Milyen klímát vegyek?

Moderátor: Klíma Király

nagyik2
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016.07.09. 12:23

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: nagyik2 »

Én is most állok klímavásárlás előtt. Mit kellene figyelnem? Milyet vegyek?
Köszi a választ

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

nagyik2 írta:Én is most állok klímavásárlás előtt. Mit kellene figyelnem? Milyet vegyek?
Köszi a választ
Szia,
  1. Japánt ... Daikin, Toshiba, Fujitsu ...
  2. DC inverterest, abból is a full, all, 3d vagyis minden motor DC legyen.
És kb. ennyi, szinte már mind ilyen amit klímásoktól tudsz vásárolni.

Az áruházak tele vannak Kínai OEM (eredti gyártó) matricázott termékeivel. Electrolux, Whirlpool, Orion stb. ezek nem gyárak.

A kínai OEM-ek közül a Midea és Gree az ajánlott, a Chigo, Elektre, Galanz nagyon nem ... de ezt ugye nem találod meg a matricázott termékeken.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Xplood
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.08.01. 08:01

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Xplood »

Sziasztok!

Egy tetőtéri szobába szeretnék klímát venni, netes kalkulátorokkal kijött 2,1kW ( kicsi szoba de déli fekvésű) magára a klímára 150.000Ft körül tudnék költeni (plusz a beszerelés még 50).

Kérdésem, hogy milyen készüléket lenne érdemes venni? Láttam a neten Nord Vortex és Comfee klímát is jó árban de nem tudom mennyit érnek.

http://www.webklima.hu/vortex-vai-a12fa.html
http://www.klimaprofi.hu/comfee-verve-9 ... irect_link
http://www.klimapont.hu/nord-kalahari-2 ... -klima-925

Tudtok ajánlani valamit ezek közül, vagy másikat?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Xplood írta:Sziasztok!

Egy tetőtéri szobába szeretnék klímát venni, netes kalkulátorokkal kijött 2,1kW ( kicsi szoba de déli fekvésű) magára a klímára 150.000Ft körül tudnék költeni (plusz a beszerelés még 50).

Kérdésem, hogy milyen készüléket lenne érdemes venni? Láttam a neten Nord Vortex és Comfee klímát is jó árban de nem tudom mennyit érnek.

http://www.webklima.hu/vortex-vai-a12fa.html
http://www.klimaprofi.hu/comfee-verve-9 ... irect_link
http://www.klimapont.hu/nord-kalahari-2 ... -klima-925

Tudtok ajánlani valamit ezek közül, vagy másikat?
Szia,

A Vortexet nem ajánlom jó szívvel.
A Nord ha jól rémlik most nincs de írj nekik hátha. A Gree gyártja aki ha minden igaz a legnagyobb gyártó.

A Comfee-t a Midea gyártja és abból is csak 5 és 7 kW van de kérdezd meg.

Honnan írsz? Esetleg Polar márka? Abból a drágább szintén Gree, az olcsóbb azt hiszem Chigo azt nem annyira csípem.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Xplood
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.08.01. 08:01

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Xplood »

Somogy megye Gyékényes, igazából nem ragaszkodom márkához, csak jó legyen a lehetőleg kis fogyasztással és sok évig. Tetőteres lakásban hova érdemes a kültérit tenni? (sajnos nem tűzfalas szoba)

Xplood
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.08.01. 08:01

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Xplood »


Xplood
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.08.01. 08:01

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Xplood »

Három készülékre szűkítettem, vagy a Nord vagy a Polar vagy a Midea(MSABAU), de nem tudok dönteni. Szerintetek?

Aliki
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.04.05. 08:22

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Aliki »

Kedves Klíma Király!

Klímát szeretnék vásárolni.
24m2-es erősen napsütötte szobában úgy gondolom 3,5 KW-os kellene. A gond az, hogy a kültérit kb: 6 méterrel magasabban és összesen 13 méter távolságra (beleértve a függőleges 6m is) tudnánk csak elhelyezni.
Ebben kérném a tanácsodat, milyen készüléket válasszak az alsóbb kategóriában, jó ár érték aránnyal.
Érdekelne, hogy mekkora a veszteség, (többlet energia) mondjuk 3 méterhez képest 13 méter csőhossz esetén?
Klimaszerelő javasolta az on-of klímát is. Tapasztalatai szerint élettartamban jobbak az inverteresnél. Mivel a tetőn lenne a kültéri szerinte ritkábban kellene felmenni a tetőre nagyobb költségekért (munkadíj) a javítások alkalmával. Erről mi a véleményed?

Köszönöm előre is válaszodat
Üdv: Attila

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Aliki írta:Kedves Klíma Király!

Klímát szeretnék vásárolni.
24m2-es erősen napsütötte szobában úgy gondolom 3,5 KW-os kellene. A gond az, hogy a kültérit kb: 6 méterrel magasabban és összesen 13 méter távolságra (beleértve a függőleges 6m is) tudnánk csak elhelyezni.
Ebben kérném a tanácsodat, milyen készüléket válasszak az alsóbb kategóriában, jó ár érték aránnyal.
Érdekelne, hogy mekkora a veszteség, (többlet energia) mondjuk 3 méterhez képest 13 méter csőhossz esetén?
Klimaszerelő javasolta az on-of klímát is. Tapasztalatai szerint élettartamban jobbak az inverteresnél. Mivel a tetőn lenne a kültéri szerinte ritkábban kellene felmenni a tetőre nagyobb költségekért (munkadíj) a javítások alkalmával. Erről mi a véleményed?

Köszönöm előre is válaszodat
Üdv: Attila
Szia,

Az tény a hogy egy inverteres klíma bonyolultabb szerkezet mint egy On-Off. Így aki betud kötni egy villanymotort az már klímaszerelő is volt az On-Off korában. De mivel egy mikrocomputer vezérli az Inverterest így tud is magára vigyázni. Ha melege van lassít, ha fázik akkor ventilátorát lassítja hogy ne hűljön túl ... stb. Ezen gondolatokat a weblapom leírtam nem ismételném. szegedklima.hu -> Tippek.

Csőhossz, 3-4-5% a teljesítmény csökkenés.
klíma csőhossz teljesítmény
klíma csőhossz teljesítmény
Alsóbb kategória. 2017-ben szerintem a Daikin FTXB sorozat. Ha ez is magas akkor LG, de szerintem a Daikin olcsóbb.

A Midea és az OEM-jei ...Fisher meg még kitudja. Gree és OEM jei, (Cascade, Nord, Sinclair.) De a Kínaiakat nem szeretem, működnek de akkor szeretem őket. Amennyivel olcsóbbak annyival kevesebb anyag is van bennük, a műanyagjaik meg szerintem valami újra felhasznált, 5-6 éves korában úgy törik mint egy 20 éves Toshiba ... ha egyáltalán törik 20 évesen a Toshiba, inkább nem törik még akkor se.

És ugye karbantartáskor illik szétszedni. Ha valami törik akkor annak lehet KUKA is vége. (gazdasági totálkár, ha kapsz is aranyáron alkatrészt.)


On-Off is kifog halni mint a karburátoros autó, annak idején is azzal riogattak a szerelők hogy bonyolult nehezen javítható.

LADA volt 1200 ccm 110-el jártam azzal is ... ha hidegben sikerült elindítani megfelelő szívató mennyiséggel. 10Liter/100km volt. Most egy 1.9CDTI van a háznál 230.000 km futott, 6,3 az átlag fogyasztás, és semmi befecskendezéssel kapcsolatos baja nem volt. Iszonyat sok üzemanyag megtakarítás fedezné a szükséges javítást.

És nem mellesleg a legfőbb! Kényelem, kulcs fordul és megy. Inverteres is ilyen, mindent megold, nem fázik, nincs melege. Nem csöpög nem nyüszög megy.

Ja az inverteres klíma takarékos is, de pár 10.000 Forint maximum egy hűtés szezon lakásban, de inkább 5.000-10.000 közötti összeg 2016-ban. És ha On -Off akkor 40% több, tehát sose térül meg az inverteres felára. De kényelmesebb komfortosabb, és ha nem Samsung akkor tartósabb is lesz szerintem.Nagyon nagyon kevés inverteres klíma lett még kidobva általam. Viszont tavaly volt a csúcs, 71.000,- HUF-ért javult meg egy 4,5éves samsung ... ha az enyém lett volna apró darabokban a lenne már. De van aki nem költött el 200.000 -et a cserére, inkább bízik abban hogy az sorozatú panelek már tovább bírják mint 4,5 év.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

netax
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.05.29. 21:24

Re: Milyen klímát vegyek?

Hozzászólás Szerző: netax »

Kedves Klíma Király!
Klímát szeretnénk vásárolni, és ehhez kérném a tanácsát. Déli fekvésű konyha + hálószoba hűtését kellene megoldani, kb 25- 30 nm.
Az alábbiak közül melyiket ajánlaná minőség és célszerűség szerint?
Whirlpool SPIW 412L Inverter klíma,
LG MS09SQ Nova multi split klíma oldalfali beltéri egység 2,6 kw
Midea MSMABU-12HRDN1 Blanc oldalfali beltéri (3,5 kW)
Midea Modell: MS12FU-09HRDN1 2,9 kw
Gree Multi Inverter Beltéri Comfort Plus GWH 3,5 kw
Galanz Arcus AUS-09H53R150P oldalfali 2,6 kW
Midea MS12FU-12HRDN1 DC 3,3 kw
MDV RAF-026A-SP 2,6 KW-OS
Köszönöm válaszát! Üdv Netta

Válasz küldése