Digital kompresszor

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Digital kompresszor

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

E hangzatos név alatt egy egyszerű vezérlés lapul. Digital vagyis igen vagy nem. Tehát a kompresszor vagy szállít hűtőközeget vagy nem. A kompresszor folyamatosan forog de nem mindig szállít. Olyan termosztát vagy vezérlő elektronikája van ami mondjuk 3másodpercnek vesz ciklust. Ha kell a 100% teljesítmény akkor a 3mp-ből 3mp-t szállít a kompresszor. Ha 50% kell akkor csak 1,5mp-ig szállít 1,5-ig üresen pörög. ha 33% akkor 1mp szállítás 2mp üresjárat. A 3mp elég rövid időnek tűnik, de azért hatalmasak a változások közben ...

nekem volt szerencsém olyan géphez amiben 2x cserélt a márkaképviselet adagoló szelepet mire azt mondta hagyjuk ez ilyen ... működik azóta is precíziós hűtésben ... szinte tökéletesen.

Az Én véleményem szerint rész üzemben nem lehet takarékos a dolog, inkább inverterest ajánlanék. 80-100% között jó lehet megfelelő nagyságú pufferel ... mert ez a 2mp után vissza indulás hát nem tudom mennyire tartós.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Digital kompresszor

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Hát nem tudom... a Copeland digital scroll az Emersonnál már nem játszik....
Az előző cégvezetés ezt preferálta, és született is jó megoldás Midea fejlesztésben.
Ki tudja melyik lesz az időtálló megoldás.
Úgy látom mint az autógyártók is, szinte minden cég kirukkol valamivel amit szeretne újdonságként értékesíteni a piacon.
Min pl az MDV ami itthon Teknopoint a világ más részein Midea és Haier.
Ez a digital scroll mostohagyereke.

Mondjuk ezt a teljesítményevevés olajajvisszavezetés-szelep szabályzásos hűtőközeg elárasztást én sem tartom jó dolognak, ezért született meg szerintem a digital scroll megoldás.
Sok lehetőség sok fantázianév alatt néhány alapvető megoldással.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Digital kompresszor

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Én az egészben logikailag azt nem értem, hogy rendszer úgy szokás tervezni hogy minél kevesebb legyen a rángatás. Lásd késleltetés integrálás, ha kinyitja valaki az ajtót akkor még nem indítjuk a klímát, várunk 3 percet hátha megnyugszik kiegyenlítődik a hőfok.

A mi digital rendszerünk úgy ugrál 3mp-ként hogy csak na... a gyári képviselet is egyből adagoló cserére gondolt közben csak az adagoló nem győzte a 10% és a 0% közötti váltást ...
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése