energetikai felülvizsgálat

Moderátor: Klíma Király

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

energetikai felülvizsgálat

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

http://gazdasag.ma.hu/tart/cikk/c/0/284 ... vizsgalata

Ez egyszerűen hajmeresztő és könnyen ki is játszható, hiszen belépési jog nincs magánterületen, energetikai felülvizsgálat haha!
Arról nem beszélek, hogy ezzel párhuzamosan a gázkészülékeket már régen, a hűtőközeges készülékeket is pár éve szivárgásvizsgálni kell.
Most éppen a 3 kg feletti hűtőközegtartalomról mesélek. Ki hány céget látott aki a rendszereit szivárgásvizsgálatja?
A földgáznál talán előfordul mert félnek a robbanástól.
Az egyik legnagyobb bevásárlóközpontban amikor a műszaki vezetőnek megemlítettük, hogy a 200 kg-os hűtőközeges rendszereket talán felül kellene vizsgálni, mert elvileg kötelező elküldtek a búsba....
Teljesen életszerűtlen, mgint egy marhaság amivel keserítik az életünket. Még jó, hogy a nálunk lévő gépészmérnök 10 éves hűtéstechnikai gyakorlattal megteheti, csak az értelmét nem látom.

Ha valaki igen, az írja le, hadd tanuljak.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: energetikai felülvizsgálat

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Ja, legfeljebb azt mondják nem érte el a 24 kw-ot. Közüzemnél nem tudom mi lesz, de vszínűleg semmi.
Klíma hőszivattyú esetén a hűtő-fűtő telj, vagy a felvett tényleges telj számít-e és melyik üzemmódban, mert eltérés van. Vagy a gyári névleges adat?

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: energetikai felülvizsgálat

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Inkább Engem az érdekelne mi lesz a vizsgálat után. Leveszik a rendszámot, vagy csak a pénzt elveszi a mérnők és marad a régi hatékonyság.

Próbáltam a közlöny kiadó oldalán a rendeletet meglelni ... de természetesen nem találtam ... tudom 15 év internet használat után Én vagyok a béna...(titkosítót pdf és társai ... imádom Magyarországot.)
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: energetikai felülvizsgálat

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Eddig én sem bukkantam rá, de most ráállok, talán megtalálom. Tulajdonképpen nem értem mi folyik ebben az országban, mert betarthatatlan átgondolatlan rendelkezések, , nagy bürokrácia, de célja értelme nincs. Csak egy újabb kitaláció a pénzlehúzásra(mint annyi más területen, pl az adózott pénzedből vett autó átírása első tulajként vagyonátruházási illeték címén, d ehadd ne soroljam, mert itt nem lenne annyi tárhely!)

Mert szankció nélküli rendelkezés esetén miért kellene elvégezni egy ilyen marhaságot? Ha szankció van az mire vonatkozik? Arra ha nem végzik el, vagy arra ha a vizsg . eredménye nem kedvező? Vagy mindkettőre?
Persze minden legálisan zajlik ha ez életbelép, akinek kell meglesz az igazolás a jó hatékonyságről, beletűzheti a papírt a legális rokkantigazolványba, miközben mosolyog...

Válasz küldése