Hűtőközeg, gáztöltés elpárolgási nyomás alapján.

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hűtőközeg, gáztöltés elpárolgási nyomás alapján.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Egy email idézet és a válaszom mint vita indító.

Kedves cimzett.

Legyen oly kedves segiteni nekem. Egy olyan klimában amiben R410A töltet van 1150g mekkora nyomás értéket kell mutatnia a SZIVÓ oldalon természetesen menet közben.Miután töltötték a klimámat /on off/ a kültéri egység induláskor elég zajosan indul,mintha berezonálna valami.Csak induláskor,de minden induláskor.!!Miután elindult a hangja normális és megszokott.Elötte nem csinálta,de töltés után azonnal jelentkezett.A töltés csak rátöltés volt és nem a teljes 1150g.Természetesen R410A gázzal.A szivó oldali mérés alapján töltötték!!!!Fontos lenne számomra a gyors és pontos válasz,hogy mielöbb lépni tudjak ezügyben.Nagyon szépen köszönöm válaszát és kellemes hétvégét.
Tisztelettel ...
Kedves ...!

Mivel ez olyan mint ha azt kérdezné hogy most éppen mennyit fogyaszt az autója egy autószerelőtől ... ezért a kérdésére nem lehet válaszolni.
Tudni kellene mennyi a mérés pillanatában a:
Belső hőmérséklet
Külső hőmérséklet
Beltéri egység ventilátor fokozta.
Mennyire tiszta beltéri hőcserélő
Mennyire tiszta a kültéri hőcserélő
Mennyire tiszta a beltéri egység légszűrője.

Többkomponensű (blend) hűtőközeget nem szokás rátölteni ha szivárgás a gyanú, ha csak a csőhossz miatt kellett (több mint 5, 7,5m) az más.

Ha a készüléke 30 perc maximum beltéri egység ventilátor fordulat és minimum hőfokra állítás (16-18C) után. 10-15C hőfok különbséget tud csinálni a beltéri egység felső beszívó nyílása és az alsó kifúvó nyílása között akkor nem érdemes tovább vizsgálni a gáztöltetet. Ha 10C-nél kisebb a különbség akkor érdemes elgondolkodni a gázlefejtése majd a megadott mennyiségű friss gáz újra betöltéséről ... súlyra és nem elpárolgási nyomásra! A gyártók hosszas kisérletezés és számítások alapján határozzák meg a gáztöltetet nem hiszem hogy kis hazánkban van olyan klímaszerelő kolléga akinek ideje és felszereltsége lenne ezt utánuk csinálni.

Tisztelettel
Márki Imre alias Klíma Király
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

tyutyu1
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.07.28. 16:32

Re kérdés.

Hozzászólás Szerző: tyutyu1 »

Tisztelettel kérdem, vettem egy "General Line AC35"-ös klímát, amit felszereltek,rendesen működik (hűt ) de nem fűt.Amikor fűtésre állítom elindul a beltéri és a kültéri is de nem nyom meleg levegőt,legfeljebb nagyon langyos-sat de nem hideget. ,egy pár per után leállnak és még pár perc után villog két led ami a hibajegyzék szerint "gázszivárgás a rendszerben"-t jelent. Ha visszakapcsolom hűtésre, tökéletesen működik.Ha esetleg valami segítséget kapnék , nagyon megköszönném. Köszönöm, Laci. :(

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Re kérdés.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

tyutyu1 írta:Tisztelettel kérdem, vettem egy "General Line AC35"-ös klímát, amit felszereltek,rendesen működik (hűt ) de nem fűt.Amikor fűtésre állítom elindul a beltéri és a kültéri is de nem nyom meleg levegőt,legfeljebb nagyon langyos-sat de nem hideget. ,egy pár per után leállnak és még pár perc után villog két led ami a hibajegyzék szerint "gázszivárgás a rendszerben"-t jelent. Ha visszakapcsolom hűtésre, tökéletesen működik.Ha esetleg valami segítséget kapnék , nagyon megköszönném. Köszönöm, Laci. :(
Helló!

És mit ír könyve ilyen melegben tud Ő fűteni? Max +24C külső hőfokig szokták írni, de szerintem már +20C-ben is csak szenvednek ki-be rugdossa a védelem a kültérit.

Klíma Király
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

tyutyu1
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.07.28. 16:32

Re: Hűtőközeg, gáztöltés elpárolgási nyomás alapján.

Hozzászólás Szerző: tyutyu1 »

:roll: Köszönöm, akkor várom a hidegeket és reménykedem, hogy nem hibás.KÖSZÖNÖM!

tyutyu1
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.07.28. 16:32

Re: Hűtőközeg, gáztöltés elpárolgási nyomás alapján.

Hozzászólás Szerző: tyutyu1 »

:x Helló!
Az a helyzet, hogy a szerelő kivett valami visszacsapó szelepet a beltéri csatlakozásánál, valami olyat mint egy bicigli szelep, azóta fűt is.VISZONT, most olyat csinál, hogy ha 24-25-C-ra állítom símán megy és hűt.De ha 23c-vagy az alá álítom, megy egy darabig és leáll,villog a két led, ami azt jelenti,hogy gázszivárgás a rendszerben.Ha visszaállítom 25c-ra megint megy símán.???????????? Köszi, előre is. Szia! Laci.

tyutyu1
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.07.28. 16:32

Re: Hűtőközeg, gáztöltés elpárolgási nyomás alapján.

Hozzászólás Szerző: tyutyu1 »

Hello! :?: Nem tudom elment-e az előző, még egyszer ;A szerelő kivett valami visszacsapó szelepet a beltéri csatlakozójából (olyan mint egy bicikli szelep), azóta fűt és hűt is. Ámde:24c-on hűt rendesen de ha leveszem 22-.20c-ra elindul, hűt is de pár perc mulva leáll és villog a két led, ami azt jelenti a füzet szerint, hogy "gázszivárgás a rendszerben".Várok pár percet,elindítom és 24c-on szépen megy és dolgozik.A Szét és össze szerelésnél egy pici gáz megszökött. A készülékben ez az új "410A"(ha jól tudom a nevét) amelyik magasabb nyomáson (dupla?) dolgozik, ha jól tudom. Esetleg azt lehetne tudni, hogy mennyi a nyomás alaphelyzetben? Gondolom más fűtésnél és más hűtésnél, de ha áll a készülék alaphelyzetben ,mennyi? Köszönöm előre is. Szia! Laci. :cry:

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Hűtőközeg, gáztöltés elpárolgási nyomás alapján.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

tyutyu1 írta:Hello! :?: Nem tudom elment-e az előző, még egyszer ;A szerelő kivett valami visszacsapó szelepet a beltéri csatlakozójából (olyan mint egy bicikli szelep), azóta fűt és hűt is. Ámde:24c-on hűt rendesen de ha leveszem 22-.20c-ra elindul, hűt is de pár perc mulva leáll és villog a két led, ami azt jelenti a füzet szerint, hogy "gázszivárgás a rendszerben".Várok pár percet,elindítom és 24c-on szépen megy és dolgozik.A Szét és össze szerelésnél egy pici gáz megszökött. A készülékben ez az új "410A"(ha jól tudom a nevét) amelyik magasabb nyomáson (dupla?) dolgozik, ha jól tudom. Esetleg azt lehetne tudni, hogy mennyi a nyomás alaphelyzetben? Gondolom más fűtésnél és más hűtésnél, de ha áll a készülék alaphelyzetben ,mennyi? Köszönöm előre is. Szia! Laci. :cry:
Továbbra is azt mondom grammra töltjük a hűtőközeget .. nyomást hiába nézel, pláne állóhelyzetben.

(Sajnos túl fáradt vagyok a szezon végén, hogy többet magyarázkodjak.) keress egy hozzáértő szerelőt, mondjuk nehéz lesz mert sokan kerüljük az áruházi klímákat.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Hűtőközeg, gáztöltés elpárolgási nyomás alapján.

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

R410A R32/125 hűtőközeg 50/50% arányú keveréke




HFC (HFKW) klórmentes hűtőközeg keverék
Aki megmondja ebből melyik komponens szökött meg és milyen arányban az nagyon ügyes lehet.

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Hűtőközeg, gáztöltés elpárolgási nyomás alapján.

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

http://filefeltolto.hu/letoltes/634bae9 ... toltes.pdf

Itt egy szervízösszeállítás megnézhető de nem javasolom továbbra sem.

sonicman
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.08.09. 21:05

Re: Hűtőközeg, gáztöltés elpárolgási nyomás alapján.

Hozzászólás Szerző: sonicman »

Üdvözlök mindenkit!
Nemrég vettem egy használt klímát, szeretnék bele életet verni. Most csak a beltéri típusszámát tudom: Hiyasu Gree KF-20G. De a kültéri is Hiyasu.
A teljesítménye 2 kW. A kérdésem annyi, hogy milyen típusú gáz való bele és hány grammot kell beletölteni? Jelenleg az összes gáz ki van eresztve belőle. A gázon kívül mit kell még ellenőrizni üzembe helyezés előtt?
Még valami. Az előző tulaj nem adott a beltérihez tartót, ami nélkül nem tudom felfogatni a falra. Hol lehet szerezni ilyen tartót? Sajnos a kereső nem hozott eredményt, mert a tartót általában adni szokták a beltérivel. Ha nem sikerül tartót szerezni, akkor hogyan tudnám feltenni a beltérit a falra? (gipszkartonfal)

Válasz küldése