Milyen klímát vegyek?

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

asha07lcc írta:
Szokebandi írta:Ismét köszönöm a választ!
Nos valóban nem egyszerű a kérdés ahogy látom,de mivel szeptember elején Szegeden fogok tölteni két napot,úgy gondolom,hogy személyesen fogom Önöket felkeresni és megbeszélni ezt a dolgot,ugyanis még akkor sem leszünk késésben a klímaszerelést illetően :)
Ez a legjobb megoldás, csak javasolni tudom:)

Valóban testre épületreszabottan és a megffelelő típust fogja ajánlani.
Csakhogy Én sem tartok fent irodát, és Velem így nagyon-nagyon nehéz összefutni. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Klíma Király írta:
asha07lcc írta:
Szokebandi írta:Ismét köszönöm a választ!
Nos valóban nem egyszerű a kérdés ahogy látom,de mivel szeptember elején Szegeden fogok tölteni két napot,úgy gondolom,hogy személyesen fogom Önöket felkeresni és megbeszélni ezt a dolgot,ugyanis még akkor sem leszünk késésben a klímaszerelést illetően :)
Ez a legjobb megoldás, csak javasolni tudom:)

Valóban testre épületreszabottan és a megffelelő típust fogja ajánlani.
Csakhogy Én sem tartok fent irodát, és Velem így nagyon-nagyon nehéz összefutni. :-)
De van telefonszámod:)

csabika73
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.08.10. 10:48

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: csabika73 »

Szia!
A segítségedet szeretném kérni szakmai kérdésben.
Hűtő-fűtő klímát szeretnék telepíteni családi házba.Télen nem lakjuk úgyhogy +10-12 fokot szeretnék tartani.
A ház jellemzői.:
-70m2
-40cm vert fal,rajta 15cm-es kőzetgyapot szigetelés
-10cm-es üveggyapot szigetelés a padláson
-új műanyag és fa nyílászárók
-az összes üvegfelület kb.10-15m2
-ajtók nincsenek,kivéve wc.(Ja,persze bejárati ajtó van.szigetelt)
Milyen teljesítményűt javasolsz?
Mindenképpen inverteresre gondoltam.
Köszönettel várom válaszod.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

csabika73 írta:Szia!
A segítségedet szeretném kérni szakmai kérdésben.
Hűtő-fűtő klímát szeretnék telepíteni családi házba.Télen nem lakjuk úgyhogy +10-12 fokot szeretnék tartani.
A ház jellemzői.:
-70m2
-40cm vert fal,rajta 15cm-es kőzetgyapot szigetelés
-10cm-es üveggyapot szigetelés a padláson
-új műanyag és fa nyílászárók
-az összes üvegfelület kb.10-15m2
-ajtók nincsenek,kivéve wc.(Ja,persze bejárati ajtó van.szigetelt)
Milyen teljesítményűt javasolsz?
Mindenképpen inverteresre gondoltam.
Köszönettel várom válaszod.
Az összes Fujitsu/ General General-Fujitsu(ugyanaz) gép alkalmas erre van 10 fokos hőmérséklettartási funkciója.
De vannak más típusok is ilyenek amik kecesebbe kerülnek igaz az nem japán

Az épület legalább közepes hőszigetelésű, jó közelítéssel kb 5 kw körüli teljesítmény kellene, hogy kifűtsd.
Viszont a éevegő tulajdonságai miatt és akkor ha oldalfali-nem parapet -beltéri kerül beépítésre nehezebben keveredik el a levegú a hő,érséklet és fajsúlykülönbség miatt.
Egyoldalról befújva mindenképp. Ha van rá keret 2 db 3,5 kw körüli gép lenne a jó-.
Mindenképp úgy kell gondolkodni, hogy ne névleges hanem zalatti terhelésen menjen a gép jó hatásfokkal.
Még egy: a nagyon olcsó kapillárcső adagolású gépek nem nagyon alkalmasak a célra hiába inverteres vezérlésűek, az EEV (Electronic Expansion Valve) szelepes gép alkalmas rá.
És nem baj ha a kültéri ventilátor is legalább 32-3 fordulatú vagy DC-s..
Fontos a beltéri egység nagy légszállítása is. Hiába jó a hatásfok ha csak leheli e levegőt.

Ha szeged környéki vagy Klímakirályt keresd övé ez a fórum, ha Bp, környéke vagy ny-M-o mi is szívesen segítünk.


Még egy apróság: Ha van keret légszállításban zajban a japánok verhetetlenek, de azért a koreai versenyzőknek(LG Samsung) is van jó modellje pár.

csabika73
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.08.10. 10:48

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: csabika73 »

Köszönöm a válaszod!

Gabor81
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.08.12. 18:55

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Gabor81 »

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. A téi fűtésemet elektromos árammal kell megoldanom, amihez idén egy inverteres hűtő-fűtő klímát is szeretnék csatlakoztatni a költségeim csökkentése és a hőérzet növelése érdekében is ( pluszban van két lapradiátor is ). A lakás egy jól viszonylagosan jól szigetelt, új nyilászárókkal felszerelt 46 m2-es társasházi lakás ( 1 nagyszoba, itt lenne a készülék, 1 kisszoba, télre kiköltözöm a nagyszobába, 1 előszoba, 1 fürdő ). Egyenlőre egy darab berendezésre van keret, aminek a felső határa 180e Ft, persze a szerelés költsége még hozzájön.

Azt szeretném kérdezni, hogy ti milyen készüléket, milyen gyártót ajánlanátok megbízhatóságot és fogyasztást figyelembe véve, hiszen 4-5 hónapot folyamatosan fog működni a készülék.

Köszönöm a segítségeteket

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Gabor81 írta:Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. A téi fűtésemet elektromos árammal kell megoldanom, amihez idén egy inverteres hűtő-fűtő klímát is szeretnék csatlakoztatni a költségeim csökkentése és a hőérzet növelése érdekében is ( pluszban van két lapradiátor is ). A lakás egy jól viszonylagosan jól szigetelt, új nyilászárókkal felszerelt 46 m2-es társasházi lakás ( 1 nagyszoba, itt lenne a készülék, 1 kisszoba, télre kiköltözöm a nagyszobába, 1 előszoba, 1 fürdő ). Egyenlőre egy darab berendezésre van keret, aminek a felső határa 180e Ft, persze a szerelés költsége még hozzájön.

Azt szeretném kérdezni, hogy ti milyen készüléket, milyen gyártót ajánlanátok megbízhatóságot és fogyasztást figyelembe véve, hiszen 4-5 hónapot folyamatosan fog működni a készülék.

Köszönöm a segítségeteket

Japán gép és a 3,5 kw kategória, de van koreai is amelyik alkalmas rá illetve a kínai Gree viola tipusok valamelyike.
A 180 bruttó huf sajnos határon van de ebben a kategóriában is tudunk javasolni.

Ha Szeged környékén vagy a fórum tulajdonosa Klímakirály tud segíteni, ha Bp Ny-mo vagy nem Szeged környéki vagy akkor mi is segítünk...

akidur
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.01.04. 14:11

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: akidur »

Kedves Szakértők!
Klíma vásárlását tervezem a nyárra. Családi ház tetőterében szeretnék 2 helyiséget hűteni.
Az egyik max. 10nm a másik 25 nm. A kisebb szobát kizárólag nappal, a nagyobbat pedig csak éjjel kellene hűteni(a kisebb dolgozó, a nagyobb háló).
Létezik erre a helyzetre valami költséghatékony megoldás? vagy ebben az esetben is 2 db. split vagy multi split klíma beszerelése a jöhet szóba, esetleg légcsatornás(padlástér van a tetőtér felett)?
Mobil klímát nem szeretnék(meg ahogy olvastam nem is a legjobb megoldás). A fűtés nem létkérdés.
Mindennemű segítséget előre is köszönök!
Esetleg Eger környékén, hozzá értő szakembert is keresek.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

akidur írta:Kedves Szakértők!
Klíma vásárlását tervezem a nyárra. Családi ház tetőterében szeretnék 2 helyiséget hűteni.
Az egyik max. 10nm a másik 25 nm. A kisebb szobát kizárólag nappal, a nagyobbat pedig csak éjjel kellene hűteni(a kisebb dolgozó, a nagyobb háló).
Létezik erre a helyzetre valami költséghatékony megoldás? vagy ebben az esetben is 2 db. split vagy multi split klíma beszerelése a jöhet szóba, esetleg légcsatornás(padlástér van a tetőtér felett)?
Mobil klímát nem szeretnék(meg ahogy olvastam nem is a legjobb megoldás). A fűtés nem létkérdés.
Mindennemű segítséget előre is köszönök!
Esetleg Eger környékén, hozzá értő szakembert is keresek.

Kis helyiségre széles tartományban szabályzót és a nagyobb helyiségre is javasolt ilyet. Elsősorban japánt de lehet koreai vagy kínai jobb minőségű gép. Mivel nem tudom mik a pontos igények nem lehet pontosabb tanácsot adni.
Halk legyen és most mondom előre olyan ami ha megy éjszaka arra se ébredj fel. 2 ok miatt: mert halk és mert szinte észrevétlenül tűr.

2 gép kontra 1 multi: 2 gép olcsóbb és a telepítési költség is sokszor kevesebb. De ahhoz vagy kép vagy alaprajz kellene, hogy pontosabb tanácsot kapj.

akidur
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.01.04. 14:11

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: akidur »

asha07lcc írta:
akidur írta:Kedves Szakértők!
Klíma vásárlását tervezem a nyárra. Családi ház tetőterében szeretnék 2 helyiséget hűteni.
Az egyik max. 10nm a másik 25 nm. A kisebb szobát kizárólag nappal, a nagyobbat pedig csak éjjel kellene hűteni(a kisebb dolgozó, a nagyobb háló).
Létezik erre a helyzetre valami költséghatékony megoldás? vagy ebben az esetben is 2 db. split vagy multi split klíma beszerelése a jöhet szóba, esetleg légcsatornás(padlástér van a tetőtér felett)?
Mobil klímát nem szeretnék(meg ahogy olvastam nem is a legjobb megoldás). A fűtés nem létkérdés.
Mindennemű segítséget előre is köszönök!
Esetleg Eger környékén, hozzá értő szakembert is keresek.

Kis helyiségre széles tartományban szabályzót és a nagyobb helyiségre is javasolt ilyet. Elsősorban japánt de lehet koreai vagy kínai jobb minőségű gép. Mivel nem tudom mik a pontos igények nem lehet pontosabb tanácsot adni.
Halk legyen és most mondom előre olyan ami ha megy éjszaka arra se ébredj fel. 2 ok miatt: mert halk és mert szinte észrevétlenül tűr.

2 gép kontra 1 multi: 2 gép olcsóbb és a telepítési költség is sokszor kevesebb. De ahhoz vagy kép vagy alaprajz kellene, hogy pontosabb tanácsot kapj.
Köszönöm a választ és a segítséget.
Gondoltam, hogy valószínű a két gép lesz az olcsóbb, gondolom 1 mono kültérire nem lehet 2 beltérit kötni váltott működéssel....
A legfőbb igény, hogy a kis szobába se legyen napközben(amikor ott dolgozom) 30-31fok a legmelegebb napokon(legmelegebb 1-2-3 hétben) 26-28 fokban már jól érzem magam(alapvetően nem szeretem a klímát), az hogy hangosabb az nem feltétlen zavar, feltételezem azt a 20-25 légm3-t hamar le tudja hűteni(1-2 számítógép megy a szobában ami ellenben fűt). A nagyobb szobában anyósom alszik, és mivel nem tud kihűlni a födém éjjelre, neki sincs hűvösebb vagyis sajnos éjjel is meleg van/marad. A ház fekvése miatt a hát egyik oldala(~északi), egész nap árnyékban van. Gondolom az éjjel üzemelőnél inverteres lenne a célszerű, az úgy tudom halkabb.

Válasz küldése