LG ArtCool probléma

Moderátor: Klíma Király

raveace
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.06.04. 20:20

LG ArtCool probléma

Hozzászólás Szerző: raveace »

Üdvözlök mindenkit!

Tavaly szereltek át nekem a régi lakásból egy LG ArtCool C12AW sorozatú klímát. MIvel nem volt igazán meleg azóta, nem használtam, de nagy meglepetésemre ma , amikor bekapcsoltam, nem hűtött. A régi lakásban évekig tökéletesen ment, most pedig csak az áramot fogyasztja, de a hőmérséklet egy fokkal sem csökken..

Megmértem a kiáramló levegőt : 25 C fokos

Kint a kültérin a rézcsövek csatlakozása hideg, az egyik fagyos.. szó szerint hó fehér (jeges)
A kültéri normál hőmérsékletű levegőt fúj (se nem hideg, se nem meleg)

Mi lehet vajon a probléma?
A segítséget előre is köszönöm..

Laci

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG ArtCool probléma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

raveace írta:Üdvözlök mindenkit!

Tavaly szereltek át nekem a régi lakásból egy LG ArtCool C12AW sorozatú klímát. MIvel nem volt igazán meleg azóta, nem használtam, de nagy meglepetésemre ma , amikor bekapcsoltam, nem hűtött. A régi lakásban évekig tökéletesen ment, most pedig csak az áramot fogyasztja, de a hőmérséklet egy fokkal sem csökken..

Megmértem a kiáramló levegőt : 25 C fokos

Kint a kültérin a rézcsövek csatlakozása hideg, az egyik fagyos.. szó szerint hó fehér (jeges)
A kültéri normál hőmérsékletű levegőt fúj (se nem hideg, se nem meleg)

Mi lehet vajon a probléma?
A segítséget előre is köszönöm..

Laci
Szia!

Ha fagyos a cső hívd a szerelőd, és vigyen magával mindent ami a szivárgás kereséshez és elhárításhoz kell meg töltő berendezést is....

Klíma Király Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

raveace
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.06.04. 20:20

Re: LG ArtCool probléma

Hozzászólás Szerző: raveace »

Szia!

köszönöm szépen a gyors választ.ezek szernint nagy valószínűséggel azért nem hűt, mert nincs megfelelő mennyiségű gáz a rendszerben? Akkor lehet, hogy a szerelők rontottak el valamit tavaly amikor csinálták? Az előző helyen tökéletes volt.

Össz vissz talán ha 2 méter van a beltéri és a kültéri között. BÁrhol lehet lyuk (vagy ez nem jellemző, és inkább a csatlakozás lehet a ludas)?

Nem vagyok hozzáértő, lehet, hogy butaságot kérdeztem :)

köszönöm előre is
Laci

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: LG ArtCool probléma

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

raveace írta:Szia!

köszönöm szépen a gyors választ.ezek szernint nagy valószínűséggel azért nem hűt, mert nincs megfelelő mennyiségű gáz a rendszerben? Akkor lehet, hogy a szerelők rontottak el valamit tavaly amikor csinálták? Az előző helyen tökéletes volt.

Össz vissz talán ha 2 méter van a beltéri és a kültéri között. BÁrhol lehet lyuk (vagy ez nem jellemző, és inkább a csatlakozás lehet a ludas)?

Nem vagyok hozzáértő, lehet, hogy butaságot kérdeztem :)

köszönöm előre is
Laci
Szia !

Így van szinte biztos hogy a kötés nem sikerült elsőre ... ne járasd a géped ne szívjon be több levegőt.

Klíma Király Szeged
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

raveace
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.06.04. 20:20

Re: LG ArtCool probléma

Hozzászólás Szerző: raveace »

ment 3-4 órát ma.. remélem komoly károsodás nem érte..

Nagyon szépen köszönöm a segítséget

Válasz küldése