Milyen klímát vegyek?

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

daniel21 írta:Köszönöm. És a Daikin klímák milyenek, azt mondják az a "klímák csúcsa" ha lehet ilyet mondani akkor örökösek állítólag.
Hát igen a Daikin cég ezt kommunikálja. De az Ár-Érték kategóriában, tehát a belépő szinten Én nem látok akkora különbséget. Természetesen ha az Ő idei 2014-es érai is publikusak lesznek akkor lehet dönteni. De mivel az leghamarabb Április elsején ... pár nap múlva ... lesz publikus. Akkor "újra tervezés", addig az előbbi poszton érvényes. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Sevenc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.03.31. 14:02

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Sevenc »

Sziasztok
Klíma vásárlás előtt állok, kétfajta klíma berendezésről kaptam árajánlatot. Mindkettő inverteres, 2.6KW hűtő teljesítményű.
tipusai: Hisense Mass Inverter, Nord NWH09MA inverteres.
Melyiket kellene választanom, vagy esetleg tudtok e ajánlani valami más típust, ami esetleg jobb.
Persze hasonló árkategóriában.
Másik kérdésem a telepítés árára irányul. A helye 3m-em belül van, az elektromos csatlakozás kb 2m, erkélyre telepítve.

Ha valaki tudna segíteni ezügyben, megköszönném.
Üdv mindenkinek

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Sevenc írta:Sziasztok
Klíma vásárlás előtt állok, kétfajta klíma berendezésről kaptam árajánlatot. Mindkettő inverteres, 2.6KW hűtő teljesítményű.
tipusai: Hisense Mass Inverter, Nord NWH09MA inverteres.
Melyiket kellene választanom, vagy esetleg tudtok e ajánlani valami más típust, ami esetleg jobb.
Persze hasonló árkategóriában.
Másik kérdésem a telepítés árára irányul. A helye 3m-em belül van, az elektromos csatlakozás kb 2m, erkélyre telepítve.

Ha valaki tudna segíteni ezügyben, megköszönném.
Üdv mindenkinek
Szia!

Én ezeket a klímákat nem ismerem.

A telepítés ha Szegeden van akkor 30.000 a szerelés + 5.000 a konzol ha falra kell a kültéri egység és 4.500 a csövezésnek métere. ( a cső egy irányban értendő,(nyomócső + szigetelés, szívócső + szigetelés, kábel betáplálás, kábel vezérlés, cseppvízelvezető cső, szaniter takaró csatorna ami az egész gubancot eltakarja.))(És a csövezés ára még tavalyi az idei anyagárakat még meg se mertem nézni félek a 310+ € miatt lesz emelkedés ...)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

daniel21
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.02.25. 23:23

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: daniel21 »

Ezek mennyire jó klímák KIT-UE12-QKE vagy ez KIT-RE12-QKE Panasonicok 3.5kw-osok.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

daniel21 írta:Ezek mennyire jó klímák KIT-UE12-QKE vagy ez KIT-RE12-QKE Panasonicok 3.5kw-osok.
Az RE sorozat az már egy jó választás. Az UE sorozat az már nagyon átlagos.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

daniel21 írta:Köszönöm. És a Daikin klímák milyenek, azt mondják az a "klímák csúcsa" ha lehet ilyet mondani akkor örökösek állítólag.
Szerintem Gree de íGree néven a lleggazdaséágosabb a Daikin belépő Oki modelljei ugyanezek a Gree gépek lesznek min a Cozy. kicsit más burkolatban. A többi Daikin Daikin. Tehát maradjunk annál a Daikin örökélet ez alapből semmilyen szerkezetre nem igaz.
Viszont ha alkaltrész kell a Daikinhoz jöhet a vaskos meglepetés a nagyon magas ár miatt .

Sorrend szerintem egálban a Gree Samsung LG
Japán sorrend Fujitsu Panasonic és csak utána a Daikinm, de előzheti még a Hitachi is a belépő szintú 2014-es gépei igen komolyak.

A Toshiba is jó alternatíva.
Sajna a Fujitsu árak elég jelentősen emelkedtek, a Daikint majd most emelik de a palettás Oki Commfortok olcsók lesznek(a 2,6 kw-os br ...... ft környékén az FTXV25AB))

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Klíma Király írta:
daniel21 írta:Ezek mennyire jó klímák KIT-UE12-QKE vagy ez KIT-RE12-QKE Panasonicok 3.5kw-osok.
Az RE sorozat az már egy jó választás. Az UE sorozat az már nagyon átlagos.
Csakis RE.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Klíma Király írta:
Sevenc írta:Sziasztok
Klíma vásárlás előtt állok, kétfajta klíma berendezésről kaptam árajánlatot. Mindkettő inverteres, 2.6KW hűtő teljesítményű.
tipusai: Hisense Mass Inverter, Nord NWH09MA inverteres.
Melyiket kellene választanom, vagy esetleg tudtok e ajánlani valami más típust, ami esetleg jobb.
Persze hasonló árkategóriában.
Másik kérdésem a telepítés árára irányul. A helye 3m-em belül van, az elektromos csatlakozás kb 2m, erkélyre telepítve.

Ha valaki tudna segíteni ezügyben, megköszönném.
Üdv mindenkinek
Szia!

Én ezeket a klímákat nem ismerem.

A telepítés ha Szegeden van akkor 30.000 a szerelés + 5.000 a konzol ha falra kell a kültéri egység és 4.500 a csövezésnek métere. ( a cső egy irányban értendő,(nyomócső + szigetelés, szívócső + szigetelés, kábel betáplálás, kábel vezérlés, cseppvízelvezető cső, szaniter takaró csatorna ami az egész gubancot eltakarja.))(És a csövezés ára még tavalyi az idei anyagárakat még meg se mertem nézni félek a 310+ € miatt lesz emelkedés ...)

A Nord Gree gyártás de e típusneve hiányos.NWH12MB-K3DNC9B pl GWH12MB-K3DNC9B Gree néven.


Megbízható termék de én inkább azt választanám ahol a teljes típusnév megvan és legalább a Gree felirat, mert a műszaki tartalom akkor mondható meg.
A hisenékkel vannak gondok úgy tudom alkatrészellátása sem a legjobb.

daniel21
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2014.02.25. 23:23

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: daniel21 »

KIT-RE12-QKE 163.000ft körül mennyire jó ár? Akkor jó ár vagy sem?

seth
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.04.14. 16:09

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: seth »

daniel21 írta:KIT-RE12-QKE 163.000ft körül mennyire jó ár? Akkor jó ár vagy sem?
Szia. Hol tudsz ennyiért ilyen klímát? Nekem is kellene.
Üdv.

Válasz küldése