FUJITSU fix és inverteres klíma

Moderátor: Klíma Király

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

FUJITSU fix és inverteres klíma

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Kedves Fórumozók!
Íme egy új téma a FUJITSU klímákkal kapcsolatban. Itt bárki megírhatja véleményeit,tapasztalatait a FUJITSU klímberendezésekkel kapcsolatban

djpubkings
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.10.01. 17:42

Re: FUJITSU fix és inverteres klíma

Hozzászólás Szerző: djpubkings »

Sziasztok!
Megtudná nekem mondani valaki hogy a Fujitsu kültériknél ki a gyártó, és milyen gyártmányú a kompresszor? :) És még arra is kíváncsi lennék hogy néztem egy fujitsu ASYA07LC/AOYR07LC típusú klímát aminek e teljesítmény tartománya fűtés és hűtésnél is egyaránt min.0.50 kW. Namost ez a minimum teljesítmény ebbe már beletartozik a kültéri legalacsonyabb fordulata vagy csak a beltéri fogyasztása?Lenne még egy kérdésem.Nekem már van a lakásban egy Samsung Crystal inverteres klíma az egyik szobában(a szoba 18 négyzetméter).Ez a helyiség É-ki fekvésű és az épület szigetelésének COP vagy EER értéke 8.0.Azt tudom hogy a Samsungom 35fokos külső hőmérsékletnél 27fokra állítva óránként 1kW-ot fogyaszt.A kérdésem az lenne h ez a FUJITSU ASYA07LC/AOYR07LC (EER 4,47/COP 4,55) típusú klíma mennyit fogyasztana egy déli fekvésű 2szárnyú-2ablakos 15négyzetméteres szobában?(belmagasság=2,7méter)
Illetve mennyit fogyasztana egy TOSHIBA Super Daskeisai Inverter 3 RAS-B13SKVP-E/RAS-13SAVP-E típusú klíma? A teljesítménytartomány itt is min. 0,5kW max.3,5kW EER értéke pedig= 5,10 a Hűtés. COP= 5,08 a Fűtés. Az adatokat az alfa-klima.hu-ról néztem :) Ha valaki bármit is tud monadni annak is nagyon örülök. Főleg ha tudok rajta gondolkodni :D
Előre is köszönöm ;)

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: FUJITSU fix és inverteres klíma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

djpubkings írta:Sziasztok!
Megtudná nekem mondani valaki hogy a Fujitsu kültériknél ki a gyártó, és milyen gyártmányú a kompresszor? :) És még arra is kíváncsi lennék hogy néztem egy fujitsu ASYA07LC/AOYR07LC típusú klímát aminek e teljesítmény tartománya fűtés és hűtésnél is egyaránt min.0.50 kW. Namost ez a minimum teljesítmény ebbe már beletartozik a kültéri legalacsonyabb fordulata vagy csak a beltéri fogyasztása?Lenne még egy kérdésem.Nekem már van a lakásban egy Samsung Crystal inverteres klíma az egyik szobában(a szoba 18 négyzetméter).Ez a helyiség É-ki fekvésű és az épület szigetelésének COP vagy EER értéke 8.0.Azt tudom hogy a Samsungom 35fokos külső hőmérsékletnél 27fokra állítva óránként 1kW-ot fogyaszt.A kérdésem az lenne h ez a FUJITSU ASYA07LC/AOYR07LC (EER 4,47/COP 4,55) típusú klíma mennyit fogyasztana egy déli fekvésű 2szárnyú-2ablakos 15négyzetméteres szobában?(belmagasság=2,7méter)
Illetve mennyit fogyasztana egy TOSHIBA Super Daskeisai Inverter 3 RAS-B13SKVP-E/RAS-13SAVP-E típusú klíma? A teljesítménytartomány itt is min. 0,5kW max.3,5kW EER értéke pedig= 5,10 a Hűtés. COP= 5,08 a Fűtés. Az adatokat az alfa-klima.hu-ról néztem :) Ha valaki bármit is tud monadni annak is nagyon örülök. Főleg ha tudok rajta gondolkodni :D
Előre is köszönöm ;)
Szia!

Mivel az alfa-klima.hu-ról csacsogsz így Én nem válaszolok. :-)
(Onnan rúgtak ki majdnem szó szerint.)

K.K.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: FUJITSU fix és inverteres klíma

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

A Fujitsu klíma importőre és képviselete nem az Alfa klíma..... Bár adatokat tudtál onnan nyerni.

A gyártó meglepő módon a Fujitsu vagy a malaysiai vagy a kínai i gyár állítja leő a gépeket.
Kompresszor a kérdéses típus esetén:
ASYA07LCC:DA89X1C - 20FZ Toshiba
ASYA07LGC:5SS072XAA Panasonic

Az épület jósági fokát nem az EER cvagy COP értékkel hanem a hőátbocsájtási tényező súlyozott értékével és az ebből eredő energiaigény/m2 értékkel jellemzik inkább.

A gépek amiket említesz már nem elérhetőek a Fujitsu palettáján.
ASYA07LCC helyett az ASYA07LGC típus érhető el ami nem csak abban különbözik, hogy 10 C fokos állandó hőm tartás van, hanem a kompresszor sem ugyanaz a két típusban. Legalábbis sok kiadott szervízkönyv szerint nem az. Egyébiránt nem a fűtési tartománya, hanem a minimálisan leadott fűtőteljesítménye KW-ban 0,5KW a gépnek.

Jósági foka pedig standard körülmények között mérve( v.ö Eurovent certifikáció) 7C külső 20 C belső hőmérséklet esetén értendő. a külső és belső hőm változásával ez az arányszám is jelentősen változhat, részterhelésnél meg különösen. Az említett Toshiba-Fujitsu- kettős mellett azért megemlíteném a Mitsubishi szuper inverteres kiváló gépét EER 5,15 és COP 5,25 értékkel dupla plazmaszűrővel, hőmérsékklet kompenzációs lehetőséggel.

Az ára sokkal barátibb, mint a Toshiba általad megjelölt és téves EER COP értékkel megjelölt típusáé.RAS-B13SKVP-E/RAS-13SAVP-E EER 4,12 COP 4,42
Megjegyzem a teljesítményük sem azonos. Viszont azt is érdemes megjegyezni a Fujitsu Nocria 4,2kw-os AWYZ14LBC típusa olyan jósági fokú mint az említett Toshiba gép de eggyel nagyobb teljesítményben.(EER 4,14 COP 4,44)
Annak kompresszora a szervízkönyvben a következő sovány info:808 - 907 - 80
Ez valószínűleg Sanyo kompresszor.l Rotációs rendszerűként jelölik meg.

Mitsubishi:MSZ-FD25VA + MUZ-FD25VA (De Luxe) EER:5,15 COP:5,25

Természetesen majdnem minden technikai adat megvan mindegyik gépről.
Hát hirtelen ennyi.

Válasz küldése