Milyen klímát vegyek?

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

netax írta:Kedves Klíma Király!
Klímát szeretnénk vásárolni, és ehhez kérném a tanácsát. Déli fekvésű konyha + hálószoba hűtését kellene megoldani, kb 25- 30 nm.
Az alábbiak közül melyiket ajánlaná minőség és célszerűség szerint?
Whirlpool SPIW 412L Inverter klíma,
LG MS09SQ Nova multi split klíma oldalfali beltéri egység 2,6 kw
Midea MSMABU-12HRDN1 Blanc oldalfali beltéri (3,5 kW)
Midea Modell: MS12FU-09HRDN1 2,9 kw
Gree Multi Inverter Beltéri Comfort Plus GWH 3,5 kw
Galanz Arcus AUS-09H53R150P oldalfali 2,6 kW
Midea MS12FU-12HRDN1 DC 3,3 kw
MDV RAF-026A-SP 2,6 KW-OS
Köszönöm válaszát! Üdv Netta
Szia,

Ami csak beltéri egység az még nem hűt ahhoz kell kültéri is.
LG MS09SQ Nova multi split klíma oldalfali beltéri egység 2,6 kw
Midea MSMABU-12HRDN1 Blanc oldalfali beltéri (3,5 kW)

Ezek közül talán Midea és MDV.

Galanz egyáltalán nem.
Whirlpool, ha elég bátor vagy az menni fog.

Én Japán vennék tudom hogy drágább, de nem véletlen.

(Most szálláson vagyok letudnák fényképezni 5-6 éves noname klímákat folyik róluk a rozsda ... 20 éves Koreairól meg Japán nem fog folyni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

SzT
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.07.21. 15:27

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: SzT »

Kedves Klíma Király!

Közel 80 nm-es, újonnan vásárolt panellakásunkba keresnék klímát.
A tömb hosszában ÉK-DNy tájolású, vagyis az ablakaink a ÉNy és DK-i oldalra esnek, míg a másik két oldalról védve vagyunk a szomszéd lakásokkal. ÉNy-i az egylégterű konyha-ebédlő (8+9 nm) és egy külön 15 nm-es háló/dolgozószoba, míg DK-i a 12 nm-es nappali és a másik, 18 nm-es hálószoba.

A lakás annyira új, hogy még nem tudtuk tesztelni a felmelegedését ( :) :) :) ), de szeretnék idejekorán intézkedni, mert úgy tudom, sokáig kell várni, mire időpontot kap az ember a beszerelésre, és jobb lenne a fúrás, csövek kiépítése részt még az augusztusra tervezett festés előtt letudni.

Eléggé beleástam magam a témába (a Te hasznos írásaid is segítettek, köszönöm), de azért maradt bennem jópár kérdés.

Az biztos, hogy inverteres, split, oldalfali klíma kell nekünk, melynek kültéri egységét a nappaliból nyíló erkélyre szeretnék szereltetni.

1. Mekkora teljesítményű klímát vegyünk? - Erre csak pár hét múlva tudsz válaszolni... (Röhögj ki nyugodtan, tényleg túl "előrelátó" vagyok! :D )

A lakás méreteit figyelembe véve a 3,5 kW-os túl kicsi, mivel azt kb. max. 40 nm alapterületet hűt le. Még az 5 kW-osok is megrekednek 60 nm körül, ugyanakkor kérdéses, hogy szükség van-e egyáltalán ekkorára... (Pl. a jelenlegi (tégla) lakásnál okos szellőztetéssel, árnyékolással klíma nélkül is 30°C alatt tartható a hőmérséklet.) Pontosabban a kérdés arra vonatkozik, hogy az ajánlott maximális alapterület nm számít-e inkább vagy a jelenlegi-optimális hőmérséklet különbség? Sejtésem szerint az utóbbi, de mivel igazán nem vagyok szakember, inkább felteszem.
A baj az, h a nagyobb teljesítményre ugrásnál: 3,5 kW-ról 5 kW körülire ugrásnál nagyon megnő a pluszköltség összehasonlítva a 2,5-ről 3,5-re, ami alig érzékelhető. Mindenesetre érdemes lenne inkább 5 kW körüliben gondolkodni - ha valóban(!!!) elég meleg a lakás. Ha alig-alig használnánk, akkor is inkább 3,5 kW, mint 2,5, mert ott elhanyagolható az árbeli különbség.
Persze amennyiben feleslegesen túllőjük a teljesítményt, s teszem azt egy 5,2 kW-osunk lenne, ami a legnagyobb hőség esetén is csak 30%-os kapacitással megyeget, az igencsak pocséklás lenne.

2. Mono vagy dual?

A lakás méreteit tekintve megfontolandó lenne még a dual kivitelű rendszer is (2 beltéri egység + 1 kültéri), de az elhelyezés szempontjából (Hová? Hálóba nem kellene, a folyosó / bejárati ajtó melletti fal lenne az optimális hely, mivel közvetlenül hűtené a konyha-ebédlő részt + nyitott ajtókkal közvetve szinte az összes helyiséget...), illetve árban (a dual rendszer maga + a beszerelési költségek) legalább annyi lenne, mint 2 db mono egység... s akkor már legjobban tényleg a nagyobb teljesítményűre érdemes beruházni... - Kérdés, ez utóbbi esetben, h mennyire lenne egyenetlen a lakás hőeloszlása egyetlen nagyobbacska (5+ kW) hűtési teljesítményű készülék esetén egy jókora (77 nm) lakásban...?

3. Milyen márka? Milyen típus? (A teljesítményt most nem figyelembe véve)

Fontos számunkra, hogy hosszabb távon megbízhatóan működő berendezést vásároljunk, így megbízható márka/gyártó termékét vennénk meg, továbbá hogy legyenek olyan "extrák", mint ilyen-olyan légszűrő, automatikus tisztítási és szárítási funkció, és hogy ne legyen megveszekedett hangos még maximális kapacitáson se, nemhogy éjjel, illetve gazdaságos legyen az üzemben tartása (inkább A++, de minimum A+ hűtéskor).
A WIFI-s vezérlés lehetősége is érdekel, de az másodlagos.
S persze fontos az ár/érték arány is, 300 000 körül lenne a határ, de inkább alatta.

Mindezeket figyelembe véve az LG termékeinél, mégpedig a Silence és Silence Plus családnál lyukadtam ki. - Mit gondolsz? Te miket ajánlanál?

Válaszodat előre is köszönöm!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

röviden

2db. 2,5kW-os FTX25KM elég lehet látatlanban. Esetleg ha tényleg nagyon napozott és árnyékolás nélküli akkor 1db. 2,5kW és egy 3,5kW.

A multi az drága ... más előnye nem igen van.

Márka Japánok
Daikin
Toshiba

aztán
Korea
LG
SAMSUNG ne!!!

aztán Kína
Gree
Midea

és ezek különböző fantázia nevei, véletlen se márka.
Chigo kerülendő

Tudom jön a whirlpool és az emag, szerintem kerüld. Persze fele annyi mint a daikin de szerintem annyi is a támogatottsága.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

klimaszfvar
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.08.10. 11:42

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: klimaszfvar »

Kedves Klíma Király!

Egy átépítésre kerülő családiház nappali (24 m2), kisszoba(10m2) és hálószoba(14m2) helyiségeibe szeretnénk klímát.
A ház 38cm vastag falú(kisméretű tégla) és erre teszünk még 15cm grafitos szigetelést is.
Használva az egyik oldaladon található 40 W/m3 ajánlást ez 2.5 kW, 1 kW és 1.5kW teljesítmény igényt jelent(belmagass'g 2.65 m lesz).

Én arra gondolnék a helyiségek elhelyezkedését figyelembe véve, hogy vagy a 2.5kW+1.5kW-t lehetne egy kültéri egységről üzemeltetni vagy pedig a 2.5kW+1kW-t.

Az esetleges kivitelező az MDV, LG és Midea típusú splitklímákat ajánlotta. Nem tudom mekkora a jelentősége de ezek A++ kategóriájuak ahol a SEER értékek a minimális 6.1 és 7.7 között szóródnak.
A véleményedet kérném, hogy mely helyiségeket kellene egy kültérire kötni, mely típust ajánlanád (esetleg egyiket sem ezek közül) és a SEER jelentősége!

Köszönöm a válaszra szánt időd és a válaszodat!

Üdv;
Klimaszfvar

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia,

A mideat nem kedvelem nagyon.
Az LG szerintem közepes teljesen vállalható.


Típus Megnevezés Mennyiség SzegedKlíma bruttó ár Összesen
Lg MU3M19 UE3 Inverteres variálható multi klíma kültéri 1 db. 416 560 Ft. 416 560 Ft.
Lg MS05SQ Variálható multi klíma oldalfali beltéri 1 db. 80 010 Ft. 80 010 Ft.
Lg MS07SQ Variálható multi klíma oldalfali beltéri 1 db. 80 010 Ft. 80 010 Ft.
Lg MS09SQ Variálható multi klíma oldalfali beltéri 1 db. 82 550 Ft. 82 550 Ft.
Összesen 659 130 Ft.

De ha engedi a költségvetés akkor Japán technika ami ...
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

levcso
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.12.18. 03:43

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: levcso »

Kedves Klíma Király!

Vannak-e tapasztalatok, visszajelzések arról, hogy érdemes-e az alábbi 2 jellemzőre költeni klímavásárláskor?
1) Plazma szűrő.
- Van-e tényleges plusz légjavító hatása, mondjuk por, szag, penész szag csökkentésében vagy egy jó katalitikus szűrő elég?
- Itt-ott írják, hogy a plazma szűrők termelnek egy kevés ózont is, ami beltérben többek között asztmás tüneteket okozhat.
2) "Gold fin" bevonat a hőcserélőn.
- A reklámszöveg szerint: "Beltéri egységen: a speciális bevonat megakadályozza a baktériumok és gombák megtelepedését... Kültéri egységen: a kondenzátor élettartama jelentősen megnövekedhet, a bevonat véd az eső és egyéb korróziós hatásokkal szemben."
Valóban növeli a készülék tartósságát?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

levcso írta:Kedves Klíma Király!

Vannak-e tapasztalatok, visszajelzések arról, hogy érdemes-e az alábbi 2 jellemzőre költeni klímavásárláskor?
1) Plazma szűrő.
- Van-e tényleges plusz légjavító hatása, mondjuk por, szag, penész szag csökkentésében vagy egy jó katalitikus szűrő elég?
- Itt-ott írják, hogy a plazma szűrők termelnek egy kevés ózont is, ami beltérben többek között asztmás tüneteket okozhat.
2) "Gold fin" bevonat a hőcserélőn.
- A reklámszöveg szerint: "Beltéri egységen: a speciális bevonat megakadályozza a baktériumok és gombák megtelepedését... Kültéri egységen: a kondenzátor élettartama jelentősen megnövekedhet, a bevonat véd az eső és egyéb korróziós hatásokkal szemben."
Valóban növeli a készülék tartósságát?
1. Hát az izzadságot egész biztos összeszedi, és igen ionizál is. A lézernyomtató is generál, és még is odarakja mindenki az asztalára ...
2. Igen a bevonatok fontosak, inkább a beltériben mint a kültérin. A beltérin a gombásodás ellen. A kültérin felénk nem igen fontos az extra bevonat, esetleg ha sós tenger partra telepítesz éppen. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

levcso
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.12.18. 03:43

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: levcso »

Köszönöm a választ.

Egy japán alap modell, mint pl. a Daikin FTX35J3, amiben nincs speciális bevonat, de még öntisztító funkció sem, hozza a szükséges levegőminőséget?
Vagy érdemesebb egy több szűrővel ellátott kínait venni, pl. egy Fisher Professional FSAIF-Pro-125AE2?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

levcso írta:Köszönöm a választ.

Egy japán alap modell, mint pl. a Daikin FTX35J3, amiben nincs speciális bevonat, de még öntisztító funkció sem, hozza a szükséges levegőminőséget?
Vagy érdemesebb egy több szűrővel ellátott kínait venni, pl. egy Fisher Professional FSAIF-Pro-125AE2?
Hát inkább Daikin. Én penészes Daikin T nem láttam még. Azon is valami bevonat egész biztosan csak nem reklámozzák.

Hogy nincs szárítás azt én se értem.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

levcso
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.12.18. 03:43

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: levcso »

Hogy nincs szárítás azt én se értem.
Lehet, hogy a Daikin katalógusban reklámozott "Automatikusan tisztuló szűrő" nem ugyanaz, mint a kikapcsolás utáni szárító üzemmód a penészedés ellen.
Az előbbi csak egyetlen modelljükben van benne: FTXZ-N. "Az automatikusan tisztuló szűrővel nincs szükség a szűrők tisztítására."
A szárító üzemmód pedig remélhetőleg mindegyik modellben ott van (de konkrétan csak a FTXB35C-nél látom kiemelve X-fan néven.
Szóval ez két külön dolog.

Válasz küldése