Samsung Crystal AQV09EWAN inv.

Moderátor: Klíma Király

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Samsung Crystal AQV09EWAN inv.

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Köszönöm a képeket!
Közben kis kutatással találtam a crystal kültérijéhez hasonló kültérit. csak az a Mont Blanc kültérije.Nemsok különbség van.Egy kissé csalódtam a samu kristály kültérivel kapcsolatban. :cry: Reméltem h legalább akkora invertervezérlő van benne mint egy Daikin-ben.De hát a kettőt nem lehet összehasonlítani. :D
Na itt a link a mont blanc kültériről: http://www.google.hu/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Samsung Crystal AQV09EWAN inv.

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

A téliesítést pl tartalmazza az Ozone Aqua a Toshiba Nordic, van a skandinávoknál Fujitsu is gyárilag ilyesmi, de magad is kiépítheted mnnem kell hozzá sok cucc.
Alaplap fűtőszál +cseppvíz kb 35 W/m. prodigi trermosztát, kompresszor karterfűtő. Bár az inverteresek esetén a folyadékütést a szoftver is igyekszik kiküszöbölni általában.

Jani888
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.11.06. 12:50

Re: Samsung Crystal AQV09EWAN inv.

Hozzászólás Szerző: Jani888 »

Sziasztok!

Tudna esetleg valaki nekem ehhez a típushoz küldeni egy pdf szervízkönyvet?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Crystal AQV09EWAN inv.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Jani888 írta:Sziasztok!

Tudna esetleg valaki nekem ehhez a típushoz küldeni egy pdf szervízkönyvet?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Szia!

Mi a probléma vele, nem annyira szeretem elküldeni még a végén az orromra koppintanak hogy oda adom mindenkinek.
Ha megírod mit tapasztalsz próbálok segíteni, több részből áll a dokumentum és akkor csak azt küldöm amiben szerintem a megoldás van.

Köszi
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Jani888
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.11.06. 12:50

Re: Samsung Crystal AQV09EWAN inv.

Hozzászólás Szerző: Jani888 »

Klíma Király írta:
Jani888 írta:Sziasztok!

Tudna esetleg valaki nekem ehhez a típushoz küldeni egy pdf szervízkönyvet?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Szia!

Mi a probléma vele, nem annyira szeretem elküldeni még a végén az orromra koppintanak hogy oda adom mindenkinek.
Ha megírod mit tapasztalsz próbálok segíteni, több részből áll a dokumentum és akkor csak azt küldöm amiben szerintem a megoldás van.

Köszi
Szia!

Nem számítottam ilyen gyors válaszra, köszönöm!
Igazából semmi komoly problémám nincs vele.
Másfél éve gond nélkül működik.
Az érdekelne, hogy mennyire illetve hogyan tudom a belső egységét szétszedni takarítás, karbantartás céljából anélkül, hogy meg kellene bontanom a hűtő rendszert.
A függőleges légterelője pl. mostanában néha akadozó hangot ad, gondolom egy kis tisztítás, kenés megoldaná.
A ventilátor kerék, a kondenzvíz tálca és levezető cső tisztítása is a terveim közé tartozna ha sikerül megoldanom.
Ehhez kérném a segítséget, ha lehetséges.
Üdv.: Jani

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Samsung Crystal AQV09EWAN inv.

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Jani888 írta:
Klíma Király írta:
Jani888 írta:Sziasztok!

Tudna esetleg valaki nekem ehhez a típushoz küldeni egy pdf szervízkönyvet?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Szia!

Mi a probléma vele, nem annyira szeretem elküldeni még a végén az orromra koppintanak hogy oda adom mindenkinek.
Ha megírod mit tapasztalsz próbálok segíteni, több részből áll a dokumentum és akkor csak azt küldöm amiben szerintem a megoldás van.

Köszi
Szia!

Nem számítottam ilyen gyors válaszra, köszönöm!
Igazából semmi komoly problémám nincs vele.
Másfél éve gond nélkül működik.
Az érdekelne, hogy mennyire illetve hogyan tudom a belső egységét szétszedni takarítás, karbantartás céljából anélkül, hogy meg kellene bontanom a hűtő rendszert.
A függőleges légterelője pl. mostanában néha akadozó hangot ad, gondolom egy kis tisztítás, kenés megoldaná.
A ventilátor kerék, a kondenzvíz tálca és levezető cső tisztítása is a terveim közé tartozna ha sikerül megoldanom.
Ehhez kérném a segítséget, ha lehetséges.
Üdv.: Jani
Szia!

Pont gép előtt ültem ...
Szét tudod szedni a hűtőrendszer megbontása nélkül, illetve ha nem tanultad hogyan kell egy már feltöltött rendszert szét szedni ahhoz ne is fogj hozzá házilag.
Az akadozás az elképzelhető hogy kenés hiány ... de az is lehet hogy motor csere.

Elküldöm az itteni email címedre a szétszerelésről szóló részt.

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Jani888
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.11.06. 12:50

Re: Samsung Crystal AQV09EWAN inv.

Hozzászólás Szerző: Jani888 »

Köszönöm a gyors segítséget.

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: Samsung Crystal AQV09EWAN inv.

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy milyen klímatisztító sprével vagy koncentrátummal érdemes tisztítani (esteleg gőzgéppel) ezt a klímát.? Tavaly volt ugyan tiszítva amitől ugyan elmúlt az enyhe klíma szag, viszont tavaly kb 2 hónap napi 7-8 üzem alatt nem csöpögött a kondenzvíz. Pedig volt amikor csordogált is és a beltériből sem csöpögött,falon sincs semmi jel. Egyszer már jártam úgy a műhelyben az abalak klímával hogy a kondenzvizet összegyüjtő gégecsöves edény csövébe egy pók fészkelte be magát :) . Kérdés az hogy a kondnez szakaszt hogyan lehet ilyen esetben tiszítani?

Válasz küldése