GRee cseréje

Moderátor: Klíma Király

Jmen
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.09.03. 18:31

GRee cseréje

Hozzászólás Szerző: Jmen »

Szevasztok!

Találkoztam egy Gree 5.3 KW-s berendezéssel aminek úgy néz ki nem szállít a kompresszora.
No ez nem nekem baj hanem a tulajnak. DE...
Egy fenkolhoz csatlakozik ami utána csatornázva van. Kérdésem az lenne, hogy hasonló összeállításban milyen típust javasolnátok cserére. A feltételek az inverter, és persze 410A közeg. No meg nem ártana valamilyen távirányítási lehetőség sem mivel a klíma a padláson van. Persze ez lehet vezetékes vagy valamilyen más módszerrel megoldott is, igazából nem ez a fontos.
Ha valakinek van valami jó ötlete azt megköszönném. Üdv.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: GRee cseréje

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Jmen írta:Szevasztok!

Találkoztam egy Gree 5.3 KW-s berendezéssel aminek úgy néz ki nem szállít a kompresszora.
No ez nem nekem baj hanem a tulajnak. DE...
Egy fenkolhoz csatlakozik ami utána csatornázva van. Kérdésem az lenne, hogy hasonló összeállításban milyen típust javasolnátok cserére. A feltételek az inverter, és persze 410A közeg. No meg nem ártana valamilyen távirányítási lehetőség sem mivel a klíma a padláson van. Persze ez lehet vezetékes vagy valamilyen más módszerrel megoldott is, igazából nem ez a fontos.
Ha valakinek van valami jó ötlete azt megköszönném. Üdv.
Szia!

Légcsatornázható inverteresre gondolsz?
http://www.szegedklima.hu/klima/inverte ... jesitmeny/

Vagy beltéri http://www.szegedklima.hu/univerzalis-k ... jesitmeny/ és kültéri hozzá http://www.szegedklima.hu/univerzalis-k ... jesitmeny/
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Jmen
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.09.03. 18:31

Re: GRee cseréje

Hozzászólás Szerző: Jmen »


Hello!

Kicsit elvoltam..
No,... persze természetesen légcsatornázhatóra gondolok.
Annyi a változás, hogy 7KW lenne a teljesítmény.
Ja és kössz, megnéztem a linket.
Jobban bízom azonban az egyedi tapasztalatokban ill. figyelem a felhasználók írásait tapasztalatait.
Igazából a kérdés még az, hogy mekkora keresztmetszetű csőprofilú szűkítést vagy több szűkítést viselnek el ezek a beltérik.
Azaz egy kúp, vagy tölcsér ahogy tetszik után kb. 100 mm-s csövekkel kéne két szobát kb. 45 nm területet ellátni majd még két ilyen szobát a későbbiekben.
Valahogy igy lenne ez,

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: GRee cseréje

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Jmen írta:Hello!

Kicsit elvoltam..
No,... persze természetesen légcsatornázhatóra gondolok.
Annyi a változás, hogy 7KW lenne a teljesítmény.
Ja és kössz, megnéztem a linket.
Jobban bízom azonban az egyedi tapasztalatokban ill. figyelem a felhasználók írásait tapasztalatait.
Igazából a kérdés még az, hogy mekkora keresztmetszetű csőprofilú szűkítést vagy több szűkítést viselnek el ezek a beltérik.
Azaz egy kúp, vagy tölcsér ahogy tetszik után kb. 100 mm-s csövekkel kéne két szobát kb. 45 nm területet ellátni majd még két ilyen szobát a későbbiekben.
Valahogy igy lenne ez,
Szia!

A 100mm-es cső vékony lesz, 160mm alattit nem szoktunk alkalmazni. De inkább 250mm és abból is szigetelt hang-csillapított IsoDec SonoDec. És a belső átmérő 160-250mm nem a külső szigetelt átmérő ;-)

A lapos légcsatornázhatóak azok 15Pa nyomást tudnak a normálok pedig 150-250Pa-t.

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Jmen
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.09.03. 18:31

Re: GRee cseréje

Hozzászólás Szerző: Jmen »

Klíma Király írta:Szia!

A 100mm-es cső vékony lesz, 160mm alattit nem szoktunk alkalmazni. De inkább 250mm és abból is szigetelt hang-csillapított IsoDec SonoDec. És a belső átmérő 160-250mm nem a külső szigetelt átmérő ;-)

A lapos légcsatornázhatóak azok 15Pa nyomást tudnak a normálok pedig 150-250Pa-t.

Szia!

Kösz ez fontos info volt, már a légnyomás értékekre gondolok itt elsősorban.
14 éve üzemeltetek légtechnikai rendszereket így hála istennek még értem is amit küldtél.
A laposakban talán kisebb a venti, vagy kevesebb?
Sajnos ezeknek a telepítésében nem vagyok otthon, igazából én csak üzemeltetek.

Jmen
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.09.03. 18:31

Re: GRee cseréje

Hozzászólás Szerző: Jmen »

Klima Kírály írta: Szia!

A 100mm-es cső vékony lesz, 160mm alattit nem szoktunk alkalmazni. De inkább 250mm és abból is szigetelt hang-csillapított IsoDec SonoDec. És a belső átmérő 160-250mm nem a külső szigetelt átmérő ;-)

A lapos légcsatornázhatóak azok 15Pa nyomást tudnak a normálok pedig 150-250Pa-t.

K.K.

Ja és sajnos a cső keresztmetszete adott. A Gree csoda látta el, mint egy 7 évig bírta.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: GRee cseréje

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Jmen írta:Szia!

Kösz ez fontos info volt, már a légnyomás értékekre gondolok itt elsősorban.
14 éve üzemeltetek légtechnikai rendszereket így hála istennek még értem is amit küldtél.
A laposakban talán kisebb a venti, vagy kevesebb?
Sajnos ezeknek a telepítésében nem vagyok otthon, igazából én csak üzemeltetek.
Igen a ventilátor kisebb, ezek azok amiket az ajtó fölé berakunk a szállodákban. A gerinc ugye a folyosón fut ami hozza hideg vagy meleg vizet. Alól az ajtó elől beszívja a levegőt és elől pedig kifújja, semmi légcsatorna csak két rács, max 1 m a szívó ágon. Persze most nem találok saját képet, ez egy Daikin sajtó fotó!
Alacsony nyomású légcsatornázható klíma
Alacsony nyomású légcsatornázható klíma
slim_duct.jpg (8.29 KiB) Megtekintve 3820 alkalommal
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Jmen
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.09.03. 18:31

Re: GRee cseréje

Hozzászólás Szerző: Jmen »

Szia!

Jó kép látni rajt mindent amit kell.
Valószínűleg ilyen lapos lesz a megoldás mivel itt az igény csak max. 65 nm, de majd kiszámolom légcsere szerint.
Köszönöm a segítséget.

Mitrácska János

Válasz küldése