhatóság és a jó COP és EER értékek. A ráfordítandó összegben telepítés nélkül kb. a 250.000 Ft kategóriát céloznám be, de ha van olyan készülék ami olcsóbb és jobb, akkor az ellen sem tiltakozom. :D

Előre is köszönöm a segítségét!

Üdv:
Bobby81

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Bobby81 írta:Tisztelt KlímaKirály!

Most szándékozok egy-két héten belül egy kb. 3.5 kW inverteres klímát vásárolni, de elég nagy a kínálat a piacon és én sajnos nem vagyok elég tapasztalt ezen a téren. Ezért is kérném a segítségét a típus kiválasztásában. A fő szempont a megbízhatóság és a jó COP és EER értékek. A ráfordítandó összegben telepítés nélkül kb. a 250.000 Ft kategóriát céloznám be, de ha van olyan készülék ami olcsóbb és jobb, akkor az ellen sem tiltakozom. :D

Előre is köszönöm a segítségét!

Üdv:
Bobby81
Szia!

Ha Szegedi vagy akkor igyekszem segíteni, de ez a későn jött napsütés most kiterhel úgy hogy 2 hétre előre nem tudok szerelést vállalni csak helyszíni felmérést.

Választék itt:
http://www.szegedklima.hu/klima/klima.p ... %20kl%EDma

Daikin, Fujitsu, Panasonic, Toshiba ezek a Neked valók szerintem. Persze ha tetszik a szögletes design (nekem nem) akkor az Idei Mitsubishi-k is szóba jöhetnek.

Jobb oldalt az előző linken tudsz szűrni egyesével Márkákra, vagy a következő linken az új SEER vagy SCOP ra is. A legujabb gépeknek nem adják meg már a régi EER és COP értékeit az már a múlt.

http://www.szegedklima.hu/energiaosztaly/2013.php


További együttműködés reményében Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése