Milyen klímát vegyek?

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Ha ma akarsz vásárolni:
Mindenképp inverterest
Ha teheted abból is DC és ne AC inverterest.

Minél több "A" betűs legyen mondjuk ez az Én találmányom, szóval az EER és COP értéke legyen minél nagyobb annál kevesebbet fogyaszt.

Automata szárításaz a minimum az után hogy hűtsön és fűtsőn.

Persze egy antisztatikus légszűrő sem árt.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

tunti
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.04.02. 10:45

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: tunti »

Milyen megoldás létezik a lakás hűtésére, ha albérletben lakom? Olyan klíma kellene, amit vihetnénk magunkkal, ha 1-2 év múlva sajátba költözünk, meg ugye az sem baj, ha nem kell óriás lyukakat fúrni a falba, mert a főbérlő biztos nem nézné jó szemmel... Minden megoldás érdekel, persze kb. árakkal együtt =)

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

tunti írta:Milyen megoldás létezik a lakás hűtésére, ha albérletben lakom? Olyan klíma kellene, amit vihetnénk magunkkal, ha 1-2 év múlva sajátba költözünk, meg ugye az sem baj, ha nem kell óriás lyukakat fúrni a falba, mert a főbérlő biztos nem nézné jó szemmel... Minden megoldás érdekel, persze kb. árakkal együtt =)
Szia tunti!

A mesteremberek álma vagy, még el se készült a meló már a szétbontásról kérdezel. :-)
Egy 40mm-es lyuk azon minden kifér. De egy klíma le és újra felszerelése szezonban kb. 60.000HUF szezonon kívül kb. 40.000 HUF

Nem szívesen írom mert utálom az ipari hulladékgyártást, de erre megy a világ. Rakass fel egy leggagyibbat ami 1-2 évet kibír és hagyd ott. Így úszod meg legolcsóbban, és ha jól érzem ez volt most a kérdés lényege.

Ha 1-2 évig is kényelmesen szeretnél élni abban a lakásban akkor ...

Üdv, Klíma Király Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

tunti
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.04.02. 10:45

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: tunti »

Köszönöm szépen a választ! :)
Nem gondoltam, hogy a fel- és leszerelés fele annyi, mint egy klíma... :o Pedig muszáj valamit kitalálni, mert az előző nyár idebent kibírhatatlan volt.
Azt láttam, hogy nagyon ellenzed a mobil klímát, de mi a véleményed ezekről az új split klímákról? Olvastam, hogy olyan elven működnek, mint a normál splitek, tehát van egy kinti része, így nem jön be a meleg a csövön, és nem olyan hangos. Mivel van egy erkélyünk, ott ez el is férne, hogy ne kelljen külön engedélyekért rohangálni. Meg ezt talán a ház ura is össze tudná szerelni... ;) Vagy erről sincs jó tapasztalatod?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

tunti írta:Köszönöm szépen a választ! :)
Nem gondoltam, hogy a fel- és leszerelés fele annyi, mint egy klíma... :o Pedig muszáj valamit kitalálni, mert az előző nyár idebent kibírhatatlan volt.
Azt láttam, hogy nagyon ellenzed a mobil klímát, de mi a véleményed ezekről az új split klímákról? Olvastam, hogy olyan elven működnek, mint a normál splitek, tehát van egy kinti része, így nem jön be a meleg a csövön, és nem olyan hangos. Mivel van egy erkélyünk, ott ez el is férne, hogy ne kelljen külön engedélyekért rohangálni. Meg ezt talán a ház ura is össze tudná szerelni... ;) Vagy erről sincs jó tapasztalatod?
Szia!

Nem tudom mire gondolsz?
Ha mobil split klíma akkor a zajos rész bent van. Ha fixre van szerelve a csöve akkor küszöböt vagy ablakkeretet kell vágni ami nem gipszelhető festhető mint a fal ha költözöl. Ha gyors csatlakozós akkor lásd alább.

Ha gyors csatlakozós splitre gondolsz, akkor egy esélyed van a gyors csatlakozó összetekerésére. Ha elrontod akkor gáztöltéssel kezded. Még nekem sem sikerül mindig elsőre, így messzire kerülőm őket. Illetve a Hűtő-Klíma szövetség mindent megtesz hogy Európába ilyen klímák ne érkezhessenek .. talán nem véletlen.

Egy kőművestől hallottam, egy garázst felépíteni ugyanannyiba kerül egy Trabantnak mint egy Mercédesznek mikor a Trabantos drágállta a ... na ugyan ez a klímánál is. Semmivel sem kevesebb munka egy gagyit telepíteni mint egy 1993 óta hibátlanul működött. Én ekkor kezdetem nem tudom mennyit megy el egy jó klíma. De hogy az ilyen-olyan Kft. által behozott matricázott klímákhoz nincs alkatrész arra már ráfutottam egy párszor ... ha válság miatt tehetném meg se közelíteném őket ...

Klíma Király Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

tunti
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.04.02. 10:45

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: tunti »

Itt olvastam:
http://www.arukereso.hu/mobil-klima-c41 ... csado.html
"mobil split klíma berendezés: az előzőnél jóval hatékonyabb klímaberendezés, itt az elvezetés a falra szerelt klímákhoz hasonlóan egy külső (kisebb tv-nyi) egységgel van megoldva, ez össze kell, hogy legyen kötve a beltéri egységgel."
És itt:
http://www.arukereso.hu/mobil-klima-c41 ... desek.html
"a legmodernebb split kímáknak van kültéri egységük ... Előnye még továbbá, hogy beüzemelése nem igényel szakembert, karbantartása igen egyszerű."

Na most akkor mi az igazság? :)

lozso
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.07.11. 08:57

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: lozso »

Én azt tudom hogy a Samsung Jungfrau K Inverter klíma 3 hét után csődöt mondot....

rumcajsz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.08.11. 17:29

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: rumcajsz »

hello!

szerelnék klímát venni, csak az lenne a kérdés, hogy mekkorát vegyek?
55nm-es lakásban lenne, de a szoba maga csak 20 nm-es, ahol felszerelésre kerülne.
szoba alapján kell választani, vagy a lakás méretét is figyelembe kell venni?
gondolom, nem olyan kell, amit egy 55 nm-es helységbe kellene, de kérdés mit kellene figyelembe venni a választás során?

köszi!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

rumcajsz írta:hello!

szerelnék klímát venni, csak az lenne a kérdés, hogy mekkorát vegyek?
55nm-es lakásban lenne, de a szoba maga csak 20 nm-es, ahol felszerelésre kerülne.
szoba alapján kell választani, vagy a lakás méretét is figyelembe kell venni?
gondolom, nem olyan kell, amit egy 55 nm-es helységbe kellene, de kérdés mit kellene figyelembe venni a választás során?

köszi!
Szia!

Ha nem nyílik másik szoba onnan, akkor elég 2kW-os ... 10m2-re számolok 1kW-ot. Ha hálószoba ahova kerül akkor csak is inverteres, ha nappaliként funkciónál inkább akkor az olcsóbb Ki-be kapcsolós (On-Off) is jó lehet.

Ha nyílik más is akkor 2,5kW vagy 3,5kW max.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

rumcajsz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.08.11. 17:29

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: rumcajsz »

Klíma Király írta:
rumcajsz írta:hello!

szerelnék klímát venni, csak az lenne a kérdés, hogy mekkorát vegyek?
55nm-es lakásban lenne, de a szoba maga csak 20 nm-es, ahol felszerelésre kerülne.
szoba alapján kell választani, vagy a lakás méretét is figyelembe kell venni?
gondolom, nem olyan kell, amit egy 55 nm-es helységbe kellene, de kérdés mit kellene figyelembe venni a választás során?

köszi!
Szia!

Ha nem nyílik másik szoba onnan, akkor elég 2kW-os ... 10m2-re számolok 1kW-ot. Ha hálószoba ahova kerül akkor csak is inverteres, ha nappaliként funkciónál inkább akkor az olcsóbb Ki-be kapcsolós (On-Off) is jó lehet.

Ha nyílik más is akkor 2,5kW vagy 3,5kW max.
Köszi szépen!
bocs a késői reakcióért, de szabi volt :)
akkor jó, hasonló teljesítményűeket néztem eddig is. mindenképpen invertereset vennék, csak a típus a kérdés!
samsungot néztem ki (AQV09PSBN). kb ennyi férne bele a büdzsébe.
viszont hallottam ellenvéleményeket, hogy sok a gond a samsunggal. most valaki orion ospl 9000-t javasoltam, akciós a tesco-ban. viszont nekem tűnik annyira bizalomgerjesztőnek...
a másik véglet a hitachi... ennyi pénzt meg nem költenék klímára.
lenne 1-2 javaslat 120-140e -s árfekvésben?

köszi

Válasz küldése