Milyen klímát vegyek?

Moderátor: Klíma Király

bukesz
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.06.22. 09:49

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: bukesz »

Szia

a Midea klímáról tudnál mondani valamit?mennyire megbízható?
klímavásárlás előtt vagyunk és a szerelő akivel majd beszereltetjük ezt ajánlotta.árban is jónak tűnik.
135 000 ft-ot mondott és 30 000-ért szerelné be.
kérdeztük,hogy mi a véleménye a Gree márkáról,de azt nem ajánlotta.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

bukesz írta:Szia

a Midea klímáról tudnál mondani valamit?mennyire megbízható?
klímavásárlás előtt vagyunk és a szerelő akivel majd beszereltetjük ezt ajánlotta.árban is jónak tűnik.
135 000 ft-ot mondott és 30 000-ért szerelné be.
kérdeztük,hogy mi a véleménye a Gree márkáról,de azt nem ajánlotta.
Működik mind a kettő de szerelni iszonyat rossz mindkettőt, a Midea-t botrányosan rossz.

Én 2013-ban SAMSUNG hívő vagyok és nekem tavaly és tavaly előtt is az volt a mindent összevetve a legjobb választás. Normál használatra és kevés pénzből (ár-érték-arány).

A Japán gépek az igazán kiforrottak de Nekem nem érnek annyit, mint amennyibe kerülnek. Talán ha nem egyessel kezdődne a havi nettó bevételem másképp látnám.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Szokebandi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.08.07. 11:50

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Szokebandi »

Tisztelt Klíma Király!

A megszokott kérdéssel fordulnék Önhöz,azaz milyen klímát vegyek?
Költözés előtt állunk és nem szeretnék rosszul választani a hatalmas klíma piacon. A lényeg a következő: Adott egy 38m2-es amerikai konyhás nappali amiből három átlag 10 m2 körüli szoba nyílik. A berendezés természetesen a nappaliban lenne felhelyezve.A klímának nem feltétlenül kellene a nappalin kívül a maradék három szobát is hűtenie,de azért egyben,maximum kettőben jó lenne ha éreztetné a hatását(leginkább a hálóban,aminek a bejárata a klíma berendezéstől kb.8 méterre van).
Ezek függvényében kérdezném,hogy milyen típusú klímát keresgéljek,ami természetesen inverteres,jó energiafogyasztású,nem hangos a beltéri egysége és legfőképpen nem drága ;) Árban 250,000 ft körül gondolkozom.

Válaszát,szaktanácsadását előre is köszönöm!

Tisztelettel,Szőkebandi

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Klíma Király írta:
bukesz írta:Szia

a Midea klímáról tudnál mondani valamit?mennyire megbízható?
klímavásárlás előtt vagyunk és a szerelő akivel majd beszereltetjük ezt ajánlotta.árban is jónak tűnik.
135 000 ft-ot mondott és 30 000-ért szerelné be.
kérdeztük,hogy mi a véleménye a Gree márkáról,de azt nem ajánlotta.
Működik mind a kettő de szerelni iszonyat rossz mindkettőt, a Midea-t botrányosan rossz.

Én 2013-ban SAMSUNG hívő vagyok és nekem tavaly és tavaly előtt is az volt a mindent összevetve a legjobb választás. Normál használatra és kevés pénzből (ár-érték-arány).

A Japán gépek az igazán kiforrottak de Nekem nem érnek annyit, mint amennyibe kerülnek. Talán ha nem egyessel kezdődne a havi nettó bevételem másképp látnám.

Szerintem a Gree az idén jobb a Mideáknál, könnyen szerelhető.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

[quote="Szokebandi"]Tisztelt Klíma Király!

A megszokott kérdéssel fordulnék Önhöz,azaz milyen klímát vegyek?
Költözés előtt állunk és nem szeretnék rosszul választani a hatalmas klíma piacon. A lényeg a következő: Adott egy 38m2-es amerikai konyhás nappali amiből három átlag 10 m2 körüli szoba nyílik. A berendezés természetesen a nappaliban lenne felhelyezve.A klímának nem feltétlenül kellene a nappalin kívül a maradék három szobát is hűtenie,de azért egyben,maximum kettőben jó lenne ha éreztetné a hatását(leginkább a hálóban,aminek a bejárata a klíma berendezéstől kb.8 méterre van).
Ezek függvényében kérdezném,hogy milyen típusú klímát keresgéljek,ami természetesen inverteres,jó energiafogyasztású,nem hangos a beltéri egysége és legfőképpen nem drága ;) Árban 250,000 ft körül gondolkozom.

Válaszát,szaktanácsadását előre is köszönöm!

Ugyan KK-t kérdezte(d) de én válaszolok.

250E FT környékén ha gépre megy az a pénz szinte az összes japán és nem japán inverteres 3,5 kw gép beszerezhető.
Japánt javasolok a nagyobb légszállítás(alacsony venti sebességen nagyobb légtömegáram) miatt. Az, hogy hideg levegő a fajsúlykülönbség alapján nem megy be teljesen a kis helyiségekbe elképzelhető ezért olyan helyet kellene a beltérinek találni ahol meg lehet fújatni a szobákat.
Jelenleg Daikin és Mitsubishi akciók futnk.

Szokebandi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.08.07. 11:50

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Szokebandi »

Tisztelt "asha07lcc"!

Köszönöm a válaszát!Annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy sajnos a beltéri egység helye fix,elő van készítve a lakásban,és egyébként is a legideálisabb helyen van,ugyanis így a terasz falára lehet felszerelni a kültéri egységet.Így tehát ez a rész adott.A magas négyzetméter szám miatt amit hűteni szeretnék(beleértve mondjuk a hálószobát is),nézegettem az 5kw teljesítményű klímákat is,bár ön 3,5-öset ajánl.Ezek szerint ne is gondolkodjak 5kw-osban?
És a két javasolt márkán(Daikin,Mitsubishi)kívül csak japán jöhet szóba vagy érdemes foglalkozni esetleg a Samsunggal,LG-vel is?

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Szokebandi írta:Tisztelt "asha07lcc"!

Köszönöm a válaszát!Annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy sajnos a beltéri egység helye fix,elő van készítve a lakásban,és egyébként is a legideálisabb helyen van,ugyanis így a terasz falára lehet felszerelni a kültéri egységet.Így tehát ez a rész adott.A magas négyzetméter szám miatt amit hűteni szeretnék(beleértve mondjuk a hálószobát is),nézegettem az 5kw teljesítményű klímákat is,bár ön 3,5-öset ajánl.Ezek szerint ne is gondolkodjak 5kw-osban?
És a két javasolt márkán(Daikin,Mitsubishi)kívül csak japán jöhet szóba vagy érdemes foglalkozni esetleg a Samsunggal,LG-vel is?
idézem:

A klímának nem feltétlenül kellene a nappalin kívül a maradék három szobát is hűtenie,de azért egyben,maximum kettőben jó lenne ha éreztetné a hatását(leginkább a hálóban,aminek a bejárata a klíma berendezéstől kb.8 méterre van).


Ezek a nappalis történetek 8 m-re elfújással nagyjából azt jelentik, kell egy gép hűtésre( ha fűteni is szeretne az ember az nagyobb gépet kíván) és a kis helyiségekbe jut ami jut. Előre ezt megmondani nehéz.
A nagyobb gép nagyobb légtömeget mozgat de a sebesség és a zaj is egy kicsit nagyobb ami lakó és komforttérben zavaró lehet.
Ezért neház dönteni és tanácsot adni szekemberként ebben a helyzetben mert nem tudjuk a kedves érdeklődő mennyire érzékeny a zajra, mi az a komfort amit igényel , milyen másodlagos felhasználása lesz a gépnek(amiről sok esetben a kérdező nem tud vagy nem figyel rá)stb.
Ezt egy személyes találkozás és egy felmérés mely általában költség és kötelezettségmentes általában tisztázza.
Szegeden és környékén Klíma Király, Bp és környékén ha igény van rá mi is megtesszük.
.

Típusválasztékként az akciós japánokat javasolhatom, ha kisebb a pénztárca szóba jöhet az LG és a Samsung is vagy a Gree(és klónjai).

olcsoklima
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.08.09. 11:10
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: olcsoklima »

Szia!

Én ezen a weblapon kerestem meg a lakásba beszerelt klímát.
http://olcsoklimak.hu
Korrektek voltak, minden kérdésemre válaszoltak, szerelésben profik voltak.
Csak ajánlani tudom.

Szokebandi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.08.07. 11:50

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Szokebandi »

Ismét köszönöm a választ!
Nos valóban nem egyszerű a kérdés ahogy látom,de mivel szeptember elején Szegeden fogok tölteni két napot,úgy gondolom,hogy személyesen fogom Önöket felkeresni és megbeszélni ezt a dolgot,ugyanis még akkor sem leszünk késésben a klímaszerelést illetően :)

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Szokebandi írta:Ismét köszönöm a választ!
Nos valóban nem egyszerű a kérdés ahogy látom,de mivel szeptember elején Szegeden fogok tölteni két napot,úgy gondolom,hogy személyesen fogom Önöket felkeresni és megbeszélni ezt a dolgot,ugyanis még akkor sem leszünk késésben a klímaszerelést illetően :)
Ez a legjobb megoldás, csak javasolni tudom:)

Valóban testre épületreszabottan és a megffelelő típust fogja ajánlani.

Válasz küldése