Milyen klímát vegyek?

Moderátor: Klíma Király

Bobby81
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.04.17. 00:31

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Bobby81 »

Tisztelt Imre!

Sajnos a személyes felmérés nem hiszem, hogy szóba jöhet, hacsak nem jársz Székesfehérvár környékén. :)

Nézegettem az általad adott linket és a következő típusok keltették fel a figyelmemet:

Samsung AQV12KBBN / AQV12KBBX
MIDEA MSX-12HRFN1 X DC INVERTER (MSX-12HRFN1-QD2 / MOC-12HFN1-QD2)
MIDEA MS11MU-12HRFN1 3D OASIS

és van mégegy, ami érdekes lehet, ár ez az oldalon nincs:

Whirlpool AMD 052

esetleg valami LG de ott nem találtam olyat, ami ár/érték arányban az én általam elképzelt összeg körül lenne.

Mi a véleményed a felsorolt típusokról? Szerviztapasztalat?

Üdv:
Adorján

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Bobby81 írta:Tisztelt Imre!

Sajnos a személyes felmérés nem hiszem, hogy szóba jöhet, hacsak nem jársz Székesfehérvár környékén. :)

Nézegettem az általad adott linket és a következő típusok keltették fel a figyelmemet:

Samsung AQV12KBBN / AQV12KBBX
MIDEA MSX-12HRFN1 X DC INVERTER (MSX-12HRFN1-QD2 / MOC-12HFN1-QD2)
MIDEA MS11MU-12HRFN1 3D OASIS

és van mégegy, ami érdekes lehet, ár ez az oldalon nincs:

Whirlpool AMD 052

esetleg valami LG de ott nem találtam olyat, ami ár/érték arányban az én általam elképzelt összeg körül lenne.

Mi a véleményed a felsorolt típusokról? Szerviztapasztalat?

Üdv:
Adorján
Szia!

A KBB hibátlan MSX 3 éve van a piacon az Én kezem között még nem volt. 11MU még nincs, Whirl sem volt kezemben, és nem tudom ki az OEM gyártója. LG teljesen vállalható, de ha nem szimpi a választék ...

Imre

ps: Ja és tényleg nem megyek el még a városból sem.

ps2: pt.hu ha SZFV
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Bobby81
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.04.17. 00:31

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Bobby81 »

Kösz! Megnézem ezt a pt.hu-t!

Esetleg tudnál egy árajánlatot küldeni a Samsungra mail-ben?

Üdv:
Adorján

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Bobby81 írta:Kösz! Megnézem ezt a pt.hu-t!

Esetleg tudnál egy árajánlatot küldeni a Samsungra mail-ben?

Üdv:
Adorján
Szia!

Sajnos nem, kérlek kérj a weboldalon egy email cím vagy telefon megadásával. A kereskedelmi részt az iroda intézi.
http://www.szegedklima.hu/klima/samsung ... p#rendeles
Üdv Imre
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

zadorig
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.04.22. 14:17

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: zadorig »

Tisztelt Klíma király!

45 m2-es panellakásba szeretnék klímát szereltetni. Tekintettel arra, hogy csak a nyári melegben szeretném használni, nem ragaszkodok feltétlenül az inverteres típusokhoz. Az alábbi modelleket javasolták nekem (egy on/off és 2 inverteres): Midea MS9V-12HDN1, MS9V-12HRN1, illetve MITSUBISHI MSZ-HJ35VA. Utóbbi drágább, viszont több helyütt olvastam, hogy a Japán klímákkal nem lehet befürödni. A kérdésem az lenne, hogy van-e tapasztalata ezekkel a típusokkal, megbízhatóak-e, érdemes-e az utóbbi MITSUBISHI modellt választani a Mideák helyett, illetve ezeken kívül tudna-e ebben a kategóriában egyéb megbízható modelleket ajánlani?

Köszönettel:
gergely

Bobby81
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.04.17. 00:31

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Bobby81 »

Tisztelt Imre!

Sikerült a klímaválasztékomat leszűkítenem a Samsung AQV12KBBN / AQV12KBBX és az LG P12RK ADVANCE-re.

A SAMSUNG-ra azt mondták, hogy gyakrabban hibásodik meg mint az LG, ezenfelül kevésbé minőségi anyagokból van összerakva (Tekintettel a műanyag alkatrészekre).

Hezitálok, hogy melyiket válasszam.

Neked mik a tapasztalataid? Tényleg van igazságalapja ennek a pletykának? A SAMSUNG-nak több funkciója van.

Üdv:
Bobby81

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Bobby81 írta:Tisztelt Imre!

Sikerült a klímaválasztékomat leszűkítenem a Samsung AQV12KBBN / AQV12KBBX és az LG P12RK ADVANCE-re.

A SAMSUNG-ra azt mondták, hogy gyakrabban hibásodik meg mint az LG, ezenfelül kevésbé minőségi anyagokból van összerakva (Tekintettel a műanyag alkatrészekre).

Hezitálok, hogy melyiket válasszam.

Neked mik a tapasztalataid? Tényleg van igazságalapja ennek a pletykának? A SAMSUNG-nak több funkciója van.

Üdv:
Bobby81
Szia!

Sajnos Én nem tudom (már) hogy az LG mennyit romlik. 99%-ban Samsung ment az utóbbi 3 évben. Persze a mostani árazási balhé miatt nincs ilyen kiugró különbség.

Hogy a Samsung rossz műanyagból lenne az szerintem butaság. a Török LG volt rossz műanyagból (ami törökből jött és a hosszú kódja E-vel kezdődött)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Gerrr
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.05.13. 13:23

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Gerrr »

Tisztelt Klímakirály,

Szeretnék klímát venni 1 szobás lakásomba. a szoba kb 20 nm.
Nem vagyok nagy klímarajongó, de a nagyon nagy meleget nem igazán lehet kibírni. Ebből kifolyólag remélhetőleg csak pár hétig lenne szükségem a klímára.
Hosszútávon, pár éven belül nagyobb lakást szeretnék, tehát most még nem azt a kategóriát keresem ami a legjobb, inkább ami rendesen hűt ha kell, illetve nem hangos. Tehát majd itthagynám a klímát a lakásban.

Én gondolkodom on-off készülékben is, mert ez olcsóbb, és talán elég ha délután és este bekapcsolom, hogy hűtse a szobát. Illetve ha mint fent említettem, nem menne folyamatosan a klíma, akkor lehet nem is lenne érdemes inveretest venni? Te mennyire javaslod ezeket a gépeket?

Vagy az éjszakai hűtés miatt gondoltam egy olcsóbb inverteresre is, csak attól félek, ebből egy olcsóbb kategória meg nem halk (engem nagyon zavar ha bármit hallok éjszaka).

Szóval ezeket figyelembevéve, és azt hogy max 160-180-at szeretnék szereléssel együtt rákölteni, mit ajánlanál, milyen márkát?
de nagyon gagyit sem szeretnék, tehát kérlek azt is mondd meg, hogy ennyi pénzért kapok-e valami jót reálisan, vagy pedig többet kell rá áldoznom.
Keret lenne, inkább a fentiek miatt nem akarnék többet költeni.


Köszönöm
Gerda

Gerrr
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.05.13. 13:23

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Gerrr »

Tisztelt Klímakirály,

Szeretnék klímát venni 1 szobás lakásomba. a szoba kb 20 nm.
Nem vagyok nagy klímarajongó, de a nagyon nagy meleget nem igazán lehet kibírni. Ebből kifolyólag remélhetőleg csak pár hétig lenne szükségem a klímára.
Hosszútávon, pár éven belül nagyobb lakást szeretnék, tehát most még nem azt a kategóriát keresem ami a legjobb, inkább ami rendesen hűt ha kell, illetve nem hangos. Tehát majd itthagynám a klímát a lakásban.

Én gondolkodom on-off készülékben is, mert ez olcsóbb, és talán elég ha délután és este bekapcsolom, hogy hűtse a szobát. Illetve ha mint fent említettem, nem menne folyamatosan a klíma, akkor lehet nem is lenne érdemes inveretest venni? Te mennyire javaslod ezeket a gépeket?

Vagy az éjszakai hűtés miatt gondoltam egy olcsóbb inverteresre is, csak attól félek, ebből egy olcsóbb kategória meg nem halk (engem nagyon zavar ha bármit hallok éjszaka).

Szóval ezeket figyelembevéve, és azt hogy max 160-180-at szeretnék szereléssel együtt rákölteni, mit ajánlanál, milyen márkát?
de nagyon gagyit sem szeretnék, tehát kérlek azt is mondd meg, hogy ennyi pénzért kapok-e valami jót reálisan, vagy pedig többet kell rá áldoznom.
Keret lenne, inkább a fentiek miatt nem akarnék többet költeni.


Köszönöm
Gerda

séfbácsi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.06.19. 13:21

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: séfbácsi »

Szép napot!

egy vendégházat üzemeltetek ami 3 emeletes plussz padlás. a felső szinten 6 szoba van. ide szeretnék klímát.
mindegyik szoba egy folyosórol nyílik, külön bejárattal. egyenként kb. 15-20 m2. terasz nincs. a szobák felett a padláson nappal legalább 40 fok van. nem tudom befolyásolja e a kültéri odatelepítését. Egy több mint száz éves házról van szó. a nyílászárók viszonylag modernek, minden ablak thermo üveges. A falak közel, méter vastagok. semmilyen előkészítés nincs.
Sok kültéri egység valószínüleg nem jöhet szóba az önkormányzat ( ausztria! ) és a ház központi elhelyezkedése miatt.
Mindenképp fogok szakembert hívni a felméréshez, csak előzetesen szeretnék informálódni, hogy legalább nagyságrendileg be tudjam lőni a költségeket. Természetesen csak jövő nyárra szeretném tehát nem kapkodok.

Remélem elég adatot írtam ahoz, hogy reagálni tudj. Ha nem, pótolom.

Válaszod előre is köszönöm.
Geri.

Válasz küldése