Tippek tanácsok

Moderátor: Klíma Király

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Tippek tanácsok

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Tippeket tanácsokat kérhetünk és adhatunk, legyen ez az első téma.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Zeki
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:38

Re: Tippek tanácsok

Hozzászólás Szerző: Zeki »

Üdv fórum!
Ha már nem kértetek az enyémből, legyen ez, egyefene. :)

Aki tud, most vegyen jó inverteres klímát, mert ilyen időben a legideálisabb fűteni vele! :)

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Tippek tanácsok

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Igen nem a gázt kellene égetni még ilyenkor, azt ráérnénk -10°C alatt. És nem mellékesen a raktár söprő AKCIÓk meglepetéseket is okozhatnak.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Zeki
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:38

Re: Tippek tanácsok

Hozzászólás Szerző: Zeki »

Sajnos anyagilag padlón vagyunk, így nem vásárolunk be valami jó akciós klímából. Marad(t) a kondenzációs kazán és a padlófűtés beizzítása. :(
Pedig sokkal jobban megérné egy klíma.
Mondjuk a fürdőszobába nem tudna bemelegíteni, ha a nappaliba van szerelve. Úgy hogy meg is nyugodtam. :)

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Tippek tanácsok

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Kedves Klímakirály!

Mekkora a legnagyobb feltölthető kép?
LG multi inverter gépeknél a dry kontakt tartozék a beltéri oldalfali egységekhez? Tudsz róla valamit?
Köszi

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Tippek tanácsok

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Szia!

Nem tudom mekkora a méret, remélem nem fogyasztotok ki gyorsan az 500MB-ból ... ha igen akkor majd veszek még egy Gigát. :-)

Dry Contact, Na ezt nem értem/tudom mi, pedig láttam egy-kettőt.
Szárító ... passz.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Tippek tanácsok

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Nem arra a dry contact fogalomra gondoltam, időközben pontosan utánaérdeklődtem ez a következő multi gépeknél, oldalfali vagy olyan esetén ahol csak a táv 24 órás programozhatósága van a következőt lehet tenni :
CAC network function by PQDSB azaz hálózatot lehet építeni az oldalfali beltérikre is ahol egy külső vezérlővel lehet vezérelni ezeket az un dry contact csatlakozásokat.

Szó szerint ezt írták a legnagyobb disztribútortól a hozzáértők:

Ruszki módszer: Ha mágneskapcsolóval elveszik a tápot a géptől, majd később visszakapcsolják, elvileg az áramszünet előtti paraméterekkel (üzemmód, hőfok) újraindul. Ezzel az egész rendszert egyszerre lehet le/fel kapcsolni.



Finom módszer: A multi készülékekhez kapható ún: Dry Contact, mint tartozék. Ezt minden beltérihez külön kell egy darabot telepíteni. Nettó 20-25ezer körüli árban kapható darabja.

Ezeket a z eszközöket egy külső jellel (rövidzár) lehet indítani, vagy leállítani. Minden beltérit külön lehet ki/bekapcsolni. Ilyenkor nem jelez kommunikációs hibát a rendszer.

A Dry Contac-ok vezérlését külön (nem tőlünk) megvásárolható eszözzel lehetne megoldani. Ez az eszköz lehetne heti programozású időzítő, esetleg a riasztós szaküzletekben kapható mobiltelefonos átjelző (kb. 50 ezer nettó) stb.

Sok sikert.

Hát ennyi, hátha ezzel én is újat tudtam mondani.

Remélem itt nemcsak a sárdobálás lesz, mint az Indexes fórumokban.
A képfeltöltésnél vagy az Eset Smart Security szívat, vagy a képméret nagy(lekicsinyítem) mindjárt próba.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Tippek tanácsok

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Aha!

igen a szó szerinti fordítás. :-) Na látod erre nem tudom választ, de 99,99%-ra mondom hogy opció és ide repítik ha rendelsz egy konténerrel ... másképp kizárt ... szerintem. LG service fórumhoz már 2éve nincs jelszavunk, úgy hogy nem igen tudok segítséget kérni.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

asha07lcc
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2008.09.21. 19:06

Re: Tippek tanácsok

Hozzászólás Szerző: asha07lcc »

Találós kérdés klímásoknak!


Ügyfélnél 1 neves cég előcsövezett 5 éve, az idén egy másik neves cég 2 db LG FM18AH géept tett 3-3 beltérivel, az első gép 2x15+3 m csövezés kültári felül, emelőmagasság 2x8 m ebből, a második gép 3x4 m körüli csövezés, beltérik a variációs tábla szerint. A hosszú csövezésű gép 1 órát ment és nem hibára álllt ki hanem vége volt, nem indult be újból. LG disztribútor saját emberei a padláson összecsövezve új csövekkel és új beltérikkel sem tudták elindítani.
A rövid csövezésű beltérikkel mind a 3 kiállt és mindíg más hibára hol elindul, hol nem. Összejátszó kábel 4x1 mm MT
Az eredeti csövezést végző cég azzal kábítja(ők forrasztották le a csöveket nitrogén alatt 5 éve mindkét végén) , hogy a cső szennyzett , kb 200000 Ft a mosás, ugyanis a ház készen van a vcső nem vehető ki a helyéről. Az LG-t telepítő cég szerint valahol a 6 beltéri csövéből 5(!) szűkületes és az egyik 12-es csőbe 2 m 10-est forrasztottak, állításuk szerint a cső olyan mértékben kis keresztmetszetű illetve a csőtérfogat olyan nagy változáson megy keresztül,, ezért áll ki az FM19AH hibára.- Disztribútor 2x kicserélte a gépeket kompletten(kül-beltéri) és a hiba nem szűnt meg. Tulaj szerint az LG rossz.A Daikin szerinte jobb, de nem venné meg előre, mert mindenki így szeretné, hanem sikeres beüzemelés után izetne ami ennek ismeretében milliós FT tételnél kockázatos.

Tippeket várok a szakmai kérdésre mi lehet a hiba okozója hangsúlyozom 6 hűtőkörből 5 esetében!

Jöhet az index fórumból is ötlet.

Klíma Király
Hozzászólások: 819
Csatlakozott: 2009.08.25. 07:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Tippek tanácsok

Hozzászólás Szerző: Klíma Király »

Hát Én még tippelni sem tudok. Nem vagyok ilyen profi javító, nekem még nem volt szerencsém ilyenhez. Az idén egy szintén inverter multi nyalatta a kollégáim. Kiáll hibára hogy túl meleg a nyomó cső. Ami lehetséges is, pont az nap volt iszonyú párás meleg felénk. Két azonos szériából volt egymás mellet ugyan olyan gép. Gyors átcserélték a szondákat, akkor is az első állt ki hibára, a másik nem. Azóta is megy hűtésben fűtésben hiba nélkül. Hogy akkor mi volt vele mái napig sem tudjuk.

A kezdet kezdetén mikor jöttek ezek a 4-eres digitális kommunikációs gépek, egy szettel addig nem boldogultunk még le nem hoztuk Budapestről és fel nem szereltük itt Szegeden árnyékolt vezetékkel. Addigra ha nem voltunk 10x Budapesten kommunikációs error-al akkor egyszer sem.

Persze az új M FM sorozattal még nem volt ilyen bajunk, de ilyen kommunikáció zavart azért nem zárnám ki.
Ha Szeged környékén klimatizálnál, keress bátran. Klíma Szeged

Válasz küldése