Milyen klímát vegyek?

Moderátor: Klíma Király

toths1952
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.04.29. 17:23

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: toths1952 »

3,5 KW-os ajánlatot kértem, s a NORD RAC NUBIAN NWH12QC-K3DNA4G-t, valamint a SAMSUNG RAC New Boracay INVERTER AR 12 KSFHBWKNZE típusokat ajánlották.
Van különbség? Melyiket javasoljátok és miért? Esetleg ebben az árfekvésben mást?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

toths1952 írta:3,5 KW-os ajánlatot kértem, s a NORD RAC NUBIAN NWH12QC-K3DNA4G-t, valamint a SAMSUNG RAC New Boracay INVERTER AR 12 KSFHBWKNZE típusokat ajánlották.
Van különbség? Melyiket javasoljátok és miért? Esetleg ebben az árfekvésben mást?
Én a Nord-ot javasolnám, igaz ezzel a modellel még nem találkoztam, de Gree gyár gyártotta eddig és nem sok baj van velük. A Samsung már nekem sem vállalható, szeret a kültéri vezérlő panelje elfáradni a legváratlanabb helyzetekben ... és 34.000HUF-ért érkezett legutóbb.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Outoftheblue
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.05.14. 19:17

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Outoftheblue »

:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Outoftheblue 2016.07.21. 12:09-kor.

Andrama
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.05.17. 13:56

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Andrama »

Szia!
Klíma vásárlás előtt állunk. Szeretnék tantanácsot kérni. Van egy 40m2-es nappalink es abbol nyílik 2db 16m2-es szoba. A nappali és az egyik szoba hűtése lenne fontos. Meg lehet ezt oldani 1db belterivel? A hálóba nem szívesen tennénk klímát. Milyen márkát érdemes választani? Kb. 200.000-et szánnánk rá. Ajánlották a nord klímákat, mik róla a tapasztalatok?
Előre is köszönöm.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Andrama írta:Szia!
Klíma vásárlás előtt állunk. Szeretnék tantanácsot kérni. Van egy 40m2-es nappalink es abbol nyílik 2db 16m2-es szoba. A nappali és az egyik szoba hűtése lenne fontos. Meg lehet ezt oldani 1db belterivel? A hálóba nem szívesen tennénk klímát. Milyen márkát érdemes választani? Kb. 200.000-et szánnánk rá. Ajánlották a nord klímákat, mik róla a tapasztalatok?
Előre is köszönöm.
Szia,

Így látatlanba, egy 3,5kW-os klíma a nappaliba és abban a pár napban mikor igazán meleg van nyitott ajtók mellett hűlni fognak a szobák is.

Nord, hát nem szeretem, de müködik. Úgy általában a Kínai gépek mind úgy vannak összelapátolva, képtelenek másolni a Japánokról.

Működni működnek, talán már nem annyira zajosak ... de dicsérni nem fogom őket soha. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Andrama
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.05.17. 13:56

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Andrama »

Szia!
Köszönöm a gyors választ. :) Milyen márkát ajánlanál?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Andrama írta:Szia!
Köszönöm a gyors választ. :) Milyen márkát ajánlanál?
Toshiba Mirai.
http://www.szegedklima.hu/klima/toshiba ... ali/mirai/

Mindig is szerettem, de most visszatértek a szétszedhető beltéri egységre ami karbantartáskor nagyon jó.
Sajnos ... nem Kínai árban van így nem fér bele a költségvetésedbe ... a daikin FTXB olcsóbb lenne, de egyszerűen nem kapunk ... így nem is ajánlom senkinek, ha nem akarnak adni mondják meg, de csak hitegetnek ekkor lesz akkor lesz ...
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Andrama
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.05.17. 13:56

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Andrama »

Szia!
Köszönöm az eddigi segítséget. A szegedklímával felvettük a kapcsolatot es ezt ajánlották. Erről mi a véleményed?
Midea MSMACU -18HRFN1 BLANC 5.3 kw-os

Elöre is köszönöm.

Kupec
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.06.12. 05:03

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Kupec »

Sziasztok! Klímavásárlás előtt állok. Segítséget szeretnék kérni.
Alapterület kb 40nm (390cmx925cm)
Belmagasság 240cm
Oldalfalak 30 cm NF téglafal 7cm külső szigeteléssel
Födém szigetelése 15cm EPS80 polisztirol tábla
Nyílászárók műanyag azok tényezőit nem tudom de modern új.
Amire használom a helyiséget:
Nyári konyha jellege lesz az épületnek és elsősorban nem a hűtés a jellemző. Téli időszakban nem állandó jelleggel de ezért elfogadható meleget szeretnék. Mindenképp inverteres klímában gondolkozom. Kiépítésbe is ha tud valaki várom az észrevételeket ajánlatokat. Teljesen új építés a ház így szinte minden elő van készítve.

Mi az amire oda kell figyelnem?
Mekkora teljesítményűt vegyek?
Márkában melyik megbízható?

Válaszokat köszönöm!

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Kupec írta:Sziasztok! Klímavásárlás előtt állok. Segítséget szeretnék kérni.
Alapterület kb 40nm (390cmx925cm)
Belmagasság 240cm
Oldalfalak 30 cm NF téglafal 7cm külső szigeteléssel
Födém szigetelése 15cm EPS80 polisztirol tábla
Nyílászárók műanyag azok tényezőit nem tudom de modern új.
Amire használom a helyiséget:
Nyári konyha jellege lesz az épületnek és elsősorban nem a hűtés a jellemző. Téli időszakban nem állandó jelleggel de ezért elfogadható meleget szeretnék. Mindenképp inverteres klímában gondolkozom. Kiépítésbe is ha tud valaki várom az észrevételeket ajánlatokat. Teljesen új építés a ház így szinte minden elő van készítve.

Mi az amire oda kell figyelnem?
Mekkora teljesítményűt vegyek?
Márkában melyik megbízható?

Válaszokat köszönöm!
30-50W teljesítmény ajánlott légköbméterenként. Ha nem lesz más fűtésed akkor azt is meg kell nézd hogy -10 - -13°C-ban mennyit tud a klíma. Sajnos a klímáknak a kinti hőmérséklet esésével arányosan csökken a leadott teljesítménye, pedig ugye nőni kéne, mert a hőveszteség egyre nagyobb minél hidegebb van kint.

Az esetek 99%-ban 3,5kW os oldalfali split klíma kerül ilyen alkalmazásokra, ezek érkeznek konténer mennyiségben olcsón. A Japán márkákkal van a legkevesebb próbléma, igaz az alkatrész drága hozzájuk. Utána a két Koreai, de az S betűs az kerülendő (_Szerintem_). Majd jönnek a Kínai cuccok, amik rengeteg fantázia néven (márkának nem nevezném) érkeznek. Én a Midea-t tartom többre a Gree-vel szemben. A Chigo cuccait meg egyenesen utálom. :-)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése